Nieodkryte bogactwo Szydłowca
Może być to ławeczka w miejskim parku, bądź kameralne miejsce w pobliskim lesie lub nad rzeką. Tam możemy wsiąść w łódkę i w romantycznym rytmie wioseł uderzających o tafle wody pozować do zdjęć fotografowi.
Pomysłów jest mnóstwo
Co bardziej przekorni zejdą jednak z łódki i zanurkują pod wodą. Tak, tak, zanurkują - to także ciekawy pomysł na niekonwencjonalne ujęcia. Idąc krok dalej, poszukiwacze emocji z najwyższej półki skoczą wspólnie ze spadochronem, albo sfotografują się w dryfującym w przestrzeni powietrznej balonie. Aby ostudzić nieco emocje i zejść na ziemię - są i takie pary młode, które wolą stąpać po twardym, miejskim chodniku. Przestrzeń industrialna też może być niezwykle ciekawa. Brama starej kamienicy, zamknięta fabryka czy fontanna mogą stać się obiektami, które będą stanowić tło naszych zdjęć ślubnych. Pomysłów jest bez liku
Szydłowiec idealny na sesję plenerową
A te z powodzeniem można realizować w Szydłowcu. To na pozór maleńkie miasteczko (niewiele ponad 12 tys. mieszkańców) jest istną kopalnią scenerii plenerowych. Dla miłośników zabytkowych budowli to raj na ziemi. Największym skarbem tej mazowieckiej miejscowości jest zamek. To dawna gotycko-renesansowa rezydencja rodu Szydłowieckich i Radziwiłłów oraz księżnej Anny Sapieżyny. Wybudowany w przez Stanisława Szydłowieckiego w latach 1470-1480 na miejscu dawnego grodu. W latach 1515-1526 nastąpiła przebudowa i rozbudowa gotyckiego zamku na renesansową rezydencję dokonana przez Mikołaja Szydłowieckiego. Albrecht Władysław Radziwiłł w latach 1619-1629 dokonał ostatniej przebudowy zamku w stylu późnorenesansowym i barokowym. W 1802 zamek oraz dobra szydłowieckie zakupiła księżna Anna Sapieżyna Zamoyska, która odsprzedała go w 1828 skarbowi Królestwa Polskiego. Wkrótce potem został wydzierżawiony Maurycemu Engermanowi, który urządził tu skład piwa. Nieużytkowany od połowy XIX wieku popadał w ruinę, dopiero w latach 60. XX wieku miał miejsce pełny remont budowli. Zamek oddano miejscowym instytucjom publicznym, obecnie jest siedzibą Szydłowieckiego Centrum Kultury oraz Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych.
Sesja na tle ratusza
Wprost bajkowo prezentuje się też miejski ratusz. Budowla powstała w 1629 roku i do dziś może budzić pełen podziw. Odrestaurowany obiekt z wieżyczką i zegarem byłby znakomitym miejscem na wykonanie nie jednego zdjęcia ślubnego, bo obiekt ten prezentuje się wprost bajkowo. Tych zabytków architektury jest zdecydowanie więcej i tylko od naszego gustu zależy jaki obiekt sobie wybierzemy, a jest w czym przebierać
I wiele więcej...
To nie koniec atrakcyjnych miejsc, jakimi dysponuje Szydłowiec. W miasteczku tym znajdują się trzy nieczynne kamieniołomy, które mogą stanowić ciekawe tło dla fotografii ślubnych. Wokół miasta rozciągają się również gęste lasy. W samym Szydłowcu nie brak terenów zielonych, z najstarszym w mieście Parkiem Radziwiłów czy Skwerem Staromiejskim.
Autor: Paweł Hetnał