Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Niezastąpiona niespodzianka i pamiątka

Niezastąpiona niespodzianka i pamiątka
Zatrudniony przez Was fotograf powinien każde zdjęcie traktować indywidualnie, w sposób wyjątkowy. Tylko takie podejście pozwoli Wam stworzyć wspaniały album ślubny, do którego po latach będziecie wracać z wielką radością.

Fotograf wykonując zdjęcia musi uchwycić wszystkie najpiękniejsze momenty, Wasze spojrzenia i wielkie emocje towarzyszące w danej chwili.


Dokonania świadczą o jakości

Dlatego przed wyborem odpowiedniego fachowca, warto poprosić o kilkadziesiąt wykonanych przez niego zdjęć ślubnych, a także dokładnie zapoznać się z jego doświadczeniem w fotografowaniu w plenerze młodej pary. Tylko wtedy będziecie pewni swojego wyboru. Nie warto spieszyć się z tą decyzją, gdyż na rynku jest wielu zdolnych i obytych z tematem fachowców.


Własny pomysł i wizja

Pozując do ślubnych zdjęć, a przede wszystkim wybierając miejsca na sesję zdjęciową, nie powinniście kierować się obecnie panującą modą, gdyż te fotografie mają charakter ponadczasowy. Nie będziecie ich oglądać przed kilkanaście najbliższych tygodni, ale przez kilkadziesiąt lat! Dlatego wybór miejsca jest tutaj całkowicie dowolny. Może być to las, łąka, historyczne miejsce czy bardziej banalnie – ulica. Najważniejsze, by na tych zdjęciach widoczne były Wasze uczucia i emocje.


Sesja ślubna w Olkuszu

Decydując się na sesję plenerową w Olkuszu, zdecydowanie trzeba udać się na Kopiec Kościuszki, który został usypany w 1841 roku dla uczczenia 44 rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki. Kopiec ma u podstawy średnicę 18 m, wysokość 7 m. Zachęcamy do wykonania kilku zdjęć na szczycie, gdzie w tle będzie widoczny postawiony 6-metrowy krzyż. Warto również wybrać się na Rynek, gdzie znajdują się między innymi zabytkowe kamienice mieszczańskie, wśród których można pokusić się o wykonanie zdjęć ślubnych. Najstarsza całkowicie zachowana kamienica (Batorówka) pochodzi z XVII wieku.


Atrakcje miasta

Niewątpliwą atrakcją Olkusza jest niewielki fragment średniowiecznego grodziska z XIII wieku (głównie zarysy wałów ziemnych) oraz ocalałe i zrekonstruowane fragmenty gotyckiego kościoła św. Jana. Na ruinach kościoła wznosi się niedokończony pamiątkowy obelisk z 1937 roku - widoczny z drogi. Pozostając przy miejscach religijnych, zdjęcia ślubne można także wykonać w Bazylice Kolegiackiej św. Andrzeja.


Dla pasjonatów historii

Osoby, które pasjonują się w historii, na pewno swoje kroki powinny skierować do jednego z muzeów na terenie Olkusza. W Muzeum Wikliny im. W. Wołkowskiego można podziwiać wiklinowe portrety i pejzaże, postacie historyczne oraz literackie. W kameralnych wnętrzach XIX - wiecznego dworku prezentowany jest zbiór ok. 120 prac Władysława Wołkowskiego. Młodzi mogą się udać również do Muzeum Pożarnictwa Ziemi Olkuskiej, a także Muzeum Regionalnego. W Olkuszu jest wiele pięknych i ciekawych miejsc. Tylko od Was zależy, w których z nich pozować będziecie do zdjęć ślubnych, które będą niezapomnianą i jedyną w swoim rodzaju pamiątką ślubną.

Autor: Grzegorz Wieczorek

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top