Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Opole - wybór kościoła na ślub

Opole - wybór kościoła na ślub
Ślub to moment w życiu, który planujemy już nawet kilka lat wstecz, gdyż jest to bardzo ważna uroczystość. Zanim do niej jednak dojdzie, czeka Was wiele ważnych decyzji, w tym wybór kościoła. Niemalże każdemu z nas marzy się ślub jak z bajki, którym chcielibyśmy rozpocząć swój związek małżeński. W dzisiejszych czasach przepiękny kościół, odgrywa dużą rolę, gdyż inaczej wygląda ślub w nowoczesnym kościele, a inaczej w zabytkowym kościółku.

Przepiękne stare, historyczne kościoły same w sobie pozostawiają ogromne wrażenia, a ślub w takim miejscu pozostawia niezwykłe wspomnienia. Także w Opolu nie brakuje takich miejsc. Jednym z nich jest Bazylika Katedralna Podwyższenia Krzyża Świętego, wzniesiona po raz pierwszy pod koniec XIII wieku, jako nowa wczesnogotycka bazylika, która po pożarze w 1415 została odbudowana w stylu gotyckim. W tym samym czasie zostało wzniesione prezbiterium, halowy korpus główny, dolne partie wież oraz trzy kaplice, natomiast w 1899 nadbudowano również wieże w stylu neogotyckim. Powstały w 1696 roku Kościół św. Sebastiana w Opolu, jest barokową świątynią, której wnętrza zdobią m.in. organy z pierwszego, nieistniejącego już kościoła jezuitów. W 1932 roku zostało rozbudowane prezbiterium oraz dobudowano kruchtę.
 

A może kościół z XV wieku?

Niezwykły urok posiada także Kościół św. Aleksego w Opolu, który powstał w 1421 roku. Obecnie kościół posiada wystrój barokowy, a jego wnętrza zachwycają m.in. zabytkowymi organami z klasztoru w Czarnowąsach. W sąsiedztwie Rynku w Opolu znajduje się utrzymany w stylu gotyckim Kościół pw. Świętej Trójcy, który charakteryzują późnorenesansowe szczyty oraz barokowe wnętrze. W XVIII i XX wieku świątynia została przekształcona. W kościele znajdują się szczątki Piastów Opolskich.
 

Najstarsza świątynia Opola

Najstarszą świątynią w Opolu jest Kościół pw. Matki Boskiej Bolesnej i św. Wojciecha, popularnie zwany kościołem na górce. Ten gotycki kościół z barokowym wnętrzem i neoromańską fasadą pochodzi z X wieku i prowadzi do niego kilkadziesiąt stopni, gdyż znajduje się w najwyższym punkcie Starego Miasta. W jego wnętrzach znajdują się między innymi tryptyk z XIV wieku, obrazy z XVII wieku, barokowa kaplica oraz kopia obrazu Matki Boskiej Piekarskiej z I połowy XIX wieku.
 

Inne kościoły warte uwagi

W Opolu znajduje się także Kościół świętych Apostołów Piotra i Pawła, posiadający nowoczesny styl bazylikowy. Został wzniesiony w latach 1923-1925 wg projektu Arthura Kicktona i posiada 3 nawy oraz jedną wieżę po stronie zachodniej. Opole to miasto, które z pewnością pozwoli Wam na wybór tego jedynego kościoła, wśród wielu pięknych zabytkowych świątyń, nadających szczególny wystrój ceremonii ślubnej.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top