Oczywisty urok Kosowa Lackiego
Chętnie powracamy do albumów ślubnych i chcielibyśmy aby nasz był jedynym w swoim rodzaju. Takiej niezwykłości zdjęciom ślubnym dodaje sesja plenerowa.
Fotograf ślubny to ważna usługa
Ślubne fotografie plenerowe to ostatnimi czasy niezwykle popularna forma uświetnienia świeżo zawartego małżeństwa. Co zrobić, aby te zdjęcia wyszły perfekcyjnie? Wiele zależy od fotografa. Gdy wybieramy odpowiedniego fachowca i planujemy ów sesję, to w szczególności przyglądnijmy się właśnie jego zdjęciom z otwartych przestrzeni. Zasadniczo ujęcia z wnętrz kościołów weryfikują techniczne umiejętności danego fachowca, ale te plenerowe ukazują jego zmysł artystyczny i umiejętność aranżacji. Wiele zależy też od nas samych. Dobrze gdy mamy jakąś koncepcję tych zdjęć. Wybierzmy sobie miejsca, które chcielibyśmy uczynić tłem naszych fotografii ślubnych. Porozmawiajmy też ze specjalistą. Pozna on wtedy nasz temperament i w razie gdy zabraknie nam pomysłów z pewnością zaaranżuje coś ciekawego.
Istotna rola terminu
Istotny jest także dobór terminu tejże sesji. Specyfika tych zdjęć ma polegać na tym, że Para Młoda czuje się swobodnie jest rozluźniona, co natychmiast wychwytuje obiektyw aparatu. Ujęcia te dają kolorowy i ekspresywny rezultat. Dlatego też odbycie takiej sesji w dniu ślubu powinno być ostatecznością. Wisi wtedy nad nami presja czasu, jesteśmy podenerwowani, bo trzeba szybko wracać do weselników i to najlepiej w czystych i niewygniecionych strojach ślubnych. Można sobie zaoszczędzić przecież tych dodatkowych stresów i zaplanować sesję wcześniej bądź później. Taki wybór daje komfort odwiedzenia kilku nas interesujących miejsc oraz daje uniezależnienie od warunków atmosferycznych. Gdy aura grymasi, można przecież zmienić termin zdjęć.
Miejsce jest bardzo ważne
Jak wspomnieliśmy jednym głównych z czynników wpływających na udaną sesję plenerowa jest miejsce gdzie te zdjęcia będą wykonywane. Atrakcyjnych przestrzeni nie brakuje w Kosowie Lackim. Miejscowość ta położona jest na rzeką Kosówką, nieopodal malowniczo płynącego w tym regionie Bugu. To znakomite miejsce na zaaranżowanie sesji wodnej z wykorzystaniem, np. łódki, na której romantycznie gruchają sobie Państwo Młodzi.
Zabytki także tutaj się znajdują
Poza oczywistymi urokami krajobrazowymi, to niewielkie miasteczko na Podlasiu może poszczycić się wieloma zabytkowymi i niezwykle urokliwymi budowlami. Nad miasteczkiem góruje Kościół parafialny pw. Narodzenia Najświętszej Marii Panny zbudowany w 1907 roku według projektu Józefa Piusa Dziekońskiego w miejscu kościoła drewnianego. Ponadto na uwagę zasługują drewniane domy z początku XX wieku. Ciekawym miejscem jest zabytkowa żydowska bożnica, która dziś pełni funkcję młyna elektrycznego.
Autor: Paweł Hetnał