Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl Auta ślubne - znajdź wymarzony samochód do ślubu - auta-wesele.pl

Na co zwrócić uwagę wybierając salę bankietową?

Na co zwrócić uwagę wybierając salę bankietową?
Dzień ślubu i wesela to wyjątkowy czas, który Państwo Młodzi chcą zapamiętać na zawsze. Przyszłym małżonkom zależy aby wszystko w tym dniu zostało dopięte na ostatni guzik. Jedną z podstawowych decyzji jest wybór sali bankietowej na wesele. Możliwości jest dosyć sporo, o ile dużo wcześniej zdecydujecie się na rezerwację miejsca o tyle większa będzie szansa że wesele odbędzie się właśnie tam, gdzie sobie wymarzyliście. Ważna jest lokalizacja, wystrój i wielkość wnętrza, otoczenie i wszelkie udogodnienia jakie oferuje sala bankietowa. Poniżej dokładnie podpowiadamy na co zwrócić uwagę i o czym pamiętać wybierając odpowiednie miejsce na wesele.

Termin

Salę na wesele musisz zarezerwować dużo wcześniej. Do lokali z dobrą renomą ustawiają się zazwyczaj długie kolejki. Odpowiedni termin to ok 2-3 lat przed terminem wesela, wówczas masz pewność, że nikt Cię nie ubiegnie.

Wielkość sali bankietowej

Jednym z podstawowych punktów podczas wyboru sali jest jej wielkość. Jeżeli masz sporządzoną liczbę gości, możesz dostosować wielkość i rozłożenie pomieszczeń do ilości zaproszonych. Pamiętaj, że przy rozłożonych stołach i krzesłach, każdy z gości powinien czuć się komfortowo i swobodnie, tak aby mógł spokojnie zjeść posiłek i porozmawiać z innymi. Zbyt duży ścisk między miejscami siedzącymi, sprawi że zaproszone osoby będą sobie nawzajem przeszkadzać, co prowadzi nie tylko do braku komfortu ale również zdenerwowania. Dodatkowo, zatroszcz się o odpowiednie miejsce do zabawy. Parkiet powinien być na tyle duży, by zapewnić wszystkim gościom tyle miejsca, aby mogli swobodnie bawić się do białego rana. Musisz wziąć pod uwagę, że w jednej chwili, wszyscy poderwani muzyką goście mogą zacząć tańczyć. Zbyt mało miejsca i wąska przestrzeń sprawią, że ich ruchy będą ograniczone, będą się popychać i przeszkadzać sobie nawzajem. Oglądając salę bankietową koniecznie zapytaj do ilu gości dostosowana jest sala.

Wystrój i możliwe udogodnienia

Pamiętaj, że dzień ślubu i wesela to przede wszystkim Wasz dzień i nikt nie powinien decydować o tym jaka dekoracja czy dodatki znajdą się na sali. Szukając sali na wesele, zapytaj obsługi czy możesz zaproponować własne rozwiązania dekoracyjne, ustawić własne dodatki na stołach i doprecyzować szczegóły.

Otoczenie

Ważne jest otoczenie sali weselnej. Z pewnością zależy Ci aby goście, którzy w czasie wesela będą chcieli wyjść na zewnątrz, byli zachwyceni pięknymi widokami, mogli pospacerować i zaczerpnąć powietrza. Tutaj również ważne są wasze gusta, jeżeli lubicie miejsca pełne zieleni zdecydujcie się na salę obok, której znajduje się duży park lub po prostu ogród, jeżeli natomiast zdecydowanie bardziej przypada Wam do gustu miejska infrastruktura, wybierzcie rozwiązanie dostosowane do oczekiwań. Pomyśl o zdjęciach. Piękne otoczenie będzie idealnie prezentować się na kartach fotografii.

Lokalizacja

Kolejnym punktem jest lokalizacja. To od Was zależy czy zdecydujecie się na organizację wesela w mieście, na obrzeżach miasta czy na wsi. Możecie również zdecydować się na konkretne miejsce jak np. piękne polskie góry, nad morzem lub być może interesuje Cię sala bankietowa w okolicach Warszawy. Każde z nich cieszyć będzie się inną tradycją i rozwiązaniami wybieranymi na wesele.

Catering

Wybierając salę sprawdźcie czy w ofercie znajduje się możliwość wykupienia cateringu. Jest to spore ułatwienie dla Pary Młodej ponieważ nie trzeba dodatkowo szukać firmy, która zadba o jedzenie. Sprawdźcie menu - jakie dania są dostępne w ramach oferty, upewnijcie się, czy jedzenie jest dobre i czy lokal posiada wersję wegetariańską.

alt=”catering na weselu”

Parking

Sprawdźcie czy na terenie obiektu znajduje się przestronny i wygodny parking. Przybyli goście powinni znaleźć miejsce gdzie będą mogli swobodnie zaparkować i pozostawić swój samochód w bezpiecznym miejscu. Najlepiej jeżeli parking będzie monitorowany. Osoba pozostawiająca samochód w takim miejscu, będzie mogła spokojnie bawić się do białego rana, bez obawy że coś stanie się z jego autem.

Baza noclegowa

Jeżeli na Waszym weselu pojawią się goście z daleka, musisz zadbać o to by mieli gdzie spać. Dobrze jeżeli do obiektu, w który znajduje się sala przynależy również hotel. Sprawdź czy obiekt udostępnia takie udogodnienie i czy koszt wynajęcia miejsc noclegowych w tym miejscu wliczony zostaje w cenę organizacji wesela.

Klimatyzacja

Klimatyzacja to jedno z podstawowych udogodnień, które powinny znaleźć się w lokalu weselnym. Walory jej obecności docenisz szczególnie latem, kiedy temperatura na zewnątrz będzie wysoka, co w efekcie przełoży się na temperaturę panującą w pomieszczeniu. W takiej atmosferze ciężko będzie wytrzymać.

Koszt wynajęcia sali

Przed wyborem sali weselnej zastanówcie się również jakim budżetem dysponujecie i ile w zasadzie chcecie przeznaczyć na organizację wesela. Ceny są różne, ostateczna kwota zależna jest od wszystkich powyższych czynników.

Wybór sali weselnej to nie lada wyzwanie. Od tej decyzji zależy cała organizacja wesela i to czy w efekcie wszystko pójdzie tak, jak to sobie wymarzyliście. Dobrze zainteresować się tym tematem wcześniej, rozważyć wszystkie za i przeciw i podjąć decyzje rozsądnie.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top