Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

"Piracka sesja" ślubna w Dziwnowie

"Piracka sesja" ślubna w Dziwnowie
Wspomnienia to zjawisko niezwykle kruche i ulotne. Niektóre zdarzenia chcielibyśmy mieć w głowach na długie lata, najlepiej z całym bogactwem szczegółów. Niestety, czas płynie nieubłaganie, a wraz z nim zacierają się nasze wspomnienia.

Jedną z metod na zatrzymanie tych momentów na wieki jest fotografia. Ten ludzki wynalazek odkryty przed dziesiątkami lat, do dziś służy nam i pomaga w dokumentowaniu ważnych chwil, jakim jest niewątpliwie również dzień ślubu.


Emocje są najważniejsze

W fotografii ślubnej liczy się umiejętne uchwycenie w kadrze emocji jakie towarzyszą nowożeńcom w ich najważniejszym dniu. Tylko dobry specjalista potrafi wyeksponować miłość dwojga ludzi, uchwyci także głębie spojrzeń kochanków i ujmie w obiektyw na pozór błahe zetknięcie dłoni, a także wyłowi ociekającą, gdzieś ukradkiem na policzku, łezkę wzruszenia. Warto więc wnikliwie penetrować rynek fotografów ślubnych, by odnaleźć tego jedynego fachowca, który sporządzi nasz album ślubny.


Wybór to sprawa indywidualna

Znakomitym urozmaiceniem każdego albumu są obrazy uchwycone w czasie sesji plenerowej. Tylko ona potrafi ukazać prawdziwe oblicze Młodej Pary. Dzieje się tak gdy ma ona w sobie szczyptę szaleństwa, czegoś niekonwencjonalnego, co zrzuca z Młodej Pary ciężar pozowania do zdjęć i towarzyszącej temu aury sztuczności. Zasadniczo wybór miejsca na "plener" jest absolutnie dowolny i zależy od naszej inwencji. Niektórzy wybierają za tło swoich zdjęć łono przyrody, a więc lasy, parki, jeziora czy rzeki. Wybór innych zaś padnie na przestrzeń miejską - ulice, stare fabryki lub zabytkowe obiekty. Niespokojne dusze będą poszukiwać czegoś nietypowego, a więc wsiądą w tramwaj, wyjdą na dach wieżowca albo skoczą wspólnie ze spadochronem. Ważne jest to, by w wybranych miejscach czuć się swobodnie i na tyle komfortowo aby fotograf mógł uchwycić to co dla przeciętnego rzemieślnika nieuchwytne.


Wolin i Dziwnów

Zaskakujących i dogodnych dla wykonania sesji plenerowej miejsc, nie rak w nadmorskim Dziwnowie. Znakomite ujęcia można wykonać na moście zwodzonym nad Dziwną. Obiekt ten łączy miasto z wyspa Wolin. A jeśli coś łączy, to idealnie nadaję się na wymowny symbol małżeństwa. Nie mniej atrakcyjnie prezentują się falochrony – każdy z nich liczy sobie po 350 m. Nie sposób pominąć nadmorskiej promenady widokowej czy portu rybackiego przy nabrzeżu Dziwny. Latem z miejscowej przystanie wyruszają w rejsy trzy statki "pirackie", których pokłady także mogłyby stanowić ciekawą przestrzeń zdjęć ślubnych. Sam brzeg morza jest bardzo atrakcyjnym tłem fotografii, szczególnie w blasku zachodzącego słońca.

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top