Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Papierkowe sprawy związane ze ślubem

Papierkowe sprawy związane ze ślubem
Planując wesele, nie możemy zapominać także o tzw. "papierkowej robocie". Mamy tu na myśli wszystko to, co zwyczajnie ma związek z drukarnią. Zaproszenia ślubne oraz winietki na stół są bowiem bardzo ważne.

Przede wszystkim: zaproszenia. Możemy kupić gotowe, wybrać w jednym z radomskich sklepów i poprosić o spersonalizowanie lub wymyślić sobie samodzielnie. Wraz z zaproszeniami z tej samej kolekcji mogą pochodzić winietki, czyli papierowe karteczki, na których umieszczone są imiona i nazwiska osób, które chcieliśmy posadzić właśnie w tym miejscu. Kiedy wszystko ma ten sam wzór, wygląda to bardziej elegancko.


Ustalenie kto gdzie siedzi

Jeśli nie chcemy sadzać osób na konkretnym miejscu, ale chcemy, by siedzieli przy określonym stoliku, dobrym rozwiązaniem będzie ustawienie na stołach numerków, a przed salą powieszenie tablicy z nazwiskami przy konkretnej cyfrze. Goście będą wiedzieli, gdzie się udać, ale pozostawimy im jakiś wybór.


Banderole na butelki

Kolejną papierkową rzeczą będą naklejki lub zawieszki na alkohol. Mogą one zawierać tylko imiona państwa młodych oraz datę ślubu lub żartobliwe toasty. Im więcej różnych, tym lepiej, ponieważ jest to potem dodatkową atrakcją dla gości. Nie możemy pominąć również naklejek znajdujących się na paczkach, w których pakujemy ciasto dla gości. Na nich również z reguły znajduje się jakaś rymowanka dziękująca gościom za miłą zabawę.


Coś do upominku

Jeśli chodzi o dodatkowe rzeczy, to możemy także przypiąć do drobnego upominku karteczkę witającą i zachęcającą do wspólnej zabawy, postawić na stołach menu oraz (jeśli nasze wesele jest w znacznej odległości od kościoła, a goście nie pochodzą z tych okolic) możemy rozdać przed kościołem foldery ślubne, na których wydrukowana będzie mapka dojazdu.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top