Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Piękne chwile w obiektywie

Piękne chwile w obiektywie
Przed przystąpieniem do plenerowych zdjęć, należy wyzbyć się wszelakiego napięcia i stresu, gdyż wtedy tracimy na swojej naturalności. Aby uniknąć stresu, warto wyposażyć się w czas, aby nic nie nagliło zarówno fotografa, jak i młodą parę.

Dlatego zdjęcia wykonane w inny dzień aniżeli uroczystość są jak najbardziej wskazane. Zapewne profesjonalny fotograf zrobi wszystko, aby fotografie ślubne zostały zapamiętane do końca życia jako z jednej strony żmudna praca, a z drugiej- wielka przygoda.


Na kogo postawić?

Profesjonalny fotograf to taki, który posiada odpowiedni sprzęt, ma spory bagaż doświadczeń i potrafi znaleźć ciekawe i oryginalne pomysły na miejsca plenerowe. Dlatego bardzo ważne jest, aby przed zatrudnieniem fachowca najpierw poprosić go o pokazanie swoich wcześniejszych dokonań. Tylko wtedy młodzi mogą być pewni swojego wyboru.


Wybierzcie miejsce wspólnie

Miejsce plenerowe można ustalić wspólnie. Na pewno oryginalnym pomysłem byłyby zdjęcia w Bytomskiej Kolejce Wąskotorowej. Dwudziestotrzykilometrowa trasa jest fragmentem liczącej w szczytowym okresie rozwoju prawie 160 kilometrów sieci kolei wąskotorowych. Podczas przejazdu pociągiem można ujrzeć piękne industrialne widoki. Najbardziej zapadają w pamięć monumentalne zabudowania Elektrociepłowni Szombierki. Wszystkie te niecodzienne widoki mogą być tłem fotografii ślubnych, które pozostają na całe życie. W celu przypomnienia sobie dziecięcych lat, można udać się do Nibylandii, czyli dziecięcego placu zabaw. Na pewno zdjęcia w tym miejscu będą ciekawym urozmaiceniem całego zamieszania związanego z uroczystością i będą stanowić nutkę szaleństwa.


Rynek i nie tylko

Jedną z atrakcji turystycznych Bytomia jest Rynek, który jest uznawany za jeden z siedmiu cudów architektury województwa śląskiego. Posiada owalny plan zabudowy, prostokątny rynek i szachownicowy układ ulic. Inną z atrakcji jest najpiękniejsze podwórko w kraju w dzielnicy Bytomia- Rozbarku. Ogródek powstał około 1910 r. Znajduje się tam jedyna zabytkowa fontanna w mieście z sześciokątnym basenem, nad którą pochyla się czereśnia. Plener nie musi być też wyszukany i oryginalny. Zdjęcia można zrobić także na ulicy, przed domem, na jakimś dużym placu, czy na dworcu kolejowym. Panuje tutaj całkowita dowolność, z której mają prawo skorzystać Państwo Młodzi.

Autor: Grzegorz Wieczorek

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top