Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Oczekiwania dotyczące pracy fotografa ślubnego

Oczekiwania dotyczące pracy fotografa ślubnego
Zdjęcia mają magiczną moc, przenoszenia nas na powrót do tych ważnych życiowych momentów. Dlatego tak ważnym jest zadbanie o swoje ślubne zdjęcia, by te jedyne i niepowtarzalne momenty nie umknęły Wam bezpowrotnie. Nie jest tajemnicą, ze jeden fotograf wykona zdjęcia lepsze inny trochę gorsze.

Każdy artysta ma inny sposób pracy, w inny sposób patrzy na fotografowaną scenę oraz w inny sposób zarejestruje ją w obiektywie aparatu. W zależności od swojej wiedzy, umiejętności, wykorzystywanego sprzętu oraz zaangażowaniu w pracę wykona on ciekawsze czy bardziej pospolite zdjęcia. Wybierając fotografa, który swój zawód wykonuje z pasją z pewnością będziecie mieć gwarancję, że otrzymacie ciekawe, dobrej jakości zdjęcia.


Wybór fachowca z branży

Wyszukując odpowiedniego fotografa zwrócicie szczególną uwagę na portfolio. Zdjęcia wykonane przez wybraną osobę przypadać Wam muszą do gustu. W końcu podobnych ujęć spodziewać możecie się w swoim albumie. Pamiętajcie, że do ofert wstawiane są wybrane, najlepsze zdjęcia wykonane podczas wielu przeprowadzonych przez fotografa sesji. By mieć jasny obraz jaki materiał otrzymacie poproście o pokazanie zdjęć jakie wykonane zostały podczas jednego ślubu i wesela. Podczas osobistej rozmowy bardzo ważną jest kultura osobista oraz sposób w jaki fotograf z Wami rozmawia. Jeśli nie wzbudza on Waszego zaufania, przemyślcie inną kandydaturę.


Sesja w plenerze to jest to!

Aby mieć pewność, że Wasze ślubne zdjęcia będą naprawdę wyjątkowe, przemyślcie dobrze, gdzie przeprowadzić swoją sesję zdjęciową. Możecie wybrać studio lub dowolną lokalizację w plenerze. Zdjęcia studyjne często uważane są za mało naturalne. Podejmując decyzję najlepiej obejrzeć prace wykonane w studio przez Waszego fotografa, gdyż od jego umiejętności zależy ostateczny wygląd zdjęć. Jeśli przypadną Wam do gustu, możecie zdecydować się na taką formę sesji.


Wykorzystanie pomysłów fotografa

Nie ma idealnego miejsca na plener ślubny, bowiem wykonać można go dosłownie wszędzie. Dobry fotograf z pewnością będzie miał kilka swoich sprawdzonych lokalizacji, do których możecie się udać. Nic nie stoi także na przeszkodzie abyście wykorzystali także swoje pomysły. Może macie jakieś ulubione, romantyczne, tylko Wam znane miejsce, w którym lubicie często przesiadywać? Jeśli wybierzecie je za tło, dodacie swoim ślubnym fotografiom bardziej osobistego akcentu.


Plenery Ciechocinka

Ciechocinek jest miastem uzdrowiskowym. Z pewnością znajdziecie tu wiele ciekawych miejsc w które możecie się udać na swój ślubny plener. Wykorzystać można chociażby Park Zdrojowy. Za tło posłuży tutaj piękny starodrzew czy też parkowa architektura, urocze ławeczki lub fontanna Jaś i Małgosia. Szczególny urok posada znajdujący się także w parku Dom Zdrojowy. Ciekawym obiektem jest drewniana muszla koncertowa, którą z powodzeniem można wykorzystać podczas swojego ślubnego pleneru. Ciechocinek słynie także ze swoich tężni solankowych. Inne atrakcje miasta, które warto wziąć pod uwagę to zegar i dywany kwiatowe, fontanna grzyb, Łazienki czy Teatr Letni. Na szczególną uwagę zasługuje także dworzec kolejowy. Peron i tory kolejowe są bardzo częstym motywem wykorzystywanym w fotografii ślubnej. Zaplanować tutaj można naprawdę udaną ślubną sesję.


Pomysłowość i pasja

Jeśli marzycie o nietuzinkowych, szalonych fotografiach podczas pleneru wykorzystać możecie swoje zainteresowania. Pasjonaci motoryzacji do ślubnych zdjęć pozować mogą na kładzie czy motorze. Natomiast miłośnicy koni, fotografie wykonać mogą w siodle. Pomysły zależą tylko od Waszej wyobraźni. Niezależnie czy udacie się do małego, nastrojowego antykwariatu, na boisko piłkarskie, korty tenisowe czy nawet na basen, jeśli tylko zdjęcia wykonywać będzie doświadczony fotograf z pasją, możecie być pewni wspaniałych ujęć.

Autor: Aleksandra Zawadzka

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top