Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Pierścionek zaręczynowy – klasyczny diament czy niebanalny szafir?

Pierścionek zaręczynowy – klasyczny diament czy niebanalny szafir?
Dobór najpiękniejszego pierścionka zaręczynowego może sprawiać dużo trudności. Asortyment w sklepach jubilerskich jest spory, dlatego przed mężczyzną stoi nie lada wyzwanie, aby kupić taką biżuterię, która trafi w gust jego wybranki.

Tradycja mówi, że pierścionek zaręczynowy powinien być inkrustowany diamentem. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, aby wybrać biżuterię ozdobioną oczkiem wykonanym z innego kamienia szlachetnego. Gdy ulubionym kolorem ukochanej jest niebieski, doskonałym zakupem może być pierścionek zaręczynowy z szafirem.

Co wybrać: diament czy szafir? Sprawdź nasze porównanie, by kupić idealny pierścionek na oświadczyny!

Diament – ponadczasowy wybór

Diament jest bardzo rzadkim minerałem, którego nazwa pochodzi od greckiego „adamantos”, co tłumaczone jest jako „niezniszczalny” lub „niepokonany”. Jest on najtwardszą znaną człowiekowi substancją, która wyróżnia się wyjątkową trwałością. Po odpowiedniej obróbce diament nabiera pięknego blasku. Najbardziej znanym typem szlifu stosowanym do diamentów jest szlif brylantowy – diament określany jest wtedy jako brylant.

Pierścionki zaręczynowe z diamentem to ponadczasowy wybór. Ze względu na swoje właściwości kamień ten symbolizuje niezniszczalność uczucia. Jego przejrzysta barwa świetnie komponuje się z różnymi odcieniami złota, platyną, palladem, srebrem.

Do wyboru jest wiele pięknych pierścionków zaręczynowych z diamentami. Internetowy sklep jubilerski Inter Jubiler oferuje olśniewającą biżuterię, która przypadnie do gustu zarówno fankom tradycyjnych wzorów, jak i nowoczesnego, prostego designu. To między innymi urocze pierścionki z misternie zdobionymi koronami, w które oprawione są diamenty, pierścionki dekorowane dużymi brylantami z szyną wysadzaną drobniejszymi klejnotami.

Co więcej, elegancki pierścionek zaręczynowy z diamentem można kupić w naprawdę przystępnej cenie. W sklepie Inter Jubiler ceny złotych pierścionków z brylantem o masie 0.10 ct rozpoczynają się już od 1 090 zł.

Szafir – zachwyca głębią koloru

Alternatywą dla diamentu w pierścionku zaręczynowym może być szafir. Szafir jest niebieską odmianą korundu, który jest wyjątkowo cenionym kamieniem kolekcjonerskim i jubilerskim.

Uważa się, że szafiry są kamieniami przynoszącymi szczęście i spokój. Chociaż nie są tak jednoznacznie kojarzone jako symbol miłości jak diamenty, to jednak również mogą być wspaniałą ozdobą w pierścionku zaręczynowym. Z pewnością przypadną do gustu kobietom lubiącym kolor niebieski, dlatego biżuteria z takim kamieniem szlachetnym może być wtedy uroczą alternatywą dla popularnych pierścionków z diamentami.

W sklepie jubilerskim Inter Jubiler czeka pełna gama pięknych pierścionków z szafirami. W cenie 1 190 zł można zakupić pierścionek zaręczynowy z białego lub żółtego złota z szafirem 0.58 ct i drobnymi brylantami 0.06 ct wokół niego. Z kolei 1 690 zł kosztuje złoty pierścionek zaręczynowy z szafirem umieszczonym w efektownej karmazycji tworzącej kompozycję w stylu retro.

Diament czy szafir – jaki kamień wybrać?

Zarówno diament, jak i szafir to cenne kamienie szlachetne, które doskonale nadają się jako ozdoba pierścionka na oświadczyny. Większą popularnością cieszą się diamenty, a dokładnie brylanty, które uznawane są obecnie za klasykę. Jednak także pierścionek z szafirem może być wymarzoną biżuterią na zaręczyny.

Wobec tego wybór odpowiedniego pierścionka zaręczynowego powinien zawsze bazować na preferencjach ukochanej. To jej gust powinien być tu najważniejszy.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top