Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Pamiątkowe zdjęcia ślubne

Pamiątkowe zdjęcia ślubne
Bardzo popularne dzisiaj są plenerowe zdjęcia ślubne. Pomysłów może być bez liku. Doświadczony fotograf będzie w stanie zrealizować prawie każdy pomysł pary młodej oraz zaproponować własne. Warto porównać kilka ofert, by wyrobić sobie na ten temat zdanie.

Zdjęcia są wspaniałą pamiątką z każdej uroczystości ślubnej. Jeśli chcesz, aby były wyjątkowe, zdecyduj się na naprawdę dobrego fotografa. Dzięki temu te chwile zostaną z Wami na zawsze. Wybór odpowiedniej osoby z reguły nie jest prosty, dlatego należy tę decyzję podjąć po dokładnym zapoznaniu się z wcześniejszymi dokonaniami artysty.


Praca profesjonalnego fotografa ślubnego

Nie warto podejmować tej decyzji w ostatniej chwili, zwłaszcza dlatego, że najlepsi specjaliści mają terminy zarezerwowane na wiele miesięcy wcześniej.

- W Polsce jest tyle pięknych miejsc, że trzeba z nich korzystać. Zresztą wystarczy odrobina słońca, by w plenerze wyszły piękne zdjęcia – mówi Robert, doświadczony fotograf. – Dawno już nie miałem takiej pary, która nie chciałaby zdjęć z pleneru. To taki trend ostatnich kilku lat – według mnie – bardzo udany.

Od strony praktycznej wygląda to tak, że umawiam się z ludźmi kilka dni po weselu i ruszamy w jakieś ciekawe miejsca. Ja zajmują się tą branżą już długo, więc mam parę sprawdzonych miejsc, w których można wyczarować niezłe fotki. Jednak moi klienci są bardzo pomysłowi, wykazują się inicjatywą i często jedziemy w miejsca, które sami sobie wybierają, na przykład do lasu, w ruiny zamku, w miejsce, w którym się poznali, itp. Zawsze staram się wprowadzić taką atmosferę, by panny młode przestały myśleć o tym, czy przypadkiem jakiś kosmyk włosów się nie rozwiał, a buzia się nie błyszczy. Luźna atmosfera jest kluczem do sukcesu, bo spontaniczne zdjęcia wychodzą najlepiej – zapewnia Robert.


Sesja ślubna praktycznie może być wszędzie

Wśród najpopularniejszych miejsc, w których wykonywane są sesje plenerowe, można wymienić: zamki, pałace, jeziora, stare drewniane chaty, opuszczone fabryki. Warto jednak wyjść poza schemat! Jeśli dobrze się zastanowicie, na pewno znajdziecie takie miejsce, w którym powstaną Wasze niepowtarzalne ślubne pamiątki. Może to być miejsce, które z jakiegoś powodu jest ważne dla Was obojga lub po prostu Wam się podoba. Wspólnie z pewnością coś wymyślicie, a do ślubnych zdjęć będziecie wracać przez lata.


Dodatkowe zabiegi fotografa

Mogą być odrobinkę melancholijne, czarno-białe, utrzymane w tonacji sepii, przefiltrowane tak, by łączyć monochromatyczną magię i jakiś w pełni barwny element. Zdjęcia ślubne – bo o nich mowa – to dla fotografa zawsze nadzwyczajne wyzwanie i nadzwyczajna przyjemność, jeśli udają się zgodnie z zamysłem i zadowalają klientów. Czy są trudne? Są najtrudniejsze – bo jak żadne inne, niosą ze sobą olbrzymi ładunek emocji, zaufania, oczekiwań i nadziei. Fotograf ślubny to nawet więcej niż zawodowa specjalizacja.


Zawód wymagający pasji

To w praktyce całkowicie odrębny zawód, wymagający nie tylko doskonałej znajomości techniki fotograficznej, techniki obrabiania zdjęć ale w dużej mierze związany z doświadczeniem i umiejętnościami w nawiązywaniu kontaktu, dużą dozą empatii, specyficznym rodzajem fantazji. Fotograf zajmujący się tym rodzajem działalności nigdy nie jest niezajęty – pozornie może się zdawać, że weekendowe zazwyczaj kontrakty dają mnóstwo czasu na inne rodzaje działalności, tymczasem taki kierunek pracy wymaga nieustannego śledzenia mody, trendów i dominujących i nowatorskich, eksperymentowania, rozwijania własnych artystycznych zdolności. Czasem firma fotograficzna oferująca zdjęcia ślubne jest mocniej rozbudowana, dzieli zadania pomiędzy szereg osób – jednak w każdej sytuacji jest to zajęcie pod silną presją czasu i bardzo wysokich wymagań klientów.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top