Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Pamiątka dla potomnych

Pamiątka dla potomnych
Fotograf na wesele. Jakiego wybrać, jakie w tym procesie narzucić kryteria? A może da się w tym względzie nieco oszczędzić. Na początku tej części przedsięwzięcia ślubno-weselnego sprawdzamy, ile mamy pieniędzy do przeznaczenia na zdjęcia ślubne.

Warto te kalkulacje przeprowadzić odpowiednio wcześnie, ponieważ najlepsi fachowcy mają zarezerwowane terminy na wiele miesięcy przed wykonaniem usługi.


Gdzie szukać fachowca?

Poszukiwania odpowiedniego fachowca możemy rozpocząć od rozpytywania wśród rodziny, przyjaciół czy znajomych. Oni mogą polecić nam sprawdzonego fotografa, bądź odradzić takiego, na którym się zawiedli. Jeśli nie mamy możliwości posłużenia się radą kogoś bliskiego, to musimy rozpocząć poszukiwania na własną rękę. Najczęściej sięgamy do ogłoszeń w prasie, Internecie czy innych miejscach. Tutaj spotykamy się z lawiną fachowców i tych udających fachowców.


Rozmowa telefoniczna

Musimy być bardzo ostrożni w tej materii. Na początek zapytajmy podczas rozmowy telefonicznej, jakie doświadczenie ma nasz potencjalny usługodawca, jakie parametry techniczne ma jego aparat, a także o stawkę, jakiej sobie życzy. Po tej wstępnej selekcji, zapewne na polu bitwy pozostanie nam kilku fotografów, z którymi warto się spotkać osobiście, by na własne oczy przekonać się, co potrafią ludzie, którzy mają szanse uchwycić w kadrze nasz dzień ślubu i wesela.


Kto pyta, nie błądzi

O co warto zapytać? Na pewno o wcześniejsze doświadczenie i ewentualne referencje innych klientów. Sam fotograf powinien wyjść z inicjatywą pochwalenia się swoim sprzętem, który współcześnie odgrywa spore znaczenie. Poprośmy także o wgląd w inne zdjęcia, niżeli te, które widzieliśmy tylko w portfolio. Zwróćmy wtedy uwagę na to, jak wyglądają te obrazy. Czy nie brakuje w nich oświetlenia lub czy nie jest go zbyt wiele, czy kadrowanie jest poprawne, czy też głowy są poobcinane.


Szczegóły są bardzo istotne

Zapytajmy także o detale związane z podpisaniem umowy. Ile zdjęć przekaże nam fotograf, czy otrzymamy ?surówkę? i do której godziny będzie wykonywał swoją powinność. Często bywa tak, że fotograf opuszcza swój posterunek tuż po oczepinach, sądząc, że nic wielkiego już się nie wydarzy na weselu. Często jest to błędna opinia i umyka nam z albumu wiele cennych chwil. Warto zapytać także o dojazd do miejsca wykonywania usługi, o to, czy fotograf sam finansuje sobie tę podróż, czy też nie.


Inne ważne sprawy

Każdy fotograf powinien dysponować rezerwowym aparatem, w razie, gdyby pierwszy uległ awarii. Jeśli planujemy sesję plenerową to zapytajmy o pomysły fotografa na to przedsięwzięcie. Dodajmy swoje sugestie i może wyjdzie z tego ciekawe połączenie. Jedno jest pewne: jeżeli tylko nas na to stać, to zatrudnijmy jak najlepszego fachowca. Zdjęcia ze ślubu i wesela to cenne pamiątki, którymi będziemy dzieli się z potomnymi. Warto, aby były one dobrej jakości, niekonwencjonalne i ciekawe.

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top