Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Papeteria ślubna — 5 niezbędnych elementów

Papeteria ślubna — 5 niezbędnych elementów
Zakup papeterii jest niezwykle ważnym etapem przygotowań do ślubu i wesela. To właśnie te niepozorne dodatki mają ogromny wpływ na stworzenie odpowiedniej atmosfery podczas uroczystości. Niektóre produkty to absolutna podstawa i zwyczajnie nie można pominąć ich podczas planowania budżetu. Sprawdź, o jakich elementach papeterii należy pamiętać podczas organizowania ślubu i wesela.

Zaproszenia

W zestawie papeterii ślubnej zdecydowanie nie może zabraknąć zaproszeń dla gości. Warto postarać się o to, żeby ten element pasowało do charakteru wesela. Na stronie https://amelia-wedding.pl/zaproszenia-slubne/ czeka bogaty wybór projektów w różnych stylach np. boho, humorystycznym czy też klasycznym. Warto również wziąć pod uwagę kolory przewodnie wesela. Ponadto zaproszenia mogą pochodzić z tej samej kolekcji co pozostałe elementy papeterii ślubnej. Jest to świetny sposób na zaoszczędzenie czasu i zachowanie harmonii stylistycznej.

Bileciki

Na zaproszeniach ślubnych zasadniczo nie wypada umieszczać innych informacji niż data i miejsce ślubu, a także dane gości i przyszłych małżonków. Ważne szczegóły dotyczące wesela, prezentów czy też noclegu należy podać w bileciku, który można włożyć do koperty z zaproszeniem. Warto zadbać o to, żeby również ten niewielki element miał elegancki wygląd. Najlepiej postawić na wersję dopasowaną stylistycznie do zaproszenia. Bileciki nie są obowiązkowe, ale mogą być przydatne, jeśli np. nie wszystkie osoby biorące udział w uroczystości zaślubin są przewidziane na liście gości weselnych.

Winietki

Obecnie wiele par planuje rozmieszczenie gości przy stołach w sali weselnej. W ten sposób można uniknąć zamieszania na początku imprezy. Ponadto można zapoznać ze sobą gości czy też uniknąć sytuacji, w której starsze osoby siedzą blisko głośników. Goście bez problemu znajdą swoje miejsca, jeśli przy każdym siedzeniu będą umieszczone winietki z ich imieniem i nazwiskiem. Modele ze sklepu online firmy amelia-wedding.pl mogą na dodatek być ciekawą dekoracją stołu weselnego. Mogą też mieć taki sam motyw przewodni jak np. zaproszenia.

Numery stołów

Oprócz winietek warto również pomyśleć o oznaczeniu stołów kartonikami z numerkami. W ten sposób goście wracający z parkietu szybciej znajdą swoje miejsce, a także będą mogli bez problemu odnaleźć np. ciocię siedzącą w innej części sali. Ponadto taki element może ułatwić pracę kelnerom obsługującym wesele. Dodatkowo numery mogą być niebanalną dekoracją stołów i ciekawym uzupełnieniem winietek czy też innych dekoracji.

Etykiety

Oryginalne etykiety na butelkach z alkoholem zazwyczaj nie są bardzo eleganckie i niekoniecznie pasują do wystroju sali weselnej. Z tego powodu warto sięgnąć po ozdobne etykietki, które są dostępne w niemal każdym sklepie z papeterią ślubną. Co więcej, ten element można nawet spersonalizować i umieścić na nim datę ślubu, imiona świeżo upieczonych małżonków czy też ich zdjęcia. Niepozorne etykietki mogą być gustowną dekoracją stołu, zwłaszcza jeśli będą pasować np. do winietek.

Artykuł sponsorowany

fot. materiały prasowe

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top