Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Niedroga suknia ślubna

Niedroga suknia ślubna
Zanim przyszłe Panny Młode podejmą decyzję o wyborze tej jedynej i wyśnionej sukni ślubnej, powinny wnikliwie zgłębić ten temat. W tym celu warto sięgać do fachowych publikacji, czy prześledzić poważne strony internetowe zajmujące się tą tematyką.

Tak zbudowany fundament teoretyczny powinien pomóc w podjęciu właściwej decyzji. Gdy Panna Młoda ma już jakieś wyobrażenie swojej kreacji ślubnej, to wtedy może ona śmiało pokusić się profesjonalną poradę specjalisty, który dopełni dział wyboru. Fotografie różnych elementów garderoby doskonale prezentują się na manekinach czy modelkach. Każda Panna Młoda ma świadomość, że suknię trzeba przymierzyć (często nie raz), by mieć pewność, że to ta jedyna. Co bardziej niezdecydowane panie, muszą etap poszukiwań rozpocząć kilka miesięcy wcześniej. Pochopne decyzje pod presją czasu decyzje mogą okazać się opłakane w skutkach.


Decyzja ma kluczowe znaczenie

Wybór odpowiedniej sukni ślubnej może przyprawić każdą kobietę o ból głowa. Pierwszym podstawowym czynnikiem wpływającym na decyzję kupującego jest cena produktu. Powinniśmy pamiętać, że suknia ślubna jest wydatek jednorazowy, ponieważ każda z pań (przynajmniej z reguły) zakłada taki strój zaledwie raz w życiu. Jeżeli zechcemy sprzedać tę suknię, to możemy odzyskać nawet połowę kosztów inwestycji. Ten mechanizm funkcjonuje także w drugą stronę. Przed tak ważną decyzją, kobieta, która jest zmuszona do zaciśnięcia pasa, może swoje poszukiwania rozpocząć od komisu, wypożyczalni, czy nawet udać się do „ciucholandu”. Taka opcja jest bardzo korzystna dla pań o szczuplejszym portfelu, ponieważ niekiedy zdarza się trafić na istną perełkę, którą można nabyć za naprawdę niewielkie pieniądze.


Co można w ramach budżetu?

Panny Młode, których budżet jest mniej skrepowany oszczędnością mogą skorzystać z usług krawcowej. Taki wybór daje ogromne możliwości. Przyszłe żony już od lat dzieciństwa wizualizują sobie dzień ślubu, a także wygląd zakładanej przy tej okazji sukni. Taką wizją można podzielić się z krawcem bądź krawcową, którzy takie wyobrażenia urzeczywistnią. Za taką powinność trzeba sporo wydać, ale komfort i świadomość, że do ślubu idzie się w wymarzonej garderobie, sprawia, że Panna Młoda czuje się komfortowo. Najczęściej jednak kobiety przekraczają próg salonów ślubnych, gdzie czeka na nie profesjonalna obsługa i szeroki wachlarz asortymentu sukni ślubnych. Zakup w takim miejscu z pewnością nie jest ekonomiczny, ale na pewno wygodny i w szczególności gdy zależy nam na czasie i radzie fachowca, wartościowy.


Oszczędzać czy nie?

Gdzie szukać oszczędności by jednocześnie nie stracić na jakości i estetyce ubioru? Warto wiedzieć, ze suknie o prostym kroju, nie dość ze wyglądają gustownie, to jeszcze kosztują mniej niżeli te fanaberyjne. Koszty można ograniczyć również poprzez metody „życzliwości sąsiedzkiej” czy koleżeńskiej. Znajome często mają w szafach elementy garderoby ślubnej, które można pożyczyć lub odkupić za symboliczne pieniądze.

Autor: Paweł Handzlik

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top