Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl Fotografowie ślubni na Wasze wesele - fotograf-wesele.pl

Najpiękniejsze weselne dekoracje

ozdoby weselne - serce jako motyw przewodni wesela
Dzień ślubu jest piękny nie tylko ze względu na swój wyjątkowy charakter, ale także dzięki dekoracjom, które towarzyszą Młodej Parze i jej gościom tego dnia. Wystrój kościoła i sali weselnej powinien komponować się z ustaloną stylizacją wesela. Poznaj pomysły na piękne dekoracje weselne.

Czasy, gdy jedyną dekoracją wesela były kwiaty i balony, to już przeszłość. Obecnie o wiele większą uwagę przykłada się do wystroju sali weselnej. Zdobienia są gustowne i zgodne z bieżącymi trendami. Tworząc odpwiednią stylizację należy być konsekwentnym. Jeśli na przykład zdecydujemy się na ozdoby w stylu vintage czy rustykalnym, warto pamiętać o tym, by także bukiet Panny Młodej czy dekoracje na samochodzie ślubnym pasowały do całości. 

Motyw przewodni wesela

Niezależnie od tego, czy Para Młoda dekoruje salę samodzielnie, czy korzysta z pomocy firmy, najważniejsze to wybrać motyw przewodni dekoracji. Może to być konkretny kwiat, kolor lub kształt. Motyw przewodni wesela warto wybrać już na samym początku jego planowania i wziąć go pod uwagę również przy zamawianiu zaproszeń na ślub czy nawet weselnej sukni. Im lepiej przygotujecie się do tego zadania, tym większy będzie zachwyt zaproszonych przez Was bliskich i gości.

Ozdoby weselne z żywych kwiatów

Nic tak nie podnosi estetyki miejsca, w którym przebywamy, jak żywe kwiaty. Są obowiązkowe na każdym weselu, ale warto urządzić z nich motyw przewodni wesela i obficie udekorować nimi salę weselną. Im więcej kwiatów, tym miejsce wygląda bardziej romantycznie i świeżo, dlatego warto umieścić je nie tylko jako bukiety, czy stroiki na stołach, ale także udekorować nimi poręcze schodów, czy nawet klamki. Można też ułożyć je w formie baldachimu nad siedzeniami Młodej Pary albo rozsypać trochę płatków (najlepiej róż) na stołach. Pomysłów jest naprawdę wiele, warto, żeby kwiatów było dużo, ale oczywiście bez przesady, najważniejsze jest urządzić wszystko gustownie i ze smakiem. W weselnych dekoracjach najlepiej prezentują się kwiaty w jasnych odcieniach, szczególnie popularne, zwłaszcza latem, są storczyki. Lampiony na ślub - romantyczna dekoracja

Innym elementem, którego nie może zabraknąć w dekoracjach weselnych, są świecie i lampiony. Zwykle stawia się je na stołach, w ciekawych stroikach, zdarza się, że nawet się ich nie zapala. Jednak światło świec ma naprawdę urokliwy charakter - potrafi stworzyć wyjątkowy, romantyczny nastrój. Dlatego może warto wybrać właśnie ten motyw za przewodni i kiedy na zewnątrz będzie już ciemno, przygasić lekko światła i zapalić świece. Musi być ich oczywiście więcej niż tylko jedna na każdym stoliku, można udekorować nimi nawet podłogę lub stworzyć ciekawą kompozycję w formie piramidy.

Oczywiście świece muszą być dobrze zabezpieczone, żeby nie doszło do wypadku, poza tym lepiej nie stawiać ich zbyt blisko parkietu. Rozwiązanie świetnie sprawdzi się na weselach, które odbywają się w dwóch salach, kiedy w jednej znajdują się stoliki (tam może być spokojniej i bardziej urokliwie), a w drugiej parkiet (gdzie błyskają sztuczne światła i trwa taneczne szaleństwo). Lampiony pięknie prezentować się będą w ogrodzie, jeżeli sala weselna dysponuje takim miejscem. Gdy nadejdzie wieczór, efekt będzie wprost niesamowity.

 

Dekoracje weselne i dodatki

Na tych dwóch kategoriach nie kończy się oczywiście lista elementów używanych w ślubnych dekoracjach. Świetnie prezentują się dekoracje stworzone z rozciągniętych materiałów np. w formie baldachimu. Mogą też zakryć ściany i sufit, nadać im więcej elegancji, albo łatwo zmienić ich kolor. Podobnie prezentują się wstęgi, które można użyć dosłownie w każdym przypadku, od udekorowania krzeseł po zdobienie weselnych kieliszków. Klasycznym dodatkiem, typowym dla tego rodzaju uroczystości, będą balony w formie fantazyjnych upięć w kolorach zgodnych z motywem przewodnim wesela.

Pomysłowe ozdoby weselne

Wybór dodatków w dekoracji ślubnej, właściwie nie ma granic. Zależy od tego, jaka wizja towarzyszy projektantowi. Można zastosować bibułę, origami, kryształki, girlandy czy inne elementy, w zależności od kreatywności. Świetnym pomysłem są zdobione carvingiem owoce, czyli napisy lub kształty tworzone np. w jabłkach. Można wyciąć w nich serce lub napis LOVE i umieścić na stołach. Pomysłowość w dekoracjach ślubnych właściwie nie ma granic, jak chociażby ozdobne nakładki na butelki wódki weselnej. Wymyślanie kolejnych ozdób to świetna zabawa, ale także potrzebny wysiłek, bo sala zostanie uwieczniona na prawie wszystkich zdjęciach weselnych. Jej wygląd ma spore znaczenie dla wrażenia, jakie przyjęcie weselne wywrze na zaproszonych gościach.

Więcej pomysłów można znaleźć poniżej:

 

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top