Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Nie bójmy się być niekonwencjonalni!

Nie bójmy się być niekonwencjonalni!
Ślub to wyjątkowe wydarzenie, do którego narzeczeni przygotowują się miesiącami. Mnóstwo załatwień, nieustanny ból głowy, często liczenie każdej złotówki by zbilansować budżet, tylko po to by ten jeden dzień w ich życiu był doskonały.

Czas mija a z naszej pamięci umykają te cenne wspomnienia. Dlatego ważne jest by zdjęcia z naszego wesela były wyjątkowe i oczywiście wykonane profesjonalnie. Niezapomnianych wrażeń powinna dostarczyć każdej Młodej Parze sesja plenerowa.


Jak przygotować się do sesji?

Jak się zabrać do tejże sesji? Na początek powinniśmy porozmawiać z wybranym fotografem i podzielić się z nim naszymi pasjami, zainteresowaniami, albo najzwyklej w świecie powiedzieć o swoich oczekiwaniach co do tych zdjęć. Jeśli nasza koncepcja jest jeszcze w powijakach, to doświadczony fotograf pozwoli nam jej dojrzeć i doda kilka swoich pomysłów. Pamiętajmy też by sesji nie urządzać w dniu ślubu. W tym dniu i tak poziom stresu sięga zenitu, więc pośpiech w robieniu zdjęć nie jest wskazany. Ponadto Państwo Młodzi, którzy są spięci na swoich fotografiach to raczej widok mizerny.


Nie tylko jedno miejsce

Gdy mamy do dyspozycji więcej czasu to możemy się wybrać w kilka miejsc i w sposób znaczny urozmaicić tę sesję. Można wtedy zrealizować ujęcia industrialne, romantyczne na ławce w parku, krajobrazowe, np. na szczycie górskim, czy jakieś związane z pasjami, np. zdjęcia na stadionie sportowym. Nie bójmy się być niekonwencjonalni w czasie tej sesji. Jeśli wybierzemy się na okoliczną polanę by tam zrobić kilka sielskich zdjęć, a będzie akurat przejeżdżał traktor okolicznego rolnika, to wsiądźmy w niego i zróbmy sobie z nim zdjęcia. Czym więcej nieobliczalności, zabawy i uśmiechu w tych fotografiach tym lepiej. Po latach wygodnie rozsiądziemy się w fotelu i z uśmiechem na twarzy będziemy wertować kolejne karty albumu.


Architektoniczne perełki i nie tylko

W Nowym Mieście nad Pilicą nie brakuje znakomitych przestrzeni by udać się na sesję plenerową. Miejscowość ta, jak sama nazwa wskazuje, leży nad piękną rzeką Pilicą. Tam z pewnością znajdzie się jakiś most czy wygodny kamień na którym Młoda Para może się rozsiąść i na nim poczynić kilka ujęć ślubnych. Miasto to obfituje również w niezwykle cenne zabytki architektury. Jednym z nich jest miejscowy zespół parkowo-pałacowy z XVIII wieku. Na uwagę zasługuje również zespół klasztorny kapucynów z 2. połowy XVIII w., obejmujący kościół pw. św. Kazimierza (1780-1785). Także rynek tego miasta prezentuje się znakomicie i tam również warto skierować swoje kroki w czasie sesji.


Wspaniała okolica warta uwagi

W okolicznych wsiach i miasteczkach też nie brakuje ciekawych obiektów. W pobliskiej Gostomi znajduje się zespół pałacowo-parkowy. Sam dwór powstał już w XIV wieku. Został on jednak przebudowany w XIX stuleciu i dziś charakteryzuje się mieszaniną stylów późnego baroku, manieryzmu i klasycyzmu. Sąsiednie Łęgonice też mogą pochwalić się podobnego typu pałacem.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top