Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Plener przepełniony zielenią

Plener przepełniony zielenią
Mówi się, iż fotografia to ta magiczna sztuka, która potrafi zatrzymać czas i pozwala, aby chwila, która już dawno minęła, trwała nieprzerwanie na fotografii. Na zdjęciach uwieczniamy przede wszystkim chwile miłe, radosne, podniosłe, wzruszające lub przełomowe. Czas, który jest najpiękniejszy i najbardziej wyjątkowy.

Jeżeli więc fotografujemy się z przyjaciółmi w czasie spotkań, imprez, bądź ot tak- po prostu- żeby zdjęcie było, niemożliwe jest nie zatrzymać na obrazie chwil związanych ze ślubem, weselem i sesją plenerową. Jest to w końcu jeden z najważniejszych - obok narodzin dziecka - dzień w życiu każdego, kto w związek małżeński wstępuje.


Oferty są bardzo zróżnicowane

Obecnie oferta fotografów jest bardzo szeroka i zróżnicowana. Możemy zamówić zdjęcia sprzed, w trakcie i po ślubie. Oczywiście takie zdjęcia mogą być zrobione przez najbliższych znajomych oraz rodzinę. Bardzo dobrze. Im więcej fotografii, tym więcej wspomnień. Należy jednak pamiętać, iż żaden laik w dziedzinie fotografii, choćby miał najlepszy sprzęt, nie zrobi takiego zdjęcia jak profesjonalny fotograf. Chodzi o sposób patrzenia, o światło, o pomysłowość, kreatywność i wiele innych kwestii, o których w większości pojęcie mają jedynie zawodowcy.


Praca fotografa ślubnego

Ostatnimi czasy zapanowała moda na plenerowe sesje ślubne. W trakcie takiej sesji fotograf podpowiada jak ustawić się do zdjęcia, tak, że wyglądają, jak gdyby była to sesja zdjęciowa do jakiejś gazety. Wszystko jest na zdjęciach idealne - pozycje, oświetlenie i makijaż - jak wyreżyserowane. Choćby tylko i wyłącznie dla fotografii pochodzących z takiej sesji, warto jest zainwestować w zawodowego fotografa, aby wracać do najpiękniejszych chwil naszego życia mając świadomość tego, że wszystko wyglądało i było perfekcyjne.


Oferty fotografów z Janowa Lubelskiego

W Janowie Lubelskim nie brakuje znakomitych fotografów cieszących się prestiżem. Każdy z nich zna wiele niepowtarzalnych miejsc w mieście i okolicy, będących idealnym tłem sesji ślubnej. Jednym z nich jest Park Krajobrazowy Lasy Janowskie plasujący się na Równinie Biłgorajskiej, między Zaklikowem, a Frampolem. W Parku znajduje się 7 pomników przyrody i 6 rezerwatów o łącznej powierzchni 4264.69 ha. Należą do nich: Jastkowice (leśny, powierzchnia 45 ha), Imielty Ług (torfowisko, powierzchnia 803 ha), Lasy Janowskie (leśno-historyczny, powierzchnia 2.676 ha), Szklarnia (leśno-florystyczny, powierzchnia 278 ha), Łęka (leśny, powierzchnia 377 ha) oraz Kacze Błota (torfowisko o powierzchni 168 ha). Tak więc, „zielonych” unikalnych miejsc na zorganizowanie sesji nie brakuje. Warto tutaj wspomnieć o Stadninie koni, Skansenie leśnej kolejki wąskotorowej oraz o Porytowym Wzgórzu – miejscu największej bitwy partyzanckiej na ziemiach polskich w czasie II wojny światowej.


Inne doskonałe lokalizacje

Doskonałym miejscem na zdjęcia w wodzie jest zalew o powierzchni 40 ha. Zainteresowaniem cieszą się sporty wodne, takie jak spływy kajakowe, rejsy łódką czy przejażdżki motorówką. Do zabytkowych obiektów należy Sanktuarium Matki Bożej Różańcowej Łaskawej, mieszczące się w dawnym zespole klasztornym dominikanów, wybudowanym w latach 1694-1769. Na jego terenie znajduje się Kościół p.w. św. Jana Chrzciciela, Klasztor oraz Dzwonnica-brama, mogące stać się równie pięknym jak liczne pomniki przyrody tłem sesji ślubnej.


Bogate tradycje kulturalne

Janów Lubelski jest pełen urokliwych miejsc, łączących w sobie osobliwości przyrody oraz bogate tradycje lokalnej kultury. Stoki Janowskie, tworząc w centrum miasta naturalne źródlisko (pomnik przyrody), stanowią unikat na skalę europejską. Stąd czerpie wodę Janowski Browar. Miejsce to jest często odwiedzane przez mieszkańców i turystów. Janów Lubelski to idealne miejsce na plenerową sesję ślubną, która dostarczy wiele wrażeń i będzie wspominana przez lata.

Autor: Dagmara Sporysz

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top