Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Młodzieńcza werwa w obiektywie

Młodzieńcza werwa w obiektywie
Dopiero po wielu latach pożycia małżeńskiego zdajemy sobie sprawę jak ważne dla nas są fotografie z dnia ślubu. Oglądając je, uśmiechamy się w duchu i odświeżamy już nieco okryte patyną czasu wspomnienia.

Dlatego tak ważny jest wybór odpowiedniego fotografa, który uwieczni te ulotne momenty. Warto te zdjęcia uświetnić sesją zdjęciową. Do wyboru mamy fotografie plenerowe bądź w studio. Ostatnio dużą popularnością cieszą się spontaniczne zdjęcia w „plenerze”, które dodają kolorytu i specyficznego smaczku każdemu albumowi ślubnemu.


Zaplanowanie plenerowej sesji

Na początek należy podjąć decyzję, gdzie takowe zdjęcia miałyby się odbyć. Klimat takich zdjęć mogą stanowić najróżniejsze scenerie. Jeżeli chcielibyśmy aby tło stanowiła sielankowa przyroda, to udamy się na ławkę, polanę, do owocowego sadu, nad jezioro, bądź zamoczymy stopy w pobliskiej rzece. Częstym tłem jest także przestrzeń industrialna, a więc ulice miast, bramy budynków, stary rynek, a nawet popadające w ruiny fabryki czy stare domy. Zasadniczo każde tło jest dobre, jeżeli towarzyszu mu jakaś koncepcja.


Najlepiej w terminie poza ślubem

Niezbyt trafionym pomysłem jest organizowanie sesji plenerowej w dniu ślubu. Po pierwsze jest to loteria, jaką funduje nam często kapryśna aura, Ponadto zdjęcia takie mogą wyjść nijako, bowiem Młoda Para w tym dniu pochłonięta jest innymi sprawami. Dodatkowy stres, zamartwianie się o utrzymanie w czystości strojów i pośpiech w powrocie na salę weselną nie wróżą nic dobrego. Dlatego z fotografem lepiej umówić się na inny, dogodny dla obu stron termin. Swoboda i komfort jakim wtedy dysponujemy pozwala udać się na sesję w kilka wybranych miejsc, a nie tylko w jedno. Taki luz jest później widoczny w finalnym efekcie całego przedsięwzięcia, a więc w albumie ślubnym, który wtedy jest pełen uśmiechu, spontaniczności i młodzieńczej werwy.


Wiele miejsc na udaną sesję w Nasielsku

W Nasielsku i okolicach nie brak odpowiednich miejsc dla wykonania takich zdjęć. Przez teren tej gminy przepływa rzeka Wkra, oraz jej dopływy: Naruszewka i Nasielka. Nie brak tam malowniczych miejsc - zielonych łąk i sosnowych lasów. W Nasielsku i jego pobliżu znajduje się pięć zespołów dworsko-pałacowych. Na szczególną uwagę zasługuje zespół pałacowo-dworski w Chrcynnie, którego projektantem był znany architekt Henryk Marconi. Godne uwagi są również dwa obiekty w kształcie willi włoskiej – w Kosewie i w Pianowie. Pozostałe zespoły dworskie znajdują się w Lubominie i w Lelewie. Największym skarbem samego Nasielska jest neogotycki kościół św. Wojciecha z początku XX wieku, a także pobliska jemu plebania z przełomu XVI i XVII wieku.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top