Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Oryginalnie i bezpiecznie - wesele pod namiotem

Oryginalnie i bezpiecznie - wesele pod namiotem
Chyba żadna branża usługowa nie zmienia się tak szybko i nie pędzi za trendami jak branża ślubna. Co roku na weselach króluje coś innego, raz będzie to tradycjonalizm, innym razem ekstrawagancja, jeszcze innym razem boho. Bez względu na to, która opcja najbardziej odpowiada narzeczonym, na długo przed weselem muszą oni podjąć kilka najważniejszych decyzji: kiedy zorganizować ślub i wesele, gdzie je urządzić, ile osób zaprosić. Wybór daty ślubu mocno rzutuje na podjęcie kolejnych kroków na drodze ku przysiędze małżeńskiej. Wybór letnich miesięcy wiąże się na pewno z dużym obłożeniem sal weselnych i trudnościami ze znalezieniem odpowiedniego miejsca, szczególnie, jeśli młodzi decydują się na termin w niedalekiej przyszłości. Z drugiej strony jednak letnie miesiące dają im pewną możliwość, której nie wszyscy są świadomi. Jest to możliwość wypożyczenia profesjonalnego namiotu i zorganizowanie wesela prawie pod gołym niebem.

Profesjonalne usługi

Przede wszystkim, w związku z organizacją najważniejszego dnia ich życia, narzeczeni mają świadomość, że przed nimi ogromne koszty. Można, oczywiście, próbować oszczędzać, natomiast nigdy poprzez rezygnację z usług profesjonalistów na rzecz amatorów. Wesele pod namiotem wiąże się głównie z zewnętrznym cateringiem, wynajmem stołów i krzeseł oraz problemem z łazienkami. Wszystkiemu naprzeciw wychodzą właśnie profesjonalne firmy działające w branży ślubnej. Mająca doświadczenie firma wypożyczająca namioty na śluby i inne zabawy dysponuje przede wszystkim wytrzymałym i doskonałym jakościowo asortymentem. Wynajmowane namioty są wyprodukowane z takiego materiału, który ma za zadanie odbijać promienie słoneczne, co sprawia, że w środku nie panuje upał, szczególnie w piękny, letni dzień. Jako opcję dodatkową można wybrać dostawienie klimatyzatora, na wypadek bardzo wysokich temperatur. Profesjonalne namioty powinny też wytrzymać wiatr o sile dochodzącej do 80 km/h. Jest to wobec tego bezpieczne, suche i wytrzymałe miejsce na organizację wesela, nawet przy ulewnej, wietrznej pogodzie. Firmy wynajmujące namioty, np: RENT A TENT, oferują dowóz wszystkich elementów namiotu, ich montaż, a zdarza się również, że posiadają do wypożyczenia własną podłogę, stoły i krzesła. W przypadku, gdy ich nie posiadają, warto się dowiedzieć, z jaką firmą zwykle współpracują – takie polecenia czasami bywają źródłem rabatów i obniżek cen.

Ślub w plenerze

W ostatnich latach nie tylko wesela w plenerze zyskały na popularności. Wprowadzona w życie w 2015 roku nowelizacja ustawy „Prawo o aktach stanu cywilnego” pozwala nowożeńcom zorganizować ślub poza murami Urzędu Stanu Cywilnego pod warunkiem, że wybrane miejsce nie zakłóca powagi i dostojności ceremonii. Koszt takiego ślubu w plenerze jest wyższy od ślubu w urzędzie, natomiast pozostają po nim bezcenne wspomnienia, szczególnie jeśli wybrane miejsce ma ogromne znaczenie dla narzeczonych. Aby spełnić wszystkie warunki zawarte w nowelizacji ustawy, warto również się zastanowić nad wynajęciem namiotu – stylistyka i dekoracje namiotu zapewnią powagę i dostojność ceremonii, zapewnią urzędnikowi odpowiednią oprawę (znajdzie się miejsce do zawieszenia godła RP) oraz, co bardzo ważne, namiot zapewni bezpieczeństwo zebranym gościom. Na taką formę uroczystości decyduje się coraz więcej osób.

Indywidualnie ustalane ceny

Trudno jednoznacznie określić, czy wesele pod namiotem okaże się tańsze od wesela w pomieszczeniu. Ceny różnią się w zależności od wielkości namiotu, rodzaju układanej podłogi, rodzaju wsporników i całej konstrukcji, odległości, w jakiej chce się złożyć namiot oraz wielu innych czynników. Dlatego wahać się mogą w bardzo szerokim przedziale od 3.500 do 12.000 złotych za dobę. Nie jest w tym ujęty koszt wyposażenia i łazienek, które w tym momencie bardzo łatwo zapewnić gościom. Jednak, mimo tego, że koszt takiego wesela wcale nie musi być niższy niż organizowanego tradycyjnie, przeżycia i oryginalność takiej metody zabawy na pewno zapadną na długo w pamięć gościom weselnym. Jeżeli do tego będzie ładna, słoneczna, bezwietrzna pogoda – okaże się, że nowożeńcy wygrali los na loterii i zorganizowali wesele, które wszystkim się podoba.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top