Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Piękne i niepowtarzalne wspomnienia

Piękne i niepowtarzalne wspomnienia
Piękna przyroda czy zabytkowe obiekty? A może studio? Zastanawiacie się, gdzie najlepiej zorganizować niepowtarzalną i jedyną w swoim rodzaju sesję ślubną? Tak naprawdę wszystko zależy od Waszych zainteresowań i codziennych pasji.

W miejscu, gdzie będzie przeprowadzana sesja ślubna, musicie przede wszystkim czuć się swobodnie. Dlatego przed ostatecznym dokonaniem wyboru udajcie się do kilku miejsc plenerowych, najlepiej w wspólnie z fotografem. Warto wcześniej przygotować się do tej sesji.


Sesja w plenerze bardziej popularna od studyjnej

Do zdjęć pozować można również w studiu, ale młode pary coraz częściej odchodzą od tego pomysłu. Fotografia studyjna nie oddaje w pełni spontanicznego i naturalnego obrazu, który jest bardzo ceniony. Nie oznacza to jednak, że musicie zupełnie rezygnować z sesji w studiu. Przecież zdjęcia ślubne mogą być robione zarówno w pięknych miejscach, jak i w studiu. Połączenie tych dwóch form na pewno jeszcze bardziej urozmaici Wasze wspomnienia i będzie piękną pamiątką ślubną.


Ciekawe doznania i przygoda

Decydując się na plenerowe zdjęcia ślubne w Wieliczce, na pewno można je wykonać w kopalni soli. Jest to najstarsze na ziemiach polskich przedsiębiorstwo solne, którego początki sięgają średniowiecza. Oprócz ciekawych zdjęć przeżyjecie również ciekawą przygodę. Czołowe miejsce wśród naziemnych zabytków miasta Wieliczki zajmuje zespół budynków Zamku Żupnego. Zachęcamy do wykonania kilku fotografii na tle tej pięknej budowli, a także w środku, m.in. obok ciekawych ekspozycji związanych tematycznie z kopalnią soli. Pozostając w kręgu zabytkowych budowli, zachęcamy do wykonania zdjęć na tle zabytkowego kościółka św. Sebastiana. Modrzewiowy kościółek został zbudowany w 1582 roku Wnętrze świątyni zdobi młodopolska polichromia z 1906 roku, dzieło Tetmajera oraz witraże krakowskiej firmy Żeleńskiego, zaprojektowane przez Stanisława Matejkę.


Turystyczne szlaki

Młodzi wspólnie z fotografem powinni udać się również na turystyczny szlak między szybem Daniłowicza, a centrum Wieliczki, w sąsiedztwie murów miejskich i Zamku Żupnego. Mianowicie znajduje się tam Ogród Żupny, będący integralną częścią zamku. Można tam wykonać zdjęcia na jednym z dwóch tarasów: ogrodu dolnego złożonego z czternastu kwater centralnych i dwóch bocznych oraz ogrodu wyższego oddzielonego kamiennym murem. Miłośnicy przyrody mogą swoje kroki skierować do Parku Adama Mickiewicza, który ma drzewostan mieszany, a znaczną część stanowią stuletnie drzewa oraz do Parku św. Kingi. Jak widać na powyższych przykładach, w Wieliczce każda para może znaleźć coś dla siebie. Na pewno również Wy udacie się do swoich ulubionych miejsc, a sesja ślubna zostanie zapamiętana do końca Waszego życia.

Autor: Grzegorz Wieczorek

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top