Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Niezwykła sesja zdjęciowa w Zabrzu

Niezwykła sesja zdjęciowa w Zabrzu
Jeżeli planujecie swoje wesele w Zabrzu warto pomyśleć o sesji plenerowej, gdyż może ona Wam dostarczyć niesamowitych fotografii, będących pamiątką tego pamiętnego dnia w Waszym życiu. Warto postarać się o dobrego fotografa.

We współczesnej fotografii ślubnej dominuje plener, a jej temat jest mniej lub bardziej aranżowany, gdyż to właśnie otoczenie i tło nadaje zdjęciu wyraz i przekaz, przykuwajac również uwagę oryginalnością miejsca jak i chwili. Zabrze to szczególne miasto, które dostarcza Wam wielu oryginalnych miejsc na Waszą sesję. Mimo, iż jest ono miastem przemysłowym, można również śmiało powiedzieć, że jest to także miasto zieleni, gdyż pola, parki i lasy zajmują obszar ponad 62 procent jego powierzchni.


Plenery zabrzańskie idealne na sesję ślubną

W śródmieściu Zabrza znajduje się wspaniały Miejski Ogród Botaniczny, podzielony na część botaniczną, parkową, plac zabaw oraz tereny gospodarcze ze szklarniami i palmiarnię. Część botaniczna ogrodu, skomponowana jest w układzie kwaterowym i nawiązuje do ogrodów w stylu francuskim, natomiast część parkowa ma założenia typu krajobrazowego w stylu ogrodów angielskich. Ogród posiada wiele okazów drzew i krzewów, kolekcje wielu odmian roślin i kwiatów, a jego swoisty charakter i klimat, stwarzany jest przez wszystkie żyjące na jego terenie rośliny oraz zwierzęta, dzięki czemu może on stanowić wspaniałe romantyczne tło Waszej sesji ślubnej. Styl tego miejsca dodatkowo podkreśla malowniczy staw otoczony wierzbami, a miejscem szczególnie upodobanym przez Młode Pary, cieszącym się największą popularnością na sesjach ślubnych jest znajdująca się najbliżej terenów gospodarczych kwatera. Wyróżniamy w tym miejscu dwa stawy naturalne oraz sztuczne oczko wodne z wyspą pośrodku. Staw połączony jest strumykiem ze znajdującym się w pobliżu alpinarium.


Piękne miejsca na klimatyczną sesję

Kolejnym charakterystycznym miejscem w Zabrzu jest zabytkowa Kopalnia Węgla Kamiennego "Guido", której historia sięga połowy XIX wieku. Na powierzchni można robić zdjęcia z budynkiem nadszybia oraz wielkogabarytowymi maszynami górniczymi w tle, natomiast dla bardziej śmiałych ekspozycja obejmuje sieć podziemnych chodników na poziomie 170 m i 320 m, do których zjeżdża się oryginalną klatką górniczą w XIX-wiecznym szybie. Miejsce to wyróżnia się także charakterystycznymi warstwami skał z zapisanymi na nich śladami tektoniki, naciekami oraz kryształami kalcytu. Wszystkie te elementy tworzą ten swoisty rezerwat przyrody nieożywionej, który potęguje wyjątkową i niepowtarzalną atmosferę tego podziemnego świata.


Inne warte odwiedzenia plenery w Zabrzu

Także Kopalnia "Królowa Luiza" jest najsłynniejszą w Polsce kopalnią turystyczną. W Zabrzu przy ulicy Zamoyskiego znajduje się również zabrzańska wieża ciśnień z 1909 roku, która ma wysokość 46 metrów i nie ma swojego odpowiednika na obszarze Polski. Kolejnym ciekawym miejscem w tym mieście jest  fontanna składająca się z zaworów sterowanych sekwencyjnie. Podświetlana jest ona przez reflektory LED, a komputer dodatkowo steruje sekwencjami strumieni wody, jej ciśnieniem oraz kolorem podświetlenia. Dzięki ciekawej kompozycji barw oraz wyjątkowym efektom, miejsce to również może stanowić niepowtarzalne tło  Waszych wspaniałych zdjęć ślubnych.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top