Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Pamiątka z uroczystości ślubnej

Pamiątka z uroczystości ślubnej
Fotografia ślubna to bardzo popularna usługa na rynku. Konkurencja jest bardzo duża, ale nie zawsze koszt usługi ma wpływ na jakość. Warto jednak zarezerwować usługę u profesjonalisty, gdyż momenty ślubu i wesela są niepowtarzalne.

Tak ważny dzień jakim jest ślub pragniemy zachować w pamięci na zawsze. Nowoczesne techniki pomagają nam w tym. Od lat każda para zamawia sobie zdjęcia ślubne, które pozostaną długotrwałą pamiątką tego szczególnego dnia. Kiedyś para tuż po zakończonej ceremonii ślubnej wybierała się wraz ze świadkami do salonu fotograficznego i tak wykonywana była sesja ślubna.


Pamiątkowa sesja ślubna

Obecnie odchodzi się trochę od tej rutyny i fotograf wychodzi z państwem młodym w plener. Często sesja taka odbywa się nawet przed samym ślubem, czasem na kilka dni czy tygodni przed samą ceremonią. Fotografowie mają coraz to nowe i ciekawe pomysły na wykonanie takiej sesji. Mogą być one stylizowane na ulubiony film pary młodej czy robione w ukochanych przez nich miejscach. Osoby, które wywodzą się z Pomorza chętnie pozują do zdjęć ślubnych nad samym morzem. Bardzo popularne są również sesje wykonywane w lesie, nad jeziorem czy łąką. Wszystko zależy od inwencji fotografa i życzeń młodej pary. Zdjęcia można wywołać oraz dostać je zapisane na płycie Cd i zawsze mieć je dostępne w komputerze.


Miłość zapisana na zawsze

Dzieciństwo i młodość to czas beztroskiej zabawy i szalonych przygód dziecięcej wyobraźni. Niestety czas mija bardzo szybko. U progu dorosłości dosięga nas strzała Amora, mitycznego bożka miłości. Przygotowania do uroczystości weselnych toczy się wieloma torami. Przyjęcie i zaproszeni goście to ważny element uroczystości. Jednakże najważniejszą osobą wydaje się tu być fotograf na wesele. Profesjonalne wykonanie sesji zdjęciowej sprawi, że zostanie ona najważniejszą pamiątką na długie lata.


Te chwile się już nie powtórzą

Wyjątkowa sytuacja, wzruszająca chwila i niepowtarzalna, najważniejsza chwila życia, wymaga od fotografa wykazania się kreatywnością i niebanalnym pomysłem. Fotograf w tym kontekście ma szansę na pokazanie własnych zdolności artystycznych i profesjonalnego potraktowania pracy. Zrobić zdjęcie i nacisnąć przycisk aparatu potrafi każdy, ale wykonać artystyczne zdjęcie, które odda charakter i wyjątkowość zdarzenia, potrafi tylko osoba o duszy artysty połączonej z wiedzą i doświadczeniem. Fotografia po latach spełnia funkcję relikwii rodzinnej, a jej solidne wykonanie zapewnia chwile wzruszeń.


Pamiątki ze ślubu – jak to było kiedyś?

Kiedy przygotowujemy się do ślubu i wesela, musimy pamiętać o tym, żeby mieć z tego wydarzenia jakąś pamiątkę. Nie tylko dla nas samych, ale również dla najbliższej rodziny i znajomych, którzy byli na uroczystości obecni. W dobie dwudziestego pierwszego wieku mamy mnóstwo opcji do wyboru, ale kiedyś nie było to takie proste. Oczywiście zdjęcia ślubne musiała mieć każda para nowożeńców. Można było oprawić sobie takie zdjęcie i powiesić nad łóżkiem, była to wspaniała pamiątka. Jednak miały miejsce różne ograniczenia.


Wielka konkurencja na rynku

Nie było tak dużego wyboru fotografów, jaki mamy teraz. Nieraz w miejscowości mieszkał tylko jeden fotograf i para narzeczonych nie miała wyboru, musiała zwrócić się do niego z prośbą o upamiętnienie na kliszy aparatu uroczystości ślubnej oraz zabawy weselnej. To damo dotyczyło kamerzysty. Zresztą, nie zawsze para młoda mogła pozwolić sobie na opłacenie kamerzysty i w wielu przypadkach rezygnowała z nagrywania wesela. Zdjęcia jednak były nieodłączną częścią uroczystości.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top