Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Piękna, przepiękna, jedyna - o takiej sukni ślubnej marzę

Piękna, przepiękna, jedyna - o takiej sukni ślubnej marzę
Przygotowania do ślubu są bardzo czasochłonne i często wymagają ogromnych nakładów pieniężnych. Niekonieczne jest przecież urządzanie ogromnego wesela, skoro możemy również zrobić małe przyjęcie i zaprosić tylko najbliższych.

Podczas przygotowań do ślubu, przed Panną Młodą stoi bardzo trudny wybór sukni ślubnej. Wiadomo, że Panna Młoda musi wyglądać najpiękniej na swoim weselu, dlatego wybiera przeważnie najdroższe, a zarazem najpiękniejsze suknie ślubne. Suknia ślubna jest czym, czego nie może widzieć Pan Młody, dlatego przeważnie w wyborze weselnej kreacji pomaga najbliższa rodzina przyszłej małżonki, na przykład mama lub siostra.


Salon sukien ślubnych

Każdy salon sukien ślubnych ma szeroki wybór gotowych już sukien ślubnych, które dostępne są od ręki, a kilka tygodni przed ślubem Pani Młoda musi zgłosić się na dopasowanie sukni i, w zależności od tego jak leży na Pani Młodej, jest ona zwężana lub poszerzana. Suknię ślubną do czasu ślubu można przechowywać właśnie w salonie, a my możemy odebrać ją dopiero kilka dni przed ślubem. Powiedzmy sobie jednak szczerze, większość sukien ślubnych, które są dostępne w salonach, prezentuje się podobnie – większość z nich jest biała, jedne wyglądają jak suknie księżniczek, a drugie jak koszule nocne. Jednym słowem, w większości salonów znajdziemy suknie ślubne dla kobiet, które są zwolenniczkami tradycji. Co jednak, gdy Panna Młoda jest szalona, a para nie bierze ślubu w kościele i nie musi liczyć się ze zdaniem księdza? Można wybrać sukienkę krótką, kolorową, czy też ekstrawagancką.


Miejcie czas na przemyślenia

Do wyboru mamy kilka rozwiązań. Czasami warto kupić kreację, która nie ma etykietki sukienki ślubnej. Będzie ona po pierwsze znacznie tańsza, niż tradycyjna suknia, po drugie – będzie można ją wykorzystać również przy innych okazjach jako ubiór wieczorowy (jeśli nie Panna Młoda, to zawsze można taką kreację sprzedać komuś innemu). Jeśli jednak chcemy mieć suknię, która ma nam służyć jedynie do ślubu, a jednocześnie powinna być oryginalna, warto skorzystać z oferty projektantów. W ofercie znaleźć możemy naprawdę piękne kreacje w pojedynczych egzemplarzach. W tym przypadku przeszkodą może być wygórowana cena takiej sukni, jednak, od czasu do czasu, można trafić na bardzo korzystne wyprzedaże i promocje.


Inne opcje

A może warto postawić na początkującego projektanta? Usługi takich osób są zdecydowanie tańsze, niż tych ze znanym nazwiskiem. Suknia ślubna Panny Młodej może być wtedy małym dziełem sztuki. Dla bardzo odważnych kobiet tworzy się obecnie kreacje, do których termin „suknia” nie pasuje. Chociaż nieśmiało, to jednak projektanci starają się pokazać także alternatywne wersje strojów, w których można brać ślub – krótkie sukienki z mnóstwem dodatków, kapelusiki, woalki, czy też spodnie. Coraz częściej pojawiają się też ślubne stroje, które z tradycyjną bielą nie mają nic wspólnego. Nie wszystkie kobiety lubią biel, nie wszystkie w tym kolorze wyglądają dobrze. Czasem biała sukienka po prostu nie pasuje do charakteru i stylu Panny Młodej.


Do dzieła!

Sukienka ślubna w kolorze dzikiej śliwki, amarantu, maliny, a może czarna? Czemu nie! Jest to propozycja dla odważnych kobiet, które ślubu nie biorą dlatego, że tak nakazuje tradycja lub rodzice. To propozycja dla tych, którzy nie znoszą nudy, monotonii i lubią skupiać na sobie uwagę innych.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top