Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Plener ślubny w Inowrocławiu

Plener ślubny w Inowrocławiu
Są takie chwile w życiu człowieka, które chciałoby się przeżywać wiecznie. Zatrzymać czas i rozkoszować się dniem, wywołującym ciepło na sercu i radość na twarzy. Takie są właśnie pamiątkowe fotografie ślubne.

Ślub jest z całą pewnością jedną z takich chwil i chociaż sposobu na zastopowanie czasu nikt chyba jeszcze nie wymyślił, to na szczęście są sposoby uwiecznienia niepowtarzalnych wydarzeń i powracania do nich w przyszłości. Jednym z najlepszych sposobów na „zatrzymanie czasu” jest uwiecznienie chwili na fotografii.


Decyzje warto podjąć wcześnie

Większość Młodych Par już kilkanaście miesięcy przed ślubem rozpoczyna poszukiwania odpowiedniego fotografa. Usługi profesjonalistów, choć zdecydowanie najpiękniejsze pod względem jakości zdjęć, są dość drogie i nie wszystkie pary mogą sobie na nie pozwolić. Dobry fotograf za sesję ślubną (zdjęcia w kościele + sesja w plenerze, ewentualnie studiu) potrafi policzyć dwa do trzech tysięcy złotych. To duża kwota, ale dzięki niej mamy ogromną gwarancję otrzymania fotografii wysokiej klasy. Często dyletanckie zdjęcia robione w kościele wychodzą brzydkie, są zbyt ciemne, lub nie wychodzą wcale. Powodem może być specyficzne oświetlenie panujące w kaplicy oraz słabe umiejętności amatora. Najlepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie zawodowca, który sprawi, iż Wasz dzień będzie w imponujący sposób „zapisany na papierze”.


Sesja w studiu czy w plenerze?

Niektórym parom ciężko jest podjąć decyzję, czy zorganizować sesję w studiu, czy w plenerze. Jeszcze kilka lat temu takiego problemu nie było, jeśli sesja, to tylko w studiu u fotografa. W ostatnim czasie plener robi furorę, zwłaszcza, jeżeli ślub odbywa się w miesiącach ciepłych, choć niekoniecznie. Park Solankowy rozpostarty na ponad 70 ha zwany potocznie Solankami zachwyca każdego lata. Co roku wysadza się tutaj ponad 110 tysięcy sadzonek kwiatów, z których komponowane są przepiękne dywany kwiatowe. Zróżnicowany drzewostan dodatkowo urozmaicony został w bieżącym roku drzewami egzotycznymi, wypielęgnowane kobierce kwiatowe, a także malownicze dwa stawy parkowe – jeden z mostkiem, oba z iluminowanymi fontannami – skłaniają do romantycznych sesji ślubnych. Ozdobę głównego wejścia do parku stanowi pomnik pawia, pełniący jednocześnie rolę zegara słonecznego. Największe wrażenie jednak robi umieszczona w północno-zachodniej części Parku Zdrojowego potężna tężnia solankowa – budowla z drewna i tarniny w kształcie dwóch połączonych ze sobą wieloboków. Ma ona 320 metrów długości i 9 metrów wysokości. Solanka spływająca po gałązkach tarniny odparowuje wodę, wskutek czego w otoczeniu powstaje leczniczy aerozol solankowy, idealny do leczenia astmy oskrzelowej. Na całej długości tego ogromnego inhalatorium znajduje się taras widokowy, z którego podziwiać można panoramę parku i części Miasta.


Wspaniałe możliwości w Inowrocławiu

Inowrocław szczyci się również tym, że był kolebką książąt i królów polskich z rodu Piastowiczów. Z dawnych lat pozostały jedynie ruiny murów obronnych opasujących w średniowieczu miasto i kościoły. Przy ulicy Solankowej, której zabudowa wyróżnia się nietypowością i wyjątkowym smakiem artystycznym, napotkać możemy nawiązujący do romantycznego neogotyku dom kupca Juliana Dreusa, neorenesansową willę zasłużonego inowrocławskiego budowniczego Kazimierza Przyłuskiego, "pałac mieszczański" w stylu włoskiego neorenesansu, w którym w przyszłości znajdzie swą siedzibę Muzeum im. Jana Kasprowicza, dom reprezentujący renesans niderlandzki, w którym w 1927 roku mieszkał Stanisław Przybyszewski, czy natchniony polskim duchem pensjonat "Biały Dworek". Wiele zależy od kreatywności naszej i tego, który robi nam zdjęcia. Efekty takich sesji na łonie natury często zapierają dech w piersiach. Fenomenalnych miejsc na perfekcyjną sesję ślubna nie brakuje, wystarczy tylko wybrać profesjonalnego fotografa.


Porównanie ofert

Przed podjęciem ostatecznej decyzji nie można zapomnieć o tym, by dobrze zapoznać się z pracami innych fotografów, aby wybrać tego, którego fotografie zrobiły na nas niesamowite wrażenie. Warto także dokładnie przestudiować zawieraną z fotografem umowę i dopytać, co dokładnie wliczone jest w cenę. Na umowie wyraźnie powinno być napisane ile odbitek odbierzemy i w jakiej formie będą nam przekazane pozostałe zdjęcia. W postaci tradycyjnego albumu, foto-książki, a może po prostu płyta DVD.

Autor: Dagmara Sporysz

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top