Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Nie przepłacaj! Oto sposoby, jak zorganizować tanie wesele

koszty ślubu - panna młoda i druhny
Bardzo często pary odkładają w czasie termin ceremonii ślubnej i wesela, nie mogąc zdecydować się na poniesienie wysokich kosztów tego wydarzenia. Mamy jednak sposoby na to, by zorganizować wesele w bardziej przystępnej cenie. Poznaj sposoby na obniżenie kosztów ślubu.

Organizacja ślubu i wesela wiąże się z poniesieniem mniejszych lub większych kosztów. Uważa się, że są to zazwyczaj koszty dość wysokie, dlatego część par wstrzymuje się z organizacją ślubu, aż do momentu gdy uda im się zaoszczędzić większą sumę pieniędzy. Dziś opiszemy Wam jak obniżyć koszty ceremonii ślubnej i weselnej biesiady.

Jak obniżyć koszty wesela?

Mądre planowanie wesela i rezygnacja z niepotrzebnych wydatków sprawią, że koszt całkowity imprezy znacznie się zmniejszy. Zaoszczędzone środki możemy przeznaczyć na podróż poślubną, urządzenie wspólnego mieszkania czy inne niezbędne wydatki. Cięcie kosztów nie musi oznaczać, że impreza straci na atrakcyjności.

Pierwszym krokiem do obniżenia kosztów wesela jest zorganizowanie ślubu i imprezy weselnej poza sezonem ślubnym. W ten sposób możemy skorzystać z cen usług niższych o nawet 30%. Jeśli zdecydujecie się na ślub poza sezonem zapłacicie mniej, bez konieczności rezygnowania z części atrakcji.

Koszty przyjęcia weselnego mogą stanowić nawet 50% wszystkich wydatków związanych ze ślubem i weselem. Warto więc ze szczególną uwagą przygotowywać listę gości weselnych. Koszt tzw. "talerzyka" dla jednego gościa wynosi zazwyczaj minimum 150zł, dlategp ograniczenie liczby gości to kolejny dobry sposób na oszczędność podczas przygotowań.

Aby obniżyć koszty organizacji ślubu i wesela, warto zastanowić się czy są wydatki, z których możemy zrezygnować. Być może zamiast wynajmować samochód ślubny, możecie poprosić o użyczenie samochodu kogoś z rodziny? Udekorowaniem samochodu możemy zająć się sami, dzięki czemu wydamy mniej na usługi florystyczne.

Dekoracje ślubne w kościele czy sali weselnej również mogą być przygotowane przez Was. Poszukajcie inspiracji w Sieci i zaproście do wspólnych przygotowań rodzinę czy przyjaciół. Nie tylko obniżycie koszty wesela, ale także spędzicie fantastyczny czas razem.

Ślub i wesele - ceny

Aby podejmować najkorzystniejsze decyzje, warto rozeznać się w cenach usług z branży weselnej i nie podejmować decyzji pod wpływem emocji. Większość sal weselnych zapewnia posiłki dla gości, jednak pozostawia narzeczonym możliwość zapewnienia własnych napojów i alkoholu. To dobry sposób by zaoszczędzić, jeśli wcześniej porównacie ceny w kilku hurtowniach. 

Bez wątpienia każda para chce mieć wyjątkową pamiątkę z wesela, jaką jest album ze zdjęciami. Aby obniżyć koszty z tym związane, możecie nieco zmienić konwencję zdjęć organizując swego rodzaju zabawę dla gości. Poproście ich o robienie zdjęć za pomocą aparatów w smartfonach - dzięki temu uzyskacie zabawną galerię zdjęć, które choć z pewnością będą nieco niższej jakości, na pewno wspaniale oddadzą atmosferę przyjęcia weselnego i będą jedyną w swoim rodzaju pamiątką z tego dnia. Dostaniemy zapewne masę śmiesznych selfie, choć nie profesjonalnych to na pewno będziemy do nich wracać bardzo chętnie. Oczywiście jeśli wśród zaproszonych gości znajdzie się osoba, która posiada odpowiednie umiejętności, możecie poprosić o to by prezentem ślubnym było właśnie udokumentowanie wesela na zdjęciach.


koszty wesela - forum ślubne


Zespół weselny czy DJ?

Niezbędnym elementem wesela jest muzyka. Zamiast zespołu weselnego, złożonego z kilku osób, pary coraz częściej decydują się na DJ'a, który nie tylko zadba o oprawę muzyczną, ale także poprowadzi zabawy dla gości, zachęcając ich do wejścia na parkiet. Para Młoda może również stworzyć własną listę ulubionych utworów, które pojawią się w repertuarze weselnej biesiady. W ten sposób sprawicie, że wesele będzie jeszcze lepiej odzwierciedlać Wasz styl i upodobania.

Suknia ślubna i "coś pożyczonego"

A gdyby tak połączyć wybór kreacji ślubnej ze zwyczajem zakładania w dniu ślubu czegoś pożyczonego? Zakup sukni ślubnej to dość duży koszt, dlatego warto odwiedzić wypożyczalnię sukien ślubnych i wybrać jedną z kreacji z oferty wypożyczalni. Z pewnością żaden z gości nie zauważy różnicy, tym bardziej gdy dobierzemy do sukni gustowne dodatki. 

Zaproszenia ślubne

Ręcznie robione zaproszenia ślubne to jedne z najdroższych na jakie można się zdecydować. Ich cena to około 4-5 złotych za sztukę. Tymczasem zaproszenia ślubne zamawiane w Internecie pozwolą nam na obniżenie kosztów do złotówki za zaproszenie. Chcąc obniżyć koszty ślubu i wesela, warto pamiętać o zasadzie mówiącej, że mając do wyboru dwie opcje, które spełniają to samo zadanie, lepiej jest wybrać opcję tańszą. Gotowe zaproszenia nie muszą być mniej atrakcyjne, a jednocześnie pozwolą nam wydać o wiele mniej.

Niepotrzebne wydatki przy organizacji wesela

Sektor usług ślubnych jest ogromny, a branża oferuje szeroki wachlarz dodatków i detali, których zadaniem jest podniesienie atrakcyjności wydarzenia. Część z nich to jednak wydatki zupełnie niepotrzebne, inne zaś nie wnoszą zbyt wiele, za to kosztują stosunkowo dużo. Aby nie dokonywać zakupów pod wpływem emocji, warto stworzyć plan i korzystać z niego podczas ślubnych przygotowań. Świetnym przykładem kosztu z którego możecie bezstratnie zrezygnować jest pudełko na obrączki ślubne. Takie pudełko może kosztować nawet 100 złotych, tymczasem bardzo często ksiądz jeszcze przed ceremonią ślubną przekłada obrączki na tacę. Pudełko na obrączki pojawia się więc jedynie na zdjęciach ślubnych.

Organizując ślub i wesele warto więc przygotować listę planowanych wydatków i zastanowić się, które z nich możemy zastąpić obniżając koszty związane z przygotowaniami. Jeśli dobrze zaplanujecie sposób w jaki wydacie środki z budżetu weselnego, z pewnością uda Wam się zorganizować fantastyczne wesele w bardziej korzystnej cenie.

Polecamy porady i artykuły
Wasze komentarze (1)
  • renata 2017-05-09, 14:25

    Zorganizowanie wesela to bardzo kłopotliwy i spory wydatek. A my szukaliśmy sali w Szczecinie bo zależało nam żeby nasze uroczystości weselne odbyły się w tym właśnie mieście. Sala spełniła nasze oczekiwania i wszyscy goście wracali do domów zadowoleni.

Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top