Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Niezapomniane wrażenia ślubne

Niezapomniane wrażenia ślubne
Z jednej strony z wyborem fotografa należy się spieszyć, z drugiej zaś nie można podejmować pochopnych decyzji. Pamiętajcie, że profesjonalny fotograf indywidualnie traktuje wszystkich klientów i próbuje się jak najwięcej dowiedzieć na temat ich życia, zainteresowań oraz pasji.

Dzięki temu wybierze lub zaproponuje takie miejsca, w których będziecie się czuć swobodnie i pewnie. Zdjęcia ślubne i plener, w którym będą one wykonywane, muszą budzić tylko i wyłącznie pozytywne skojarzenia. Radzimy Wam również, aby do zdjęć pozować w innym terminie niż uroczystość ślubna. Mając więcej czasu i nie martwiąc się o strój ślubny można bez stresu skoncentrować się jedynie na tych zdjęciach.


Miasto warte odwiedzenia

Miasto Biecz, w którym będziecie mieć okazję pozować do tych przepięknych zdjęć, ze względu na unikatowe walory architektoniczno-urbanistyczne jest perełką wśród miast Polski południowej. Liczne zabytki, skupione na stosunkowo niewielkiej przestrzeni w obrębie średniowiecznej zabudowy, ograniczonej murami obronnymi nadają miastu niepowtarzalny charakter. Jest to bardzo dobra wiadomość dla młodej pary, gdyż piękne tło jeszcze bardziej podkreśla wielki wymiar uroczystości ślubnej.


Piękny Rynek w Bieczu

Zachęcamy do pójścia na Rynek miejski. Znajduje się tutaj między innymi budynek ratusza - pierwotnie gotycki zbudowany w drugiej połowie XV w., podlegał licznym przebudowom. Obecna bryła ratusza pochodzi z 1830 r. W zachodniej stronie rynku jest usytuowana Kamienica Chodorów - Dom Zbója Becza, legendarnego założyciela miasta. Na pewno warto pozować na tle jednej z ciekawszych kamienic mieszczańskich, z zabytkową sienią zajezdną. O zabytkowych walorach kamienicy świadczy gotycki wątek murów, piwnice z tego samego okresu oraz liczne renesansowe portale.


Wśród wielu pięknych zabytków

O walorach zabytkowych miasta w dużej mierze świadczą średniowieczne mury obronne wraz z barbakanem oraz baszty. Obecnie można wykonać zdjęcia przy basztach radzieckiej i kowalskiej, zwanej również plebańską. System fortyfikacyjny Biecza początkami sięga XIV w. Piękne fotografie wyjdą zapewne na tle lub wewnątrz obiektów sakralnych. Warto tutaj wymienić chociażby kościół parafialny p.w. Bożego Ciała, który jest zarazem najbardziej reprezentacyjną budowlą miasta. Zachęcamy do wykonania zdjęć na tle bardzo cennego zabytku, jakim jest ołtarz główny wykonany w stylu późnego renesansu około 1604 r.


Gdzie jeszcze?

Inne obiekty sakralne to zespół kolegiaty, klasztor Ojców Franciszkanów czy kościół cmentarny p.w. św. Piotra. Pozować do zdjęć warto na tle pięknych kapliczek – słupowej, Floriana, Na Harcie oraz Michała Archanioła. Biecz słynie z wielu pięknych i ciekawych miejsc. Wykorzystajcie to i razem z fotografem wybierzcie kilka miejsc, w których będziecie pozować do przepięknych zdjęć ślubnych.

Autor: Grzegorz Wieczorek

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top