Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Nie da ci wujek, nie da ci babka, tego co może dać ci profesjonalny fotograf

Nie da ci wujek, nie da ci babka, tego co może dać ci profesjonalny fotograf
Wybór fotografa to jeden z elementów misji pod tytułem „ślub i wesele”. Selekcja nie jest łatwa, bo na rynku aż roi się od fachowców. Jak wybrać tego właściwego? Sugerować się ceną usługi czy doświadczeniem? Może lepiej gdy zdjęcia wykona wujek lub ciocia? Na te wszystkie pytania postaramy się Państwu odpowiedzieć w poniższym tekście.

Na samym początku musimy ustalić, jaką kwotę przeznaczymy na ten cel. W przypadku usług fotograficznych jakość idzie na ogół w parze z ceną. Na rynku jest całe mnóstwo oferujących się fotografów, bo w dobie współczesnej elektroniki o dobre zdjęcia jest łatwiej.


Nic nie jest takie oczywiste

Łatwiej nie oznacza, że aparat zrobi za człowieka dobre zdjęcie. Nic bardziej mylnego. Gdyby tak było, to przecież robienie zdjęć powierzylibyśmy sąsiadowi, kuzynowi czy cioci. Efekt byłby najpewniej następujący: fotografie niedoświetlone, z przedziwnymi plamami a do tego źle wykadrowane, bo ciocia przypadkiem wujkowi obcięła głowę i widać tylko jego ciało poniżej szyi. Ważna jest również obróbka zdjęć, a laik z pewnością nie zrobi tego dobrze i wtedy goście wychodzą na zdjęciach jak czerwone, zarumienione punkty, bądź mają czerwone oczy.


Dobre opinie mają znaczenie

Na ogół fotografowie otrzymują angaż z polecenia znajomych czy rodziny. Poszukiwania warto rozpocząć od przestrzeni internetu. Tam można obejrzeć portfolia fotografów w wersji elektronicznej. Gdy mamy już kilku kandydatów na względzie to zweryfikujmy ich poprzez osobistą rozmowę. Poznamy wtedy charakter takiego specjalisty, szerszą gamę jego zdjęć, a także przekonamy się na własne oczy jakim sprzętem dysponuje. Warto też zapytać o kontakt do poprzednich klientów fotografa i spytać ich o opinię na temat wykonanej usługi. Niezbyt dobrym posunięciem jest czytanie for internetowych, które mogą być polem dla autoreklamy albo skrajnej krytyki konkurencji.


Umowa to podstawa

Gdy wiemy, że to będzie ten jedyny fotograf to warto upewnić się czy nie zostaniemy na lodzie. Podpiszmy wiec umowę, zapłaćmy zaliczkę i pamiętajmy jeszcze o kilku detalach. Zawrzyjmy w umowie punkt mówiący o prawach do wykorzystania zdjęć i miejmy na piśmie, że w razie nieoczekiwanych zdarzeń fotograf gwarantuje zastępstwo, a w razie awarii aparatu, dysponuje drugim. Jeżeli zdecydujemy się na sesje plenerową, to ustalmy z góry orientalną datę, najlepiej gdy jest to termin w dniu innym niż ślub.


Myszyniec i propozycje plenerów

Skoro już została napomniana sesja plenerowa, to warto takową przeprowadzić w Myszyńcu. Nad budynkami tego miasteczka górują wieże zabytkowej kontrkatedry. Ten piękny budynek wzniesiono w latach 1909-1922. Ten ceglany kościół w stylu neogotyckim ma długość 61 m, szerokość 30m, wysokość do sklepienia 18 m. Fasadę kościoła ozdabiają dwie wieże o wysokości 50 m. Innym obiektem zasługującym na uwagę obiektywu jest murowana dzwonnica z 1708 roku. Przez Myszyniec przepływa rzeka Rozogi, na której utworzono zalew „Wykrot”. To raj dla wędkarzy i właśnie ten motyw może stanowić ciekawy szkielet dla zaaranżowania scenki plenerowej. To dobre rozwiązanie dla miłośników wędkarstwa.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top