Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Piękne kościoły w Zamościu

Piękne kościoły w Zamościu
Wybór kościoła na ślub odgrywa bardzo ważną rolę podczas całych przedślubnych przygotowań. Należy już wcześniej zastanowić się, gdzie może odbyć się Wasza ceremonia ślubna. Można wybierać spośród kościołów w Zamościu, które są bardzo różne.

Zamość to wspaniałe miasto, pełne wielu zabytków, w tym zabytkowych świątyń. Jedną z nich jest Kościół św. Mikołaja, powstały w latach 1618-1631. Jest to dawna cerkiew pobazyliańska, obecnie renesansowo-barokowy kościół wzniesiony w XVII wieku, który mieści się w południowo-wschodniej części Starego Miasta. Świątynia nie posiada zbyt wielkiego wnętrza, lecz ma ono cenny wygląd i wyposażenie. Na uwagę zasługują tutaj późnorenesansowy portal z rozetami oraz barokowa kropielnica z czarnego marmuru, a także chór muzyczny z 16-głosowymi organami. Kościół posiada również wieżę z dzwonami, pochodzącymi z XX stulecia. Znajdujący się tutaj granitowy ołtarz oraz dębowe ławki nadadzą Waszej ceremonii niezwykłego uroku.
 

Inne piękne kościoły w mieście

W Zamościu mieści się także Kościół franciszkanów pw. Zwiastowania NMP, który jest barokowym kościołem franciszkańskim i najstarszym kościołem w Starym Mieście w Zamościu. Wzniesiono go w połowie XVII wieku. Szczególnym miejscem jest także Katedra Zmartwychwstania Pańskiego, gdzie w monumentalnych nawach znajduje się 9 kaplic. Na szczególną uwagę w tym miejscu zasługuje dzwonnica katedralna, która posiada trzy zabytkowe dzwony, bijące w chwilach najważniejszych zarówno dla kościoła, jak i dla miasta. Obok znajduje się barokowa wieża, która powstała w latach 1760-1775, a jej wysokość wynosi 47 metrów. Stanowi ona wyjątkowy punkt widokowy na panoramę miasta oraz jego okolic.
 

Obiekty z ciekawą historią

W latach 1618-31 w Zamościu powstał Kościół św. Mikołaja. Wyróżnia się on, dobudowaną pod koniec XVII wieku wieżą, która niegdyś służyła jako punkt obserwacyjny i strzelnica, a od 1917 roku służy katolikom. Kościół św. Katarzyny jest dawnym kościołem klasztornym reformatów. Powstał w latach 1680-86, a w 1926 roku całkowicie go przebudowano i dostosowano do celów kultu. Świątynia wraz z wyposażeniem oraz drzewostanem w obrębie niewielkiego cmentarza jest wyjątkowym zabytkiem i miejscem nadającym uroku każdej, odbywającej się tutaj ceremonii.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top