Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Piękne chwile zatrzymane w kadrze

Piękne chwile zatrzymane w kadrze
Wydawałoby się, że fotografowanie ślubu i wesela to nic trudnego. W dobie tak rozwiniętej elektroniki można pokusić się o mylne stwierdzenie, że aparat sam zrobi zdjęcia o dobrej jakości. Liczy się doświadczenie.

Nic bardziej mylnego. Fotografii nie wykonuje wysokiej klasy sprzęt lecz człowiek, który ma intuicję i utrwala te chwile, które są tak naprawdę ważne w tym pięknym dniu. Oczywiście, jeżeli finanse nie pozwalają na zatrudnienie odpowiedniego fachowca, zawsze możemy poprosić o „pstrykanie fotek” wujka, ciocię bądź kuzyna. Ale czy po latach nie będziemy żałowali tej decyzji, widząc słabej jakości zdjęcia z tego najszczęśliwszego dnia w życiu małżonków?


Umiejętność pracy w plenerze

Szczególnie ważne jest doświadczenie i umiejętności przy utrwalaniu młodej pary na otwartej przestrzeni. Plenery cieszą się wśród narzeczonych ogromną popularnością i jest to już niemal kluczowy element każdego albumu ślubnego. Pomysłów na dobre zdjęcia jest bez liku. Jeżeli wybieramy łono natury, to możemy udać się do lasu, na łąkę, nad rzekę, na szczyt górski, nad jezioro itd. Tam z pewnością dobry fotograf, używając przy tym rekwizytów, może uczynić nasze zdjęcia ślubne wyjątkowymi. Znakomitym tłem dla sesji plenerowej jest także przestrzeń miasta i lokalnych zabytków. Zasadniczo, jeżeli chodzi o dobór odpowiedniego miejsca nie ma żadnych szablonów. Równie atrakcyjna może być sesja na dachu wieżowca jak i we wnętrzu wiejskiej stodoły. Ważny jest pomysł i inwencja, zarówno fotografa jak i młodej pary.


Wspaniałe miejsca do wykorzystania

Mława jest miejscem gdzie można dać upust wszystkim swoim plenerowym zachciankom. Największą atrakcją tego miasta jest z pewnością Mławska Kolej Wąskotorowa. Jej szlak został wytyczony w 1915 roku przez Niemców. Dziś kolej służy tylko i wyłącznie turystom, ale może też stać się idealnym miejscem na sesję plenerową. Budynki starych przystanków, parowozy i wagony mogą stać się znakomitym tłem niekonwencjonalnych fotografii. Dużym atutem Mławy jest otaczająca ją przyroda. Nieopodal miasta znajduje się zalew Ruda na rzece Mławce. To raj dla wędkarzy i kochających sporty wodne.


Miasto też można wybrać

Przestrzeń miejska także ma wiele do zaoferowania w tym względzie. Mieszkańcy Mławy mogą pochwalić się barokowym ratuszem z 1789 roku, secesyjnymi kamienicami z XIX wieku, czy ponad stuletnią halą targową. Perełką w koronie tego miasta jest z pewnością drewniany spichlerz "Lelewelówka" z XVIII wieku. Niezwykle urokliwym miejscem jest park im. Dąbrowszczaków, przez mieszkańców miasta nazywany "Salonem Mławy". Założony został w 1897 roku, jako ogród spacerowy. W trakcie spaceru po parku warto zwrócić uwagę na popówkę, czyli jedyną pozostałość po cerkwi (obecnie w budynku mieści się przychodnia dziecięca), oraz fontannę przedstawiającą czterech zdunów - legendarnych założycieli miasta - i Muławę, której miasto zawdzięcza swą nazwę.


Do dzieła!

Z pewnością w Mławie znajduje się zdecydowanie więcej miejsc, które warto uczynić scenerią tej wyjątkowej sesji fotograficznej. Ważny jest efekt końcowy i to jak po dziesiątkach lat będziemy spoglądali na te zdjęcia. Jeżeli będzie to plener wyjątkowy, może czasami szalony, możemy mieć pewność, że album ślubny wywoła na naszych obliczach szeroki uśmiech.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top