Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Piękny kościół na ślub

Piękny kościół na ślub
Wybór kościoła na ślub, jest jedną z kluczowych decyzji. Zabytkowe świątynie są piękne same w sobie, lecz możecie nadać Waszej ceremonii szczególnej oprawy decydując się także na dekorację wnętrza, którą można zrealizować wspólnie z innymi parami.

Piękny, zabytkowy kościół nadaje kształtu całej ceremonii ślubnej. Można jednak wzbogacić ją o dodatkową oprawę, w postaci pięknego wystroju kościoła. Sprawi to, iż zarówno goście jak i para młoda, przekraczając próg kościoła, wkroczą w niepowtarzalną atmosferę. Wyjątkowy i elegancki wystrój w postaci wiązanek kwiatów, lub też długiego, czerwonego dywanu wzdłuż kościoła dodatkowo podkreśli podniosłość tej chwili.
 

Odpowiednio dobrane dekoracje

Należy jednak pamiętać, aby dekoracje i wystrój dobrane były do wielkości i stylu kościoła. Inny bowiem jest wystrój w zabytkowych świątyniach, a inny pasuje do dużych, nowoczesnych kościołów. Ponadto, dekoracje powinny harmonizować się z wnętrzem oraz powinny być dopasowane kolorystycznie. Do najczęstszych elementów dekoracji należą nie tylko wiązanki i kompozycje kwiatowe, ale także ozdobne tiule oraz lampiony. Udekorować można zarówno ołtarz główny, jak i ołtarze boczne i ławki, a najczęstszymi barwami są biały oraz ecru. Eleganckie pokrowce, delikatne bukieciki kwiatów, lub też wianuszki z gipsówki, mogą zdobić także krzesła pary młodej, w szczególny sposób je wyróżniając.
 

Formalności związane z dekoracjami kościoła

Należy jednak pamiętać, że jeśli zdecydujecie się na dekorację kościoła, czeka Was kilka formalności z nią związanych. Najważniejszą kwestią jest uzyskanie zgody proboszcza parafii, w której odbędzie się Wasza ceremonia. Zdarzają się bowiem przeciwnicy dekoracji wnętrz kościoła, którzy dopuszczają jedynie bukiet kwiatów umieszczony przed ołtarzem. Po uzyskaniu zgody możecie przystąpić do dzieła samodzielnie, angażując w to rodzinę i przyjaciół, lub też skorzystać z pomocy fachowców, co z pewnością zagwarantuje pożądany efekt, a także pozwoli zaoszczędzić Waszego cennego czasu. Jeśli jednak skorzystacie z pomocy fachowców, musicie się liczyć z poniesieniem pewnych kosztów. Można jednak je obniżyć, kontaktując się z inną parą młodą, która miała swoją uroczystość w tym samym dniu i kościele co Wy i proponując podział płatności.
 

Wybór kościoła w Zgierzu

Jeśli planujecie swój ślub w Zgierzu, to warto już wcześniej wybrać kościół na tak ważną okoliczność. W mieście tym znajduje się kilka pięknych i zabytkowych kościołów, które z pewnością spełnią Wasze oczekiwania. Jednym z nich jest mieszczący się na placu Jana Pawła II, ceglany neogotycki Kościół św. Katarzyny Aleksandryjskiej, który powstał w latach 1910-1924. Na szczególną uwagę zasługują tutaj schody prowadzące do świątyni, liczące aż 32 stopnie. W Zgierzu znajduje się również murowany, trzynawowy Kościół Matki Boskiej Dobrej Rady, którego budowę rozpoczęto w 1957 roku. Wyróżniamy tutaj też Kościół Chrystusa Króla z 1906 roku, najmłodszy Kościół Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, którego budowę rozpoczęto w 1996 roku oraz Kościół św. Jana Chrzciciela.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top