Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Plener ślubny w Gryfinie

Plener ślubny w Gryfinie
Na rynku usług ślubnych działają tysiące fotografów. Trudno pośród tego grona wybrać jednego. Dlatego na początku warto popytać znajomych i członków rodziny czy nie mogą nam polecić jakiegoś sprawdzonego specjalisty. Jeśli ta furtka jest dla nas zamknięta, to poszukujemy na własną rękę.

Pierwsze swoje poszukiwawcze kroki kierujemy w przestrzeń Internetu, gdzie mamy wgląd w portfolio poszczególnych specjalistów. Na tej podstawie ciężko zweryfikować umiejętności danego fachowca. Dlatego ważna jest rozmowa osobista i obejrzenie szerszego dorobku fotografa. Dopiero po takim spotkaniu można przejść do negocjacji przed parafowaniem umowy. Fotografa należy przede wszystkim zapytać, czy w razie jakiegoś niekorzystnego splotu okoliczności jest w stanie zapewnić zastępstwo.


Pytania do fotografa ślubnego

Warto upewnić się, czy fachowiec dysponuje zastępczym aparatem, bowiem złośliwość rzeczy martwych może dać o sobie znać w najmniej oczekiwanym momencie. Zapytajmy też, czy uzgodniona kwota zawiera koszty dojazdu fotografa na miejsce wykonania usługi. Lepiej omówić to wcześniej, by później uniknąć ewentualnych zgrzytów. Ważna jest również godzina do której będzie pracował fotograf. Często zdarza się, że opuszcza on salę weselną tuż po oczepinach, tracąc tym samym wiele cennych ujęć. Taki dzień ma miejsce jeden raz w życiu, wiec warto zatroszczyć się o to, by był udokumentowany od początku do końca. Jeżeli zdecydujemy się na sesję plenerową u tego samego fotografa, to unikajmy robienia zdjęć w "terenie" w dniu ślubu. To chybiony pomysł. Najlepiej umówić się w plenerze "na telefon", by w pełni komfortowo wykonać serię ujęć. Gdy mamy do dyspozycji cały dzień, to możemy udać się nie w jedno, a kilka miejsc. Elastyczność terminu daje także uniezależnienie od warunków atmosferycznych.


Na tle murów obronnych

Gdy zdecydujemy się na odbycie sesji plenerowej, to warto zastanowić się nad odpowiednią przestrzenią dla niej. Odpowiednich miejsc dla owej sesji nie brak w Gryfinie. Na szczególną uwagę zasługują miejscowe zabytki. Jednym z bardziej charakterystycznych obiektów miasta jest Kościół Narodzenia NMP, którego rozpoczęcie budowy datuje się na 1278 rok. Ciekawym miejscem na wykonanie kilku ujęć do albumu ślubnego są dobrze zachowane mury obronne z XIV i XV wieku, które znajdują się przy ulicach Bałtyckiej, Wałowej i Murarskiej. Nie sposób tez pominąć walorów przyrodniczych tej miejscowości. Na terenie Gryfina znajduje się park krajobrazowy Dolina Dolnej Odry, gdzie również można znaleźć intrygujące przestrzenie dla sesji ślubnej.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top