Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Niepowtarzalna sesja ślubna w Konstancinie-Jeziornej

Niepowtarzalna sesja ślubna w Konstancinie-Jeziornej
Jest kilka chwil w naszym życiu, które chcemy zachować w swojej pamięci na zawsze. Z pewnością takim momentem jest ceremonia ślubu i cała otoczka z nią związana. Najlepszym sposobem na zarchiwizowanie tych podniosłych i szczęśliwych momentów jest zatrudnienie fotografa.

Przed kilkoma dekadami tych zdjęć było jak na lekarstwo. Nasi dziadkowie w swoich albumach posiadają zaledwie kilka fotografii. Są to na ogół portrety lub grupowe zdjęcia wszystkich biesiadników wraz z orkiestrą. Z perspektywy czasu możemy sobie łatwo uświadomić, jakiego przeskoku technologicznego dokonała ludzkość w przeciągu zaledwie kilkudziesięciu lat. Dzisiaj ślub i wesele fotografuje często 2 – 3 ludzi, a do tego śladami gości i młodej pary podążają kamerzyści.


Profesjonalny sprzęt wystarczy?

Także wraz z rozwojem fotografiki, robiący zdjęcia dysponują coraz to lepszymi urządzeniami. Z pozoru mogłoby wydawać się, że urządzenia jakimi posługują się fotografowie, mogą znakomite zdjęcia robić niemalże same. Czy tak oby jest na pewno? Niejedna para młoda przekonała się po ślubie, że zdjęcia które wykonuje wujek, ciocia bądź kuzyn mogą okazać się niewypałami. Mogą one być zbyt ciemne lub prześwietlone, a na dodatek źle wykadrowane. Drugiego ślubu niestety nie możemy sobie sprawić, więc warto aby fotograf na tej ważnej ceremonii znał się na swoim fachu.


Idealne miejsca na wspaniałe kadry

Tym bardziej, że poprzeczka stawiana fotografom ślubnym zawieszana jest coraz wyżej. Nowym wyzwaniem dla nich jest niezwykle popularna ostatnio sesja plenerowa. Ciekawych miejsc dla wykonania tego typu zdjęć nie brakuje w podwarszawskim Konstancinie-Jeziorna. Dla romantyków i miłośników przyrody to idealne miejsce na wyjście w teren i wykonanie kilku ślubnych ujęć. Miejscowość ta położona jest na Równinie Mazowieckiej, nad rzeką Jeziorką oraz jej dopływem, Małą. Otoczona jest kompleksem lasów Chojnowsko-Słomczyńskich, a od północy styka się z Lasem Kabackim. Duża część samej miejscowości położona jest również w lesie. Na południe od Konstancina-Jeziorny rozciągają się lasy słomczyńskie, w których wydzielono kilka rezerwatów przyrody.


Wielkie atuty Konstancina

Konstancin posiada wybitne walory uzdrowiskowe. Jest miejscem wydobycia ciepliczych wód mineralnych. W 1978 roku została otwarta tężnia solankowa i właśnie w tej przestrzeni też można pokusić się o kilka zdjęć do naszego albumu. Na przełomie XIX i XX wieku powstało tu wiele okazałych rezydencji zaprojektowanych przez czołowych polskich architektów we wszystkich modnych ówcześnie stylach: od stylów historycznych (neogotyk, neoklasycyzm etc.), poprzez architekturę dworkową i witkiewiczowski styl zakopiański, ale również wzory willi włoskich czy zameczków nadreńskich, aż po piękną fantazyjną secesję, modernizm, czy oszczędny funkcjonalizm lat 30. Na sesję można udać się także w miejsca, których historia dopiero się tworzy. Takim obiektem z pewnością jest malowniczy i nowoczesny most nad Jeziorką. Dla par szukających awangardowych scenerii, idealnym miejscem powinna być Stara Papiernia – obecnie centrum handlowe.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top