Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Olsztyn - sesja plenerowa

Olsztyn - sesja plenerowa
Jeśli planujecie swój ślub i wesele w Olsztynie, macie niepowtarzalną okazję na wyjątkową sesję ślubną w plenerze, gdyż jest to piękne miasto, położone głównie wśród jezior i lasów. Olsztyńskie lasy zajmują ponad 1800 ha, a ponad połowa stanowi kompleks Lasu Miejskiego, który pełni głównie rolę terenów rekreacyjno-wypoczynkowych i turystyczno-krajoznawczych.

Zieleń miejska w Olsztynie urządzona jest w postaci licznych parków, takich jak Park Kusocińskiego, czy też Park Zamkowy. Ponadto w Olsztynie nie brakuje zieleńców i skwerów, a na terenie miasta znajdują się dwa rezerwaty przyrody roślinności torfowej. Poza wspaniałą przyrodą i zielenią, stanowiącą wyjątkowe tło Waszych zdjęć w Olsztynie znajduje się wiele innych ciekawych miejsc, które również mogą sprawdzić się w roli wyjątkowej scenerii Waszej sesji ślubnej.
 

W romantycznej scenerii

Pierwszym z takich miejsc jest znajdujący się w południowej części Starego Miasta, most św. Jana Nepomucena na Łynie, który jest najstarszym i najsłynniejszym mostem w Olsztynie. W miejscu tym znajduje się także pomnik Świętego Jana Nepomucena, patrona mostu. Olsztyn posiada także Teatr im. Stefana Jaracza z 1925 roku, z pomnikiem Stefana Jaracza, znajdującym się obok budynku. Innymi wyjątkowymi miejscami są Dwór z XVIII / XIX wieku z pozostałościami parku, barokowy Stary Ratusz na XIV wiecznych fundamentach, późnobarokowy pałac biskupi, czy też fragmenty murów miejskich z XIV wieku. Ponadto w Olsztynie znajduje się także Nowy Ratusz, budynek z wieżą zegarową z galeryjką oraz wysmukłym hełmem z latarnią i iglicą, wzniesiony na początku XX wieku, w stylu nawiązującym do renesansu. Obecnie budynek jest siedzibą Prezydenta Olsztyna.
 

Inne miejsca na sesję ślubną

Kolejnymi miejscami na sesję fotograficzną są odtworzona na Jeziorze Drwęckim dawna plaża miejska, dziedziniec zamku olsztyńskiego z kamiennymi rzeźbami wykutymi w granitowych głazach narzutowych, czy też architektoniczna wizytówka Olsztyna, a mianowicie zamek kapituły warmińskiej, którego najstarsze fragmenty pochodzą z połowy XIV wieku. Obiekt ten, jest jedną z najlepiej zachowanych zabytkowych budowli obronnych w północnej Polsce. Malownicza sceneria Olsztyna, położony u stóp gotyckiego zamku amfiteatr, uliczki i place Starego Miasta, park na terenie lasu miejskiego, czy też plaża miejska i przystanie nad Jeziorem Ukiel, z pewnością stworzą niezapomniany klimat zdjęć ślubnych, a sesja plenerowa w tak wyjątkowym mieście, jakim jest Olsztyn, z pewnością na długo pozostanie w Waszej pamięci.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top