Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Plener w niewielkim miasteczku

Plener w niewielkim miasteczku
Rozwój elektroniki w ostatnich latach mknie naprzód w niewiarygodnym tempie. Wraz z tym postępem podąża fotografia ślubna. Laicy jak i profesjonaliści w tej dziedzinie, mają do dyspozycji coraz to nowocześniejsze urządzenia, które pozwalają nawet zupełnemu amatorowi wykonać znakomite zdjęcie.

W dniu ślubu nie możemy sobie pozwolić jednak, by to ciocia, wujek bądź kuzyn eksperymentowali kosztem naszych cennych pamiątek. Fotografom-amatorom zdjęcia w czasie ślubu mogą wyjść, ale nie muszą. Ciocia, wujek czy kuzyn w końcu oddadzą się wirowi biesiady a aparat pozostawią na stoliku, tuż obok kotleta i kieliszka z wódką. Dobre zdjęcia natomiast muszą wyjść profesjonalnemu fotografowi i warto w tym wyjątkowym dniu postawić na rzetelność i profesjonalizm. Album ślubny będzie przecież pamiątką na długie lata.


Nie tylko reportaż i studio

Zwykłe zdjęcia reportażowe z ślubu i wesela przestały być już czymś nadzwyczajnym. Współcześni narzeczeni chcą doświadczyć czegoś niekonwencjonalnego, co wywoła dreszczyk emocji i sprawi, że te piękne momenty znów po długim czasie zawitają w ich wspomnieniach. Jeszcze nie tak dawno niemałym wzięciem cieszyły się fotograficzne sesje ślubne w studio. Takie zdjęcia były jednak mało ekspresywne. Bardziej widoczne było napięcie i sztuczność wywołana przez pozy Młodej Pary ustalane przez fotografa. Zupełnie inne emocje wywołuje sesja w plenerze, gdzie nowożeńcy mogą poczuć się swobodnie i użyć swojej inwencji twórczej.


Oryginalne pomysły na sesje ślubne

Często młodzi wybierają niekonwencjonalne formy sesji. Urządzają sobie wraz z fotografem różnorakiego rodzaju scenki, od obrazu pary rolników uprawiających swoje pole w odświętnych strojach ślubnych, po osadzenie za kierownicą potężnego spychacza panny młodej. Inni zaś wolą tło romantyczne, z sielską przestrzenią okolicznych krajobrazów. Są również tacy, którzy odwiedzają te zakątki, z którymi kojarzy się ich pierwszy pocałunek, pierwsze spotkanie w przytulnej knajpce, czy niezapomniany spacer w parku.


Miejskie plenery ślubne

Popularnym zjawiskiem jest też fotografia ślubna na ulicach miasta. Za tło tych zdjęć wykorzystuje się na ogół miejscowe zabytki i charakterystyczne punkty dla danego miasta. Są również, tzw. "pasjonaci", którzy za motyw fotografii ślubnych wykorzystują swoje zainteresowania, np. miłośnicy futbolu często fotografują się na stadionie piłkarskim. Wszystko jednak zależy od naszej kreatywności i chęci współpracy z robiącym zdjęcia. Dobry fotograf weźmie pod uwagę nasze uwagi, a nawet powinien uznać je za priorytetowe w czasie ujęć plenerowych.


Fotograf ślubny ma tu wiele możliwości

Inspiracji Młodej Parze oraz fotografowi nie powinno zabraknąć w mieście Recz. Miejscowość ta obfituje w cenne historycznie budowle. Atrakcyjnie prezentują się pozostałości murów obronnych z basztą Choszczeńską (XIV wiek) i Drawieńską (XVI wiek). Wiele w tej miejscowości zabudowy szachulcowej, na czele z organistówką z XIX stulecia. Nad dachami innych budowli wznosi się wieża gotyckiego kościoła pw. Chrystusa Króla. W okolicy Recza można znaleźć mnóstwo interesujących zakątków na łonie natury. Przez miasto przepływa rzeka Ina, a tuż za stacją kolejową znajduje się rezerwat „Grądowe Zbocze”.

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top