Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Pierścionek zaręczynowy – co powinieneś wiedzieć, zanim go dasz ukochanej

Pierścionek zaręczynowy – co powinieneś wiedzieć, zanim go dasz ukochanej
Zanim zdecydujemy się na zaręczyny, warto zastanowić się nad scenerią, w jakiej chcielibyśmy oświadczyć się ukochanej osobie. Przydatne mogą okazać się również informacje na temat zwyczaju noszenia pierścionka zaręczynowego, a także kryteriów, jakimi powinniśmy kierować się przy jego zakupie.

Gdzie, kiedy i jak się zaręczyć?

O tym, jak ważne może być miejsce, w którym ma dojść do zaręczyn, przypominają nam oglądane od czasu do czasu komedie romantyczne – do wzruszających wyznań miłości dochodzi w rozmaitych sceneriach: od spektakularnego tarasu widokowego Empire State Building, po przytulną kawiarenkę w niewielkiej miejscowości gdzieś na krańcu świata. Partnerki z niegasnącym entuzjazmem wspominają historie miłosne z udziałem Meg Ryan, Jennifer Aniston, czy Renée Zellweger. Komedie romantyczne inspirują i pouczają: atmosferę zaręczyn tworzą przede wszystkim ludzie i słowa – a te, wypowiedziane mogą być zarówno przy blasku świec, jak i na spacerze albo w trakcie koncertu, przy okazji zaaranżowanego specjalnie na ten cel wspólnego wypadu nad morze, czy w góry. Podejmując decyzję o zaręczynach warto przemyśleć słowa, które skierujemy do ukochanej osoby. Ważne jest, aby płynęły one prosto z serca. Wówczas staną się zwiastunem namiętności w każdym miejscu, w którym oboje będziecie czuć się dobrze.

 

 

Na której ręce nosić pierścionek zaręczynowy?

W Polsce, zgodnie z obowiązującą tradycją, pierścionek zaręczynowy nosi się na prawej ręce. W innych krajach europejskich jest inaczej. Jeżeli jesteście mieszkańcami Wielkiej Brytanii i chcecie pójść w ślady innych mieszkańców tego regionu, wówczas należałoby pierścionek zaręczynowy nosić na lewej ręce. W Polsce wybór prawej ręki ma znaczenie historyczne. Kiedyś pierścionek zaręczynowy noszono w Polsce na lewej dłoni, a więc tak samo, jak do dziś ma to miejsce w krajach Europy Zachodniej. Chcąc wyrazić swój żal po upadku Powstania Styczniowego, kobiety przełożyły pierścionki zaręczynowe na prawą rękę. Z upływem czasu zwyczaj ten utrwalił się. Jednak dzisiaj wybór prawej ręki tłumaczy się przede wszystkim względami symbolicznymi. W trakcie przysięgi małżeńskiej małżonkowi podaje się nie lewą, a prawą dłoń. Ponadto, to właśnie ją kładzie się na sercu, celem podkreślenia szczerość własnych słów. Po ślubie pierścionek zaręczynowy ustępuje miejsca obrączce i przenosi się na lewą rękę, chociaż czasem noszony jest wraz z obrączką na tym samym palcu prawej ręki.

 

Na którym palcu nosić pierścionek zaręczynowy?

Pierścionek zaręczynowy nosi się na serdecznym palcu prawej dłoni, zwanym niekiedy również obrączkowym. Jest to powszechnie przyjęty zwyczaj w kulturze zachodnioeuropejskiej. Po ślubie pierścionek zaręczynowy jest noszony na serdecznym palcu prawej ręki wraz z obrączką albo zostaje przeniesiony na serdeczny palec lewej ręki.

 

Wybór pierścionka zaręczynowego

Złoty pierścionek z brylantem w sposób jednoznaczny komunikuje, że nosząca go na palcu kobieta jest zaręczona. Ta wyjątkowa ozdoba kobiecej dłoni ma zatem wymiar symboliczny. Pierścionek zaręczynowy powinien być jednak przede wszystkim wyrazem niezmierzonej miłości i oddania. Wybierając go, należy zwrócić szczególną uwagę na to, by kształt, kamień i materiał, z których został wykonany, odróżniały go od innych. Jest to szczególnie ważne, jeśli po ślubie pierścionek zaręczynowy jest noszony wraz z obrączką na prawej dłoni, podczas gdy lewą dłoń zdobi inna biżuteria. Jeżeli pierścionek zaręczynowy będzie po ślubie noszony na tej samej ręce, co obrączka, wówczas warto dobrać do niego obrączki ślubne.

Polecamy porady i artykuły
Wasze komentarze (1)
  • Monika 2019-09-12, 09:51

    Zaręczyny i pierścionki zaręczynowe na dłoniach młodych dziewczyn to jedna z najpiękniejszych chwil w życiu każdej kobiety… do dzisiaj z łezką w oku wspominam swoje zaręczyny.. pierścionek wciąż noszę na palcu… Dobrą ofertę takiej biżuterii można znaleźć na https://www.virago.sklep.pl/pierscionki-zareczynowe

Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top