Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Niezapomniane przeżycia

Niezapomniane przeżycia
Miejsce na sesję plenerową można wybrać samemu lub powierzyć tę decyzję tylko i wyłącznie fotografowi. Zwykle wybór ustalany jest wspólnie. Właśnie dobra współpraca na linii młoda para-fotograf jest bardzo ważnym czynnikiem, który decyduje o poziomie niezwykłości zdjęć ślubnych. Jak długo trwa sesja ślubna? Tak naprawdę wszystko zależy od tego ile ujęć i jak różnych ma powstać.

Kilka zdjęć można wykonać w niecałą godzinę, ale tylko pod warunkiem, że miejsce jest ciekawe, a fotograf szybko nawiąże kontakt z parą i jest pomysłowy. Natomiast jeśli zdjęć ma być więcej, wówczas trzeba zarezerwować kilka godzin. Wtedy odradzamy pozowanie do zdjęć w dniu ślubu, gdyż pozostawienie gości na sali weselnej na tak długi czas nie byłoby entuzjastyczne odebrane. Sesję ślubną można wykonać także w kilku miejscach, co jeszcze bardziej urozmaici Wasze piękne fotografie.


Terminy sesji ślubnej

Jeśli chodzi o najlepszą porę na sesję ślubną, uzależnione jest to w dużej mierze od panujących warunków atmosferycznych. Jeśli pogoda jest bardzo ładna, zwykle najprzyjemniejsze oświetlenie panuje wcześnie rano i późnym popołudniem. Ważne jest, aby już na początku zarezerwować kilka terminów na sesję ślubną. Dlaczego? Otóż w przypadku deszczu bądź innych niesprzyjających warunków lepiej przełożyć sesję na kolejny termin. Bardzo ważny jest komfort podczas pozowania do zdjęć, dlatego trudno wyobrazić sobie dobre samopoczucie podczas rzęsistego deszczu i porywistego wiatru.


Czerskie plenery

Zdjęcia ślubne można wykonać dosłownie wszędzie. Zaczynając od miejsc często odwiedzanych przez ludzi, a kończąc na odległych ulicach i zakamarkach danej miejscowości. Pozować do fotografii ślubnych można chociażby na dworcu kolejowym. Pomysł wydaje się być banalny, ale też bardzo oryginalny. W Czersku dworzec powstał ok. 1900 roku. Na jego terenie znajduje się budynek ekspedycji, dwie wieże ciśnień i sześć domów pracowniczych. Zdjęcia można wykonać tam w kilku miejscach. Tak naprawdę miejsce jest jedynie jednym z czynników prowadzących do uświetnienia zdjęć ślubnych. Bardzo ważne jest natomiast to, aby młoda para czuła się w danym miejscu swobodnie.


Więcej ciekawych miejsc

Miłośnicy historii swoje kroki zdecydowanie powinni skierować do jednego z zabytkowych miejsc w Czersku. A takich miejsc jest wiele. Jednym z nich jest modernistyczny Ratusz z ok. 1926 roku z cechami neogotyckimi, z wykuszem, zwieńczony szczytem. Piękne zdjęcia ślubne wyjdą zapewne w kościele neogotyckim św. Marii Magdaleny. W środku znajduje się barokowy ołtarz Trójcy Świętej, pochodzący pierwotnie z katedry pelplińskiej, którego centralnym elementem jest obraz Trójcy Świętej. Do zdjęć można pozować również na tle Ołtarza Świętego Krzyża, Świętego Michała Archanioła czy drewnianej chrzcielnicy w stylu rokokowym. Zdjęcia ślubne można wykonać nawet na ulicy czy przed domem. Ważne, aby na tych zdjęciach widoczne były wypływające z Waszych serc uczucia miłości, radości i wielkiego szczęścia.

Autor: Grzegorz Wieczorek

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top