Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Najważniejsze wydarzenie w życiu człowieka

Najważniejsze wydarzenie w życiu człowieka
Spośród wielu istotnych wydarzeń w życiu człowieka, ślub jest bezpodstawnie jednym z najważniejszych. Nie mówimy tu tylko o kobietach, ale także o mężczyznach, którzy niecierpliwią się w oczekiwaniu na znalezienie się przed ołtarzem ze swoją ukochaną (chociaż w większości wolą się do tego nie przyznawać).

Z tym pięknym wydarzeniem wiąże się mnóstwo przygotowań: biała suknia, idealnie skrojony garnitur, wybór sali na weselne przyjęcie, znalezienie godnego uwagi zespołu muzycznego i wiele, wiele innych. Istotnym elementem są także zdjęcia ślubne, a także nagranie wideo. Każdy przecież chce mieć pamiątkę z własnego ślubu. Kamerzysta i fotograf to bez wątpienia jedni z ważniejszych osób podczas zabawy weselnej. Gorączka ślubnego popołudnia i weselnej nocy ogarnia narzeczonych już na kilka lat przed konkretną datą uroczystości. Trzeba bowiem odpowiednio wcześniej zarezerwować salę i wynająć zespół muzyczny. Czasem są to nawet trzy lata. Wszystko musi być dopięte na ostatni guzik.


Ciekawe pomysły na zdjęcia

Kiedy decydujemy się, żeby wstąpić w związek małżeński pragniemy, żeby była to wyjątkowa chwila. Każdy nawet najdrobniejszy szczegół musi być idealnie zaplanowany i dopracowany. Takie pojęcie panuje przede wszystkim wśród kobiet. Dlatego też chcemy, żeby także nasze zdjęcia ślubne były perfekcyjnie wykonane. Szukamy ciekawych pomysłów i inspiracji na wiele różnych sposobów. Lubimy fotografie stylizowane na starsze, szczególnie te wzorowane na scenach z dawnych filmów. Na przykład z komedii romantycznych w których główne role grali Audrey Hepburn czy Humphrey Bogart. Moda na retro wiedzie tutaj prym. Często też decydujemy się na zdjęcia w nietypowych warunkach jak na przykład na w lesie czy w ogrodzie botanicznym, w miejscach, gdzie suknia ślubna niekoniecznie się nam z nimi kojarzy. Ważną rolę odgrywa tu fotograf. Jeżeli odpowiednio dobierzemy profesjonalistę, który odpowiednio uchwyci ten moment, a na dodatek będzie sypał interesującymi pomysłami jak z rękawa możemy być pewni, że będzie to niezapomniane przeżycie.


Przygotowania do ślubu to ciężkie dni dla młodych

Do tego dnia para młoda przygotowuje się miesiącami. Wybór miejsca ślubu, sali na wesele, lista gości, zaproszenia – to wszystko pochłania wiele czasu. Dużo młodych par postanawia rozpocząć dokumentację ślubną już od momentu przygotowań. fotograf towarzyszy młodym już od początku załatwiania różnych spraw. Kiedy nadchodzi ten wyczekiwany dzień ślubu, wszyscy się skupiają na pięknej sukni pani młodej, na ceremonii, każdy moment tego dnia jest skrupulatnie śledzony okiem kamery lub aparatu fotograficznego. Po jakimś czasie, oglądając zdjęcia ślubne, zapominamy powoli, ile czasu straciliśmy na przygotowania, ile obiektów weselnych obejrzeliśmy, ile czasu zajęło nam uzgadnianie menu, ile było mierzonych sukni ślubnych. Jeżeli mamy zaprzyjaźnionego fotografa, który zechce przejść razem z nami tę długą drogę, po latach z przyjemnością obejrzymy sobie kompletną, fotograficzną dokumentację przygotowań, których zakończeniem była ślubna ceremonia. Może nawet te zdjęcia będą ciekawsze, niż te finalne, ze ślubu czy wesela.


Miejsce jest bardzo ważne

Jak wiadomo podczas robienia zdjęć ślubnych najważniejsze są umiejętności fotografa i odpowiedni wygląd nowożeńców, ale bardzo istotne jest również miejsce, gdzie zostaną one zrobione. W zależności od tego jakie są nasze założenia jak ma wyglądać nasza fotografia ślubna możemy przedstawić autorowi nasze plany bądź zdać się zupełnie na inwencję naszego fotografa. Jeżeli będzie to osoba, która zna się na rzeczy na pewno bez problemu dostosuje krajobraz do nas i naszego związku, a efekt tej pracy będzie zachwycający. Wybierając plan możemy kierować się tym, które miejsca są dla nas szczególnie ważne, do których mamy sentymentalne odczucia, tak żeby nasze zdjęcia ślubne odzwierciedlały drogę, która doprowadziła nas przed ołtarz. Możemy na przykład wybrać miejsce w którym się poznaliśmy albo gdzie poszliśmy na pierwszą randkę, a może na przykład to o którym zawsze mówiliśmy, że chcielibyśmy je razem odwiedzić. Będzie to na pewno idealna okazja, żeby te marzenia wspólnie zrealizować.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top