Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Plener dodaje kolorytu!

Plener dodaje kolorytu!
Ludzka pamięć jest niezwykle zawodna. Po wielu latach próbujemy sobie zrekonstruować ważne wydarzenia w naszym życiu, ale jakoś nie możemy wygenerować oczekiwanych obrazów. Co wtedy robimy? Oczywiście sięgamy po album ze zdjęciami, który odświeża naszą pamięć i pozwala na nowo przeżywać wspaniałe chwile, np. dzień ślubu i wesela.

Aby upamiętnić dzień ślubu Para Młoda angażuje wykwalifikowanego fotografa. Na ogół zdjęcia takie stanowią formę reportażową. Robiący zdjęcia od poranka śledzi każdy krok Panny Młodej. Ujmuje w kadr jej przygotowania, od zrobienia makijażu, poprzez wizytę u fryzjerki, po przybranie sukni. Następnie fotografuje błogosławieństwo w domu Panny Młodej, ceremonię zaślubin w kościele, pierwszy taniec i oczepiny. Młode Pary na ogół dobierają sobie także sesje plenerowe, które stają się coraz popularniejsze. Powodzenie pleneru wynika z faktu, że są to zdjęcia luźne, pozbawione obwarowań i dyscypliny związanej z fotografią studyjną.


Piękne sesje plenerowe

Urok zdjęć plenerowych tkwi w swobodzie i lekkości jaką dysponuje Młoda Para. Świeżo upieczeni małżonkowie często decydują się na coś wyjątkowego. Skaczą więc w pełnym rynsztunku ślubnym na bungie czy ze spadochronem, nurkują wspólnie pod wodą, albo fotografują się na szczycie wieżowca. Często zdarzają się pomysły spontaniczne, które rodzą się w ułamku sekundy. Możemy przecież przejeżdżać obok wysypiska śmieci i nagle wpaść na pomysł, aby właśnie tam pstryknąć kilka fotek. Tło surowe, ale można przecież poprosić o przejażdżkę wielkim spychaczem. Panna Młoda zasiada za kierownicą takiego urządzenia, Pan Młody zajmuje stanowisko na łyżce urządzenia i tak sporządzona przejażdżka może stać się znakomitym motywem naszych zdjęć ślubnych.


Miasto dobrym tłem

Częściej obierane są jednak opcje bardziej „stabilne”. Romantycy wybierają na ogół miejsca związane z pierwszym spotkaniem i pocałunkiem, inni sfotografują się w zacisznej knajpce, albo na ławce w parku. Popularne są sielskie ujęcia na łonie natury. Pola uprawne, łąki, brzegi rzek czy jezior dodają naturalnego kolorytu zdjęciom ślubnym. Często tłem ślubnych ujęć stają się ulice miasta. Tam nie brakuje ciekawych, często zabytkowych obiektów. W przestrzeni industrialnej znajdą się również opuszczone fabryki, czy leżące w gruzach stare domostwa, które mogą stać się znakomitą przestrzenią dla zdjęć o charakterze awangardowym.


Cenne zabytki

W Bieżuniu leżącym w województwie mazowieckim nie brakuje ciekawych scenerii do zrobienia zdjęć ślubnych. Swoim urokiem kusi „Borek” To miejsce gdzie znajdują się stawy rybackie, boiska do siatkówki plażowej i kąpielisko. Tutaj właśnie można pokusić się o kilka ujęć, gdy Młoda Para z wędką w ręku próbuje złowić „coś na obiad”. Miasteczko to także może pochwalić się cennymi zabytkami. Najokazalszymi budowlami w Bieżuniu są: barokowy kościół i pałac z XVIII wieku, park krajobrazowy z pozostałościami fortyfikacji z XVI wieku, Muzeum Małego Miasta-okazały budynek drewniany na rogu rynku i ul. Zamkowej  zbudowany przed 1823 rokiem jako szpital- czy ruiny młyna wodnego na rzece Wkrze.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top