Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Planowanie ślubu i wesela. Od czego zacząć?

Planowanie ślubu i wesela. Od czego zacząć?
Zaręczyny to wyjątkowy moment w życiu każdej zakochanej pary. Jest to symbol pewnych zmian, wejścia w poważniejszy etap życia, ale jakże uroczy! Zaraz po oświadczynach i wypowiedzeniu magicznego „tak” emocje sięgają zenitu i luźno rzucamy pomysłami dotyczącymi tego specjalnego dnia. Wreszcie przychodzi moment na prawdziwe planowanie...

Każde z partnerów ma własną wizję ślubu i wesela i jest zaangażowane w planowanie w różnych stopniu. Przychodzi moment ślubnej gorączki i często paniki, czy wszystko zostało załatwione. Nie oszukujmy się, organizacja uroczystości ślubnej to nie lada wyzwanie. Dlatego wychodzimy Wam naprzeciw i podpowiadamy, na co zwrócić uwagę podczas organizacji tej uroczystości.

Z jakimi kosztami muszę się liczyć?

Często wpadamy w pułapkę myśli, iż oszczędność w planowaniu ślubu nie jest dobrym wyborem. Otóż to błąd! Musimy oszczędzać mądrze. Skupić się na tym, co jest dla nas najważniejsze i jaką kwotę jesteśmy w stanie przeznaczyć na konkretną rzecz lub usługę. Nasz budżet nie jest z gumy. To ważne, by przed podejmowaniem ostatecznych decyzji dotyczących wyboru podwykonawców ślubnych wiedzieć, na co nas stać, a na co nie. Zorientujcie się zawczasu, ile średnio kosztuje usługa dobrego fotografa, florystki, jakie terminy są droższe, a które tańsze.

Podliczanie kosztów „na oko” nie niesie nic dobrego, gdyż łatwo pomylić się nawet o kilka lub kilkanaście tysięcy złotych. Dlatego wspólnie sporządźcie budżet weselny. Jeśli możecie spodziewać się pomocy finansowej ze strony rodziny, zapiszcie to. Zastanówcie się i w tabelce zanotujcie, na czym Wam szczególnie zależy, a z czego ewentualnie możecie zrezygnować. Może okazać się, że macie na ten temat rozbieżne zdanie. To ważne, by na samym początku przedyskutować to i rozpisać zgodny plan działania.

Najważniejsze wybory

Kiedy macie już gotowy budżet i wstępny plan działania, możecie przejść do meritum. Jaki termin wybraliście? Sezon zimowy, letni, świąteczny? Data ślubu determinuje inne wybory. Wybierając termin zimowy, możecie liczyć na lepsze ceny, wybierając termin letni, musicie liczyć się z mniejszą dostępnością wolnych terminów u podwykonawców ślubnych. Kolejną ważną decyzją jest miejsce uroczystości. Czy to będzie sala w stylu glamour, stodoła w klimacie boho czy rustykalny biały namiot? Na rynku jest mnóstwo pięknych propozycji, wybierzcie tą, która jest najbliższa Waszemu sercu. Pamiętajcie również, że piękna sala i uroczy ogród to nie wszystko. Zastanówcie się, czy miejsce to pomieści wszystkich Waszych gości, ile zagwarantowanych jest miejsc noclegowych, czy na terenie odbędzie się tylko Wasze wesele, czy właściciel planuje pomieścić więcej osób? Jeśli możecie, wpadnijcie na inne wesele organizowane w tym miejscu, sprawdźcie, jak wygląda personel, jak muzyka rozchodzi się po sali, czy personel dba o czystość podczas imprezy?

Wybór artystów ślubnych

Wybór artystów ślubnych jest nie lada wyzwaniem. Ci najlepsi mają zapełnione grafiki na parę lat w przód. To nie żart. Dlatego, kiedy znajdziecie odpowiednie miejsce, zarezerwujecie termin, nie zwlekajcie z szukaniem podwykonawców ślubnych. Podczas spotkania np. z fotografem musicie poczuć wspólne flow, to ważne, ponieważ zdystansowani i zdenerwowani na zdjęciu dobrze nie wyjdziecie. Zapoznajcie się z portfolio i nie bójcie się zadawać pytań. Podpisując umowę, bądźcie pewni, że zabezpiecza Was ona na wypadek nagłej choroby artysty ślubnego, a każdy zapis umowy jest dla Was zrozumiały.

Motyw weselny – czy rzeczywiście jest taki ważny?

Motyw weselny to coś, co sprawia, że Wasza uroczystości jest bardziej spersonalizowana. Jest ważny, jeśli chcecie dodać w tym dniu coś od siebie, kiedy chcecie by goście oprócz dobrej zabawy zapamiętali również wystrój i klimat uroczystości. Kiedy podejmiecie decyzję, że chcecie dodać coś od siebie, pojawia się pytanie, jaki właściwie motyw ślubny wybrać? Tak naprawdę ile pomysłów i pasji tyle motywów ślubnych. Może to być podróżowanie, żeglarstwo, błyszczący styl glamour lub romantyczny boho. Hawajskie wesele? Czemu nie? Oryginalność jest w modzie, byle nie do przesady. Pamiętajcie, że motyw weselny powinien przewijać się wszędzie — w zaproszeniach ślubnych, w dekoracjach, w Waszych strojach czy w podarunku dla gości. Decyzja dotycząca wyboru motywu ślubnego powinna zapaść na początku, aby wszystkie inne wybory były zgodne z tym właśnie motywem.

Co zrobić, by się w tym wszystkim nie pogubić?

Organizacja ślubu i wesela to prawdziwe wyzwanie. Lista zadań i spraw do załatwienia zdaje się nigdy nie kończyć. Bez dobrego planu i sprawdzonych porad nie jest ciężko o pomyłkę i masę stresu. Aby Twoje przygotowania ślubne były przyjemne, proste i pewne, zaopatrz się w Planer Ślubny Make it Easy. Jest to prawdziwy niezbędnik, który krok po kroku przeprowadzi Cię przez organizację ślubu i wesela. Dzięki niemu dowiesz się, na co zwrócić uwagę, gdzie szukać oszczędności, jak sporządzić szczegółowy plan budżetowy, dowiesz się wszystkiego na temat umowy z podwykonawcami ślubnymi i przede wszystkim znajdziesz w plannerze zestawy gotowych pytań do artystów ślubnych. Planner Ślubny to coś więcej niż organizer, w którym zapiszesz wszystkie ustalenia i notatki, to także poradnik, który zwróci Twoją uwagę na rzeczy istotne, które na pierwszy rzut oka nie wydają się takimi.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top