Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Piękne miejskie plenery ślubne

Piękne miejskie plenery ślubne
Fotografia to nie tylko umiejętność prawidłowego kadrowania, czy ustawienia właściwych parametrów zdjęć. To jest sztuka pokazania czegoś niepowtarzalnego, uchwycenia chwili oraz towarzyszących jej emocji.

Taka jest zwłaszcza fotografia reportażowa. To próba oddania nastroju i klimatu sytuacji oraz pokazania charakteru fotografowanej Pary Młodej. Fotografia ślubna, kiedyś traktowana przez wielu fotografów, jako pole do popisu warsztatowego, a nie kreatywnego, przeżywa dynamiczny rozwój. Od kilku lat rynek powiększa się, wyrabiają się gusta i oczekiwania klientów, dzięki czemu coraz więcej świeżych, często odważnych realizacji sesji plenerowych. Sesje takie są bardzo wymagające - fotograf staje się reżyserem planu zdjęciowego, a Para Młoda aktorami, modelami jedynymi w swoim rodzaju. Jest to twórcza praca i od zaangażowania w Nowożeńców i fotograf zależą jej wyniki. Oczywiście nieodzowny jest też dobrze wykonany makijaż, niewyczerpalne pokłady energii, oraz odpowiednio dobrane rekwizyty.


Korzystniej w innym terminie

W zależności od indywidualnych preferencji nowożeńców i sposobu pracy fotografa sesja odbywa się w dniu innym niż ślub i wesele, bądź w dniu wesela. Pierwsze rozwiązanie daje więcej możliwości – praktycznie nieograniczony czas, odprężonych i zrelaksowanych Młodych, co jest początkiem organizacji najcudowniejszej sesji. Można starannie dobrać kilka lokalizacji o różnych porach - a co za tym idzie - bardziej zróżnicowane i niepowtarzalne ujęcia. Coraz rzadziej zdarzają się pary, dla których tradycyjne zdjęcia w parkach pośród kwiatów, ławeczek i romantycznych fontann są wystarczające.


Ustalenie wszystkich szczegółów

Podczas spotkań przedślubnych z fotografem, rozmawia się o marzeniach, preferencjach oraz hobby - wiedza dotycząca tego, co chcielibyście na zdjęciach pokazać – jest najistotniejsza. To naprawdę świetny pomysł, by ustalić wcześniej, jakie miejsca chcielibyście odwiedzić, albo do jakiej stylistyki się odwołać. W Przemyślu jest wiele uroczych miejsc obfitujących w idealne tło dla Waszej sesji. Wspaniale wpisane w pejzaż Pogórza Przemyskiego i przecinającą go dolinę Sanu, należy dziś do najcenniejszych i najrozleglejszych zespołów zabytkowych południowo-wschodniej Polski. Warto tutaj wybrać się na Wzgórze Zamkowe by zobaczyć Pozostałości preromańskiej rotundy i palatium, renesansowy Zamek Kazimierzowski wzniesiony po roku 1340, za panowania Kazimierza Wielkiego. Był to murowany zamek w stylu gotyckim, z którego do dziś zachowała się jedynie ostrołukowa brama wjazdowa.


Piękne zabytkowe obiekty

Kolejnym imponującym zabytkiem na wzgórzu jest Klasztor Karmelitów Bosych— późnorenesansowy XVII-wieczny klasztor i kościół pw. św. Teresy z Avila położony przy ulicy Karmelickiej. Obok katedry, uważany za najsłynniejszy kościół Przemyśla. Pałac Lubomirskich jako zespół pałacowy i folwarczny znajdujący się w Przemyślu, wybudowany został w latach 1885–1887 na polecenie księcia Hieronima Adama Lubomirskiego, według projektu Maksymiliana Nitscha. Godną zainteresowania jest również późnobarokowa Wieża zegarowa wzniesiona w latach 1775-1777 - jako dzwonnica przyszłej katedry greckokatolickiej, mającej zastąpić wcześniejszą budowlę pochodzącą z XVI wieku, do której budowy jednak nigdy nie doszło. Obecnie we wnętrzu wieży funkcjonuje unikatowe Muzeum Dzwonów i Fajek, stanowiące oddział Muzeum Narodowego Ziemi Przemyskiej. Neogotycki kościół Salezjanów oraz Secesyjne kamienice przy ul. Grunwaldzkiej mogą być świetnym pomysłem na realizację niepowtarzalnej sesji w Przemyślu.


A może coś innego?

Pasjonatom sportów zimowych, biorącym ślub w zimowych miesiącach, polecamy stok narciarski zbudowany na północno-zachodnim zboczu góry Zniesienie i sąsiadującym bezpośrednio z zalesionym parkiem miejskim nieopodal centrum miasta. Zabawa wśród śniegu, rzucanie się śnieżkami, zjeżdżanie na nartach, czy sankach, sprawi Wam wiele radości, a zdjęcia będą naturalne i wyjątkowe.]

Autor: Dagamara Sporysz

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top