Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Niekonwencjonalne zdjęcia w plenerze

Niekonwencjonalne zdjęcia w plenerze
Dzień ślubu jest zawsze pełen wzruszeń, ale nie tylko. Chcemy przecież, aby wszystko było zapięte na ostatni guzik. Przed tym wielkim wydarzeniem jesteśmy zabiegani i pełni emocji, lecz na ogół wszystko idzie po naszej myśli.

Warto to duże przedsięwzięcie uświetnić plenerową sesją zdjęciową, które może być wisienką na torcie naszych starań o udany ślub i wesele. Nasz portal daje wiele cennych wskazówek w tej materii i warto je wziąć pod uwagę planując sesję fotograficzną.


Fotografia ślubna tworzy pamiątkę na całe życie

Jak powszechnie wiadomo ludzka pamięć jest zawodna. Warto więc dzień ślubu udokumentować robiąc fotografie. Sceneria domu weselnego czy kościoła w którym odbywa się ceremonia, to oczywisty punkt albumu ze zdjęciami. Warto jednak postawić na fachowca, który zrobi nam sesję w plenerze i w nietypowym miejscu naszego miasta. Trzeba też zadecydować czy jesteśmy gotowi w dniu ślubu podjąć wyzwanie wyjazdu w „teren”, czy też zrobimy zdjęcia przed lub po ślubie. Sesja, np. na łonie natury, może rozładować stres jaki wytworzył się w czasie ceremonii i po takim „relaksie” wrócimy na salę weselną zdecydowanie bardziej rozluźnieni. Fotografa powinno się dobierać skwapliwie i należałoby zbadać jego wcześniejsze dokonania. To właśnie on może Wam zasugerować jakieś ciekawe pomysły na plener, a tych przecież w Pruszkowie nie brakuje.


W Pruszkowie znajdzie się wiele godnych uwagi miejsc

Ta podwarszawska miejscowość przede wszystkim przemysłem stoi. W XIII wieku Pruszków był jednym z najważniejszych ośrodków przemysłu metalurgicznego w Europie. Na podstawie tego faktu historycznego w mieście utworzono Muzeum Starożytnego Hutnictwa Mazowieckiego, które mieści się w pałacu Potulickich. Dziewiętnastowieczny budynek mieści się w pięknym parku. Ta barwna sceneria wydaje się być idealnym miejscem na sesję fotograficzną, gdzie łączy się klasycystyczny urok pałacu, starożytne eksponaty muzealne i piękno przyrody. Idealnym miejscem na zrobienie fotografii w czerni i bieli jest budynek Zakładu Napraw Taboru Kolejowego. To prawdziwa gratka dla miłośników industrialnej przestrzeni dziewiętnastowiecznych. W budynku mieści się też bunkier i trzy wieżyczki strzelnicze, które mogą być w ciekawy sposób wykorzystane przy tej okazji.


Sesja ślubna w każdym stylu

Intrygującymi obiektami dla fotografa i Młodej Pary powinny stać się: wodociągowa, wieża ciśnień z trzeciej dekady ubiegłego stulecia, czy willa Orleówka z pięknym ogrodem. Doskonałym miejscem, gdzie łączy się urok architektonicznego piękna z nowoczesnością jest pruszkowski dworzec kolejowy. Budynek dworca powstał w 1924 roku. Dziś na tory tego obiektu wjeżdżają nowoczesne pociągi szybkiej kolei miejskiej. To kontrastowe tło jest znakomitym pomysłem na wspólne zdjęcia.


Inne pomysły

Dla miłośników sportu, plenerowych atrakcji w Pruszkowie nie brakuje. Szczególnie wieczorową porą efektownie prezentuje się kameralny stadion piłkarski miejscowego Znicza. Sesja na zielonej murawie w blasku jupiterów może być wymarzona dla fanów futbolu, których nawet wśród pań jest coraz więcej. W mieście tym znajduje się także jedyny w Polsce tor kolarski. Uchwycenie Pary Młodej jadącej w ślubnym rynsztunku na rowerze (i to w dodatku na torze kolarskim) będzie bezdyskusyjnie niekonwencjonalną pamiątką.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top