Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Pamiątka ślubna na lata

Pamiątka ślubna na lata
Plener czy studio? To pytanie dręczy wielu przyszłych małżonków. Gdzie lepiej wykonać zdjęcia ślubne? Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Niektóre pary lepiej czują się w studiu, gdzie nie muszą obawiać się, że ich ubrania będą wybrudzone, a pogoda nie pozwoli na sesję ślubną akurat w dniu, kiedy było to wcześniej zaplanowane.

Z kolei myśląc o zdjęciach plenerowych, myślimy na pewno o spontaniczności, niewymuszonych pozach, obecności przyrody czy ciekawego tła. Ale właśnie z drugiej strony jednak czai się obawa o pogodę, stan sukni po plenerze, czy zmęczenie, które towarzyszy takiej sesji.


Wybór fotografa ślubnego

Jednak pamiętajcie o tym, że najpierw najważniejsze jest samo znalezienie odpowiedniego fotografa. A decyzję o miejscach, w których będą wykonywane zdjęcia ślubne, możecie podjąć w późniejszym czasie. Istotne jest to, aby ta decyzja była dobrze przemyślana. Profesjonalny fotograf to taki, który uchwyci najważniejsze momenty podczas wykonywania sesji. Każde spojrzenie młodej pary, a także towarzyszące w tym czasie wielkie emocje, powinny zostać zapisane na tych zdjęciach. Tak, aby po latach, kiedy otworzycie album ślubny, przypomnieliście sobie o tych niezwykłych chwilach.


Krzeszowice - plenery ślubne

Ziemia Krzeszowicka szczyci się wieloma atrakcyjnymi turystycznie obszarami i jest utkana siatką szlaków turystycznych – pieszych, rowerowych i dydaktycznych. Jest także bogata w liczne zabytki historyczne. Na pewno warto udać się do Pałacu Potockich, zbudowanego w stylu włoskiego renesansu o kubaturze 43 tysięcy m3, składającego się z 228 różnych pomieszczeń, a także do kościoła p.w. św. Marcina wykonanego w stylu neogotyckim. Ciekawym miejscem na pozowanie do ślubnych zdjęć będzie także dworzec kolejowy z 1847 roku. Ostatnio taka forma zapisywania tych niezwykłych momentów w życiu dwojga młodych osób jest coraz to bardziej popularna.


Wspaniałe plenery przyrodnicze

Miłośników przyrody zachęcamy do skierowania swoich kroków w kierunku rezerwatu przyrody czy parku krajobrazowego, które znajdują się na terenie gminy Krzeszowice. Warto wybrać się chociażby do Rudniańskiego Parku Narodowego. Na terenie gminy znajduje się niewielki fragment rezerwatu Dolina Potoku Rudno, utworzonego w roku 2001. Jest to rezerwat leśno-krajobrazowy o powierzchni 95,94 hektarów, prezentujący unikalne zbiorowiska łęgu olszowego i olsu, charakterystyczne dla terenów podmokłych. W obrębie rezerwatu można wykonać zdjęcia ślubne na tle nieczynnego już kamieniołomu porfirów "Orlej". Zdjęcia ślubne można robić wszędzie i o każdej porze. Nie przegapcie okazji, ponieważ jest to pamiątka na całe życie. Możliwość powrotu po latach do tych niezwykłych chwil jest bezcenną pamiątką z tej uroczystości.

Autor: Grzegorz Wieczorek

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top