Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Nie wychodź z wprawy. Trzymaj formę cały rok!

Hotel & Spa Czarny Groń - malowniczy widok
Całoroczne utrzymanie dobrej formy to nie lada wyzwanie. Ciało musi nam służyć nieprzerwanie, więc może warto mu się odwdzięczyć i rozpocząć przygodę ze sportem? Gdy zimowe szaleństwo już za nami, nadchodzi pora na zrzucenie puchowych kurtek i odkrycie możliwości, jakie dają nam ciepłe dni.

Polacy lubią jeździć w góry, aby oddać się zimowemu szaleństwu. Taki urlop jest połączeniem relaksu i aktywności, do której jednak trzeba się odpowiednio przygotować fizycznie. Zbudowanie kondycji i wzmocnienie mięśni całego ciała to podstawa do całodziennej jazdy na nartach czy snowboardzie. Gdy sezon się kończy, często kończą się również nasze ćwiczenia. A może warto utrzymać formę przez cały rok? Pamiętając o dostarczaniu naszemu organizmowi wartości odżywczych każdego dnia, pamiętajmy też o naszej wydolności i tężyźnie fizycznej – zamieniając tłuszcz na mięśnie. Również na urlopie. Warto więc wybierać miejsca, które mają ciekawą i wartościową ofertę dla aktywnych.

Hotel & Spa Czarny Groń

Dokładnie takim miejscem jest Hotel & Spa Czarny Groń, który zapewnia swoim gościom szereg możliwości, aby aktywnie spędzić czas wolny – zarówno latem jak i zimą. Kompleks ma w swojej ofercie całoroczny sztuczny stok narciarski – to doskonała opcja dla wszystkich miłośników sportów zimowych, którzy żałują, że ta pora roku trwa jedynie trzy miesiące w roku. Dziesięć minut intensywnego treningu na tej ogromnej bieżni, to jak 3 kilometry zjazdu na otwartej trasie górskiej. Godzina takiej aktywności daje nam znowu 18 kilometrów jazdy w terenie.
 

Stok dla narciarzy

Stok jest doskonałym miejscem do nauki, ale też do szlifowania swojej techniki przez profesjonalnych narciarzy, jest również świetnym uzupełnieniem i urozmaiceniem treningu dla zapalonych biegaczy. Amatorów sportów zimowych na pewno ucieszy Ski Symulator - czyli symulator jazdy na nartach i snowboardzie. Jest to doskonały sposób na trening, ale również dobra zabawa i ciekawa alternatywa dla osób, które do tej pory nigdy nie miały na nogach deski czy dwóch. Ćwiczenia na symulatorze idealnie oddają ruchy ciała wykonywane na prawdziwym stoku. Urządzenie uczy koordynacji ciała oraz odpowiednich nawyków, co ułatwi i przyśpieszy późniejszą naukę jazdy na nartach. Aby skorzystać z symulatora, wystarczy tylko włożyć buty narciarskie lub snowboardowe, przymocować je do specjalnych wózków na prowadnicach, wybrać opcję trasy i rozpocząć wojaże na wirtualnym stoku. Szeroki wachlarz tras na pewno trafi do każdego, bo opcji jest mnóstwo, począwszy od tych łatwych, poprzez trasy ze slalomem gigantem, slalomem specjalnym, aż do trasy z możliwością pomiaru przejazdu, która pozwala na przeprowadzenie zawodów.

Aktywność fizyczna

Wiosna i lato to wspaniała okazja do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Warto wtedy przenieść aktywności fizyczne na zewnątrz. Czarny Groń wyszedł naprzeciw potrzebom swoich gości i zbudował siłownię zewnętrzną – Outdoor Fitness. Ćwiczenia na siłowni to świetny sposób na zbudowanie mięśni i utrzymanie ciała w dobrej kondycji. Dużo przyjemniej jest przenieść tę formę aktywności pod gołe niebo. Outdoor Fitness w Czarnym Groniu to szeroka gama urządzeń, łącznie 14 stanowisk do ćwiczeń (drabinka, orbitrek, twister, wiosła, wahadło, wyciągi, podciągi, prasa nożna i inne), na których można wyrzeźbić każdą część ciała.

Park linowy i inne możliwości

Siłownia jest wyposażona w dwa rodzaje urządzeń: te o niskim stopniu trudności oraz pozwalające zaspokoić potrzeby bardziej wprawionych użytkowników. Dla osób lubiących adrenalinę, na terenie kompleksu znajduje się Park Linowy zlokalizowany u podnóża wzniesienia Czarnego Gronia. Na atrakcyjność trekkingu wśród drzew wpływają liczne przeszkody oraz to, że mosty i siatki zawieszone są od 5 do 10 metrów nad ziemią – to kolejny element wpływający dodatnio na poziom adrenaliny. W Parku Linowym można wybrać spośród dwóch tras trudności: zielonej i czerwonej.

Basen, korty, sauna i wiele więcej

Oprócz tych atrakcji w Czarnym Groniu do dyspozycji Gości jest kort tenisowy, siłownia wewnętrzna, basen, sauna, wypożyczalnia rowerów i kijków do Nordic Walking oraz to, czego nic nie może zastąpić – malownicze widoki i jedyny w swoim rodzaju mikroklimat, który umili piesze wycieczki po górach Beskidu Małego. Po wysiłku warto zregenerować się w hotelowym SPA, które ma w swej ofercie liczne masaże i zabiegi pielęgnacyjno - upiększające inspirowane polską naturą.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top