Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Piękny uśmiech podczas ślubu. Jak to zrobić?

Piękny uśmiech podczas ślubu. Jak to zrobić?
Odpowiedni strój, fryzjer, barber, makijażystka, niekiedy dieta – wszystkie działania i wysiłki, które podejmujesz przed ślubem są bardzo ważne. Planując każdy szczegół tego cudownego wydarzenia, nie zapomnij o waszych uśmiechach. Piękne, białe i równe zęby nie zawsze otrzymujemy w darze od natury, jednak współcześnie możemy zrobić naprawdę wiele, żeby nasz uśmiech pięknie prezentował się podczas ślubnych uroczystości i długo po nich.

Zacznij od leczenia ortodontycznego 

 

Korekta wad zgryzu jest stosunkowo długotrwała, dlatego to właśnie tą kwestią warto zająć się szybko, zaraz po wyznaczeniu daty ślubu. Niestety, leczenie aparatem stałym zajmuje zwykle około 2 lat, jednak jeśli nie masz aż tyle czasu, nie rezygnuj z korekty zgryzu. Istnieje metoda szybsza, a równie skuteczna – nakładki ortodontyczne. 

 

Mimo że leczenie nakładkami znane jest lekarzom od 70 lat, to jednak dopiero rozwój technologii w ostatnim okresie sprawił, że jego rezultaty są naprawdę doskonałe i osiągane w czasie zaledwie od 4 do 9 miesięcy. Choć nakładki ortodontyczne ciągle zyskują na popularności, to jednak jeszcze stosunkowo niewiele gabinetów oferuje leczenie za ich pomocą. Jeśli chcesz znaleźć dentystę, który koryguje zgryz nakładkami, najlepiej wpisz w wyszukiwarkę konkretną metodę i duże miasto w twoim regionie, np. clear aligner Wrocław. Wyniki wyszukiwania skierują Cię od razu do odpowiedniego gabinetu. 

 

Jak nieprawidłowy zgryz wpływa na twoje samopoczucie i rysy twarzy? 

 

Dzień ślubu to wydarzenie pełne radości. Wspaniały nastrój i szczęście wyrażasz nie tylko słowami, ale także gestami. Śmiejesz się i uśmiechasz, jednak robisz to bez żadnego skrępowania (zwłaszcza w obecności kamer i aparatów) tylko wówczas, jeśli Twoje zęby prezentują się dobrze. 

 

Ładny, równy zgryz to nie tylko kwestia dobrego samopoczucia, ale także prezencji i to nie tylko związanej z jamą ustną. Czy wada zgryzu a wygląd twarzy są ze sobą połączone? W niektórych przypadkach - tak. Na przykład twarz o wysuniętej brodzie, a w konsekwencji pogłębionych bruzdach nosowych, sprawia wrażenie surowej. W tym przypadku korekta przodozgryzu łagodzi rysy i w znacznym stopniu poprawia profil. Jeśli zdecydujesz się na leczenie ortodontyczne, na własnym ślubie nie tylko będziesz promieniować uśmiechem, ale także w ogóle prezentować się atrakcyjniej. 

 

Dlaczego właśnie nakładki? 

 

W przeciwieństwie do aparatu stałego, nakładki ortodontyczne przez cały okres leczenia można swobodnie wyjmować i zakładać. Oczywiście dla uzyskania odpowiedniego efektu należy je nosić przez 22 godziny na dobę, jednak w kontekście nadchodzącego ślubu istotna jest ich ruchomość. Jeśli nawet zdecydujesz się na korektę wad zgryzu za pomocą nakładek stosunkowo późno, na czas wesela możesz je zdjąć, a twój zgryz i tak będzie się prezentował znacznie lepiej niż przed rozpoczęciem leczenia. 

 

Co więcej, noszenie nakładek nie przeszkadza w równoczesnym wybielaniu zębów. Inaczej niż w przypadku stałego aparatu, kiedy z wybielaniem musisz poczekać do jego zdjęcia przez ortodontę. Nosząc nakładki, możesz zadbać o twój uśmiech przed ślubem na dwa sposoby – korygując zgryz oraz stosując wybielanie. Dzięki połączeniu leczenia ortodontycznego oraz stomatologii estetycznej osiągniesz doskonały efekt, którym cieszyć będziesz się nie tylko podczas ślubu, ale jeszcze długo po tym wspaniałym wydarzeniu. 

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top