Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Nutka artyzmu i szczypta solidności rzemieślnika

Nutka artyzmu i szczypta solidności rzemieślnika
Zdjęcia ślubne to niełatwa dziedzina fotografii. Warto postarać się aby te zdjęcia były niezwykłe inne niż fotografie pozostałych par. Tylko sesja plenerowa może oddać nastrój podniosłej chwili, w której dwoje zakochanych ludzi spaja węzeł małżeński. Fotografie te stanowią najcenniejszą pamiątkę w naszych domach i częściej powracamy do tych zdjęć niż do innych.

Zdjęcia ślubne powinny być oryginalne i niepowtarzalne. Taki cechy naszym fotografiom może nadać artysta, który uchwyci ulotną emocję. Do tego trzeba mieć wrodzoną intuicje, powszechnie zwaną również talentem. Paradoksalnie takim zdjęciom z „wyrazem” sprzyjają otoczenia surowe. Opuszczone kamienice, niezbyt zadbane ulice miasta czy nawet zimne jaskinie. Niezwykłości dodaje nie tylko sceneria, ale i późniejsza obróbka. Takie zdjęcia dobrze współgrają z kolorem sephi bądź czerni i bieli.


Kreatywność i wyobraźnia

Duże znaczenie ma także nasza inwencja i pomysłowość. To przecież głównie od nas zależy jaką scenerię sobie obierzemy i jak w czasie sesji będziemy się zachowywać. Najlepiej dobrać sobie takie miejsce, które pozwoli nam czuć się swobodnie i naturalnie. Wszelakie napięcia natychmiast wychwyci obiektyw aparatu. Jeśli chcemy aby nasze zdjęcia były także kolorowe, sielankowe i mniej nasączone duchem artyzmu, to możemy wymyślić coś weselszego spontanicznego. Za pomocą rekwizytów można urządzić jakąś interesującą scenkę rodzajową wsiąść w traktor rolnika, skoczyć na bungie albo zanurkować w okolicznym jeziorze, nie zważając na ślubną garderobę.


Zdjęcia reportrażowe

Oczywiście w każdym albumie ślubnym nie może zabraknąć ujęć stricte reportażowych. Dobry fotograf powinien zarówno umiejętnie uchwycić te sceny pełne artyzmu, ale i te bardziej prozaiczne, które są też ważne. Zdjęcia ślubne powinny obejmować przygotowania do ceremonii, zaślubiny i większość obrzędów weselnych. Jak wynika z powyższych zdań, fotograf ślubny powinien być zarówno solidnym wyrobnikiem, a także artystą, którego może ponieść bezkresna fantazja.


Stary rynek i nie tylko

Dobrą przestrzenią dla wykonania dobrych i ciekawych zdjęć ślubnych jest miasto Gąbin i jego okolice. Miejscowość ta może poszczycić się niezwykle urokliwym starym rynkiem. Tam mieszczą się zabytkowe kamienice, w tym najstarsza z 1809 roku. W tej najleciwszej urodził się ostatni premier II Rzeczpospolitej Felicjan Sławoj Składkowski. Stary rynek jest szczególnie kuszącym tłem dla zdjęć porą wieczorną, gdzie w leniwym świetle latarni można pokusić się o kilka intrygujących ujęć. W tymże miejscu znajduje się również ciekawej konstrukcji fontanna.


Wizytówka Gąbina

Perełką Gąbina jest jednak klasycystyczny ratusz zbudowany w 1824 r. na miejscu spalonego w 1808 r. XVIII-wiecznego. Charakterystyczne dla tej budowli są dwie niesymetryczne fasady. Ponadto w tej mazowieckiej miejscowości na uwagę zasługują inne atrakcyjne zabytki jak: poczta konna, strażnica pożarna, młyn parowy z lat 20.ubiegłego wieku czy kościół ewangelicki „Pastorówka”. Jeśli chodzi o zakątki o na łonie przyrody, to tutaj też znajdzie się kilka dobrych miejsc na sesję. Pierwsze kroki powinniśmy skierować nad brzeg Nidy, przepływającej przez miasto. Dobrym miejscem będą ławki nad brzegiem rzeki, mosty, czy zdjęcia Młodej Pary na romantycznej łódce.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top