Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Organizacja wesela w hotelu

Organizacja wesela w hotelu
Ślub i wesele to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Coraz częściej zdarza się, że para młoda podchodzi do tematu niekonwencjonalnie. Ślubów kościelnych mamy w Polsce coraz mniej, za to rośnie popularność tak zwanych ślubów humanistycznych, czyli ceremonialnego zawarcia związku małżeńskiego, które z tym prawnym ma niewiele wspólnego. Często pary biorą najpierw ślub cywilny, by później wraz z rodziną odbyć ceremonię w plenerze.

Jedno, co się nie zmienia to fakt, że świętować chcemy wraz z rodziną i czasem będzie to oznaczało małe przyjęcie na 40 osób, a czasem huczne wesele na kilkaset. Oczywiście każde wesele potrzebuje odpowiedniej oprawy z tego też względu warto zorganizować je właśnie w hotelu. Jakie są plusy takiego rozwiązania?

Sala i tereny przylegające

Najważniejsza w kwestii wesela jest oczywiście sala. Hotele oferują zazwyczaj możliwość wyboru pomiędzy kilkoma salami bankietowymi, tak aby jak najlepiej dopasować się do wielkości przyjęcia i naszych potrzeb. Co ważne, sale bankietowe zazwyczaj odznaczają się pięknym designem, który podkreśla uroczysty charakter całego wydarzenia, a także stanowi świetne tło do naszych dekoracji.

Źródło: Olandia.pl

Tak jak wspomnieliśmy na początku, wiele par decyduje się również na śluby w plenerze. To oznacza, że przylegające tereny do hotelu mogą i często stanowią unikatowe i przepiękne tło dla tak ważnej ceremonii. Jest to znaczne ułatwienie organizacyjne, bo para nie musi szukać dwóch lokacji, a goście nie muszą przemieszczać się z jednej do drugiej w dniu wesela. Ślub o zachodzie słońca nad jeziorem czy blisko lasu będzie również przepiękny w pamięci wszystkich uczestników oraz na fotografiach ślubnych.

Organizacja

Mówi się, że gdzie kucharek sześć tam nie ma co jeść i często jest to prawdą, jednak przy organizacji tak wielkiego przedsięwzięcia, jakim jest wesele, na wagę złota jest każda para rąk. Tutaj również możemy liczyć na sporą pomoc ze strony managera hotelu lub sali, który zaoferuje nam swoje usługi z zakresu organizacji cukiernika, fotografa czy muzyka i dekoracji sali, a także będzie obecny na samym przyjęciu, by zadbać o każdy szczegół imprezy. Para może opierać się na jego doświadczeniu oraz znajomości obiektu, dzięki czemu przebieg wesela odbędzie się bez problemów.

Nocleg

Oczywiście dużym atutem hotelu jest możliwość przenocowania gości, a także dobre zaplecze dla samej pary młodej w ich wielkim dniu. Dzięki temu nikt nie musi martwić się organizacją transportu do domu, wszyscy goście mogą bezpiecznie odpocząć po imprezie i wypoczętymi udać się do domów. To bardzo duża wygoda dla pary, która może ugościć gości z dalekich stron.

Artykuł sponsorowany

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top