Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Oryginalny pomysł na prezent ślubny

prezent ślubny - kwiaty i upominki - wesele.com.pl
Chociaż w momencie planowania prezentu ślubnego, pierwszym pomysłem, który przyjdzie nam do głowy może być koperta z gotówką, to warto uruchomić swoją kreatywność i postarać się zaskoczyć Młodą Parę niestandardowym podarunkiem. Jakim? Oto kilka propozycji!

Idealny prezent ślubny

Choć pieniądze to zawsze mile widziany podarunek (szczególnie w prezencie ślubnym) to czasem mamy chęć wręczenia czegoś innego, bardziej materialnego, a przy tym nie chcemy korzystać z żadnych „oklepanych” pomysłów w stylu dobrego alkoholu i sprzętów gospodarstwa domowego. Co zrobić w takiej sytuacji? Czym zaskoczyć Młodą Parę? Jeśli mamy nieograniczone fundusze i w dodatku chcemy kogoś obficie obdarować, to pewnie nie mamy żadnego problemu, w opcjach możemy przebierać. Co jednak w sytuacji gdy nasz budżet na prezent ślubny jest dość standardowy, a mimo to chcemy wyjść poza wszelkie schematy i mile zaskoczyć nowożeńców? Żaden problem! Wystarczy dobry pomysł...
 

Prezent ślubny - zamiast kwiatów

Tradycją jest, że oprócz większego prezentu, podczas składania życzeń Młodej Parze, wręczamy kwiaty. I tu już pojawia się pierwsze pytanie: może niekoniecznie kwiaty? W końcu są one raczej krótkotrwałe, pewnie te pieniądze można wydać w nieco lepszy sposób. A jeśli nie kwiaty, to co? Młode pary coraz częściej same proszą swoich gości, aby zrezygnowali z kupowania kwiatów i zamiast tego przynieśli wino lub jakiś inny alkohol. Niektórzy proszą też o donacje dla schroniska dla zwierząt czy organizacji charytatywnej, a jeszcze inni o pewien drobiazg, wedle uznania gości. Niezależnie od tego czy narzeczeni o to proszą czy nie, możemy bawić się konwencją podarunku i do życzeń dołączyć coś innego niż kwiaty. Jeżeli ten pomysł wydał Ci się interesujący, koniecznie sprawdź jakie Propozycje Upominków Zamiast Kwiatów zamieściliśmy w artykule na ten temat.
 

Praktyczny prezent na ślub?

W zależności od zainteresowań nowożeńców może to być książka, bilety do kina, kurs tańca albo niedroga karta podarunkowa – to zawsze się przyda. Można także zaufać losowi i wręczyć w prezencie kilka kuponów lotto. A nuż trafi się jakaś wygrana. Pomysłów jest właściwie bez liku, wszystko zależy od zainteresowań obdarowanych osób – może kupon na paintball albo na bilard? Choć to nie duży wydatek, na pewno wywoła cieplejsze myśli niż kolejny bukiet kwiatów.

Bukiet także może być niestandardowy:

 


Wyjątkowy prezent ślubny to ten, który niesie wspaniałe emocje

Wręczając właściwy prezent ślubny również możemy zastosować zasadę, że najważniejsze są nie rzeczy, ale przeżycia. Wtedy mamy do wyboru całą masę opcji, można np. podarować Młodej Parze krótką wycieczkę, bilety lotnicze, wynajęcie samochodu na krótki czas itp. Jeśli nie chcemy lub nie mamy czasu na organizację takich wypadów, możemy skorzystać z bardzo modnych ostatnio kuponów w stylu „spełnij marzenie”. Można podarować nowożeńcom szalony spływ kajakowy, naukę nurkowania, czy przejażdżkę czołgiem, albo skok ze spadochronem. Pomysły można mnożyć, takie kupony mogą kosztować od 150 do 600 złotych, dlatego mogą stanowić całość prezentu albo tylko jego część, wraz ze standardowymi pieniędzmi. Tu również musimy dokładnie przemyśleć zakup i dostosować go do potrzeb obdarowanych osób, możliwość skoku na bungee nie przez każdego zostanie potraktowana jako świetna zabawa, dlatego powinniśmy być ostrożni. W końcu najważniejsze w tym dniu jest sprawienie Młodej Parze przyjemności.

 


Prezent ślubny? Bądź oryginalny!

Na tym oczywiście pomysły się nie kończą. Wszystko zależy od naszej wyobraźni, ale też preferencji Pary Młodej. Można podarować stylizowany na historyczny adapter, zwierzątko (jednak tylko wtedy gdy jesteśmy absolutnie pewni, że nowożeńcy o tym marzą), kurs tańca albo gotowania, czy sesję zdjęciową (po poważnej sesji ślubnej może warto wykorzystać doświadczenie pozowania i spróbować raz jeszcze?). Choć często towarzyszy nam pokusa, aby w prezencie ślubnym podarować po prostu pieniądze, warto pójść pod prąd i zdecydować się na niestandardowy prezent. Ten jeden raz możemy podarować coś, co sprawi ogromną radość, a na co Młoda Para sama by się nie zdecydowała, uważając to za mało praktyczne. Pieniądze w ostateczności i tak zostaną pewnie wydane na zakup mebli albo inny konieczny element wspólnego życia, ale na pewno nie sprawi to tyle frajdy, co dobrze dopasowany niestandardowy prezent.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top