Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Piękno ślubnych fotografii

Piękno ślubnych fotografii
Już na samym początku przygotowań do ślubu trzeba wybrać konkretnego fotografa, zdecydować gdzie, kiedy i jakie mają być Wasze fotografie ślubne. Sesja ślubna powinna odbyć się w innym terminie niż ślub. Dzięki temu będziecie mieć więcej czasu i spokoju na pozowanie do zdjęć.

Często młodzi decydują się na zdjęcia ślubne zarówno wykonane w studiu jak i na świeżym powietrzu. Przede wszystkim należy pamiętać, że terminy na zdjęcia ślubne u najlepszych fotografów trzeba rezerwować z dużym wyprzedzeniem. Odkładanie wszystkiego na ostatnią chwilę może sprawić, że wybrany fotograf będzie miał już zarezerwowany dany termin. A dobry fotograf może sprawić, że fotografia ślubna będzie niejako stanowić niepowtarzalne dzieło. Po wielu latach przypomnicie sobie ten wyjątkowy nastrój i prawdziwe przeżycia, które Wam wtedy towarzyszyły.


Sztuka i kunszt fotografii ślubnej

Współczesna fotografia ślubna jest prawdziwa i naturalna, zdecydowanie pozbawiona sztywności i wykonywana głównie w pięknych plenerach. Na pewno ciekawe miejsca tylko podkreślą rangę tego wspaniałego wydarzenia. Ponadto w tle możecie eksponować to, czym się interesujecie. Dla miłośników przyrody polecamy zdjęcia w pięknych ogrodach, w lesie itd. Z kolei pasjonatów historii zachęcamy do pójścia np. do muzeum czy w zabytkowe miejsce.


Piękne rejony Muszyny

Muszyna położona jest w dolinie rzeki Poprad i dwóch jej dopływów: potoków Szczawnik i Muszynka. Znajduje się tam wiele pięknych zakątków, gdzie możecie wykonać bardzo ładne zdjęcia ślubne. Wspomnianym miłośnikom przyrody zdecydowanie doradzamy pójście do Popradzkiego Parku Krajobrazowego – jednego z największych w Polsce, który został utworzony w 1987 roku. Oprócz przyrody ożywionej występują tu wody mineralne (20% zasobów Polski), skałki (np. Diabelski Kamień na stoku Jaworzyny Krynickiej), czy jaskinie (np. Bania w Radziejowej). Najwyższą górą tego parku jest Radziejowa o wysokości 1262 n.p.m. Na obszarze Parku można wykonać zdjęcia na tle chociażby roślin alpejskich, takich jak kuklik górski oraz pięciornik złoty, a także lasów jodłowo-bukowych.


Zabytkowe tła

Na terenie Muszyny znajdują się również liczne obiekty zabytkowe, takie jak ruiny zamku starostów "Państwa Muszyńskiego”, podzamkowy zespół dworski , obronny kościół barokowy p.w. św. Józefa z XVII wieku z rzeźbami gotyckimi czy zabytkowy zespół domów mieszczańskich z XIX wieku. Zachęcamy również do wykonania kilku zdjęć na tle zabytkowych kapliczek na Rynku – św. Jana Nepomucena i św. Floriana.


Na szlacha turystycznych

Zdjęcia można wykonać również na pieszym szlaku turystycznym. Taką formę zdjęciową polecamy szczególnie osobom, które kochają wycieczki górskie. Oczywiście musicie o to zapytać fotografa, gdyż nie każdy fachowiec może zgodzić się na takie wykonywanie zdjęć. Podczas sesji ślubnej z jednej strony musicie być skoncentrowani, ale z drugiej ma być to dla Was wspaniałe przeżycie, z którego będziecie czerpać radość przez wiele kolejnych lat swojego życia. Życzymy Wam zatem powodzenia i niezapomnianych wrażeń!

Autor: Grzegorz Wieczorek

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top