Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl Zespoły weselne - muzyka-wesele.pl

Mini poradnik gościa weselnego – poszukiwania prezentu idealnego

Mini poradnik gościa weselnego – poszukiwania prezentu idealnego
Ślub to wyjątkowe wydarzenie nie tylko dla młodej pary, ale także dla zaproszonych przez nią gości. Niestety wyjątkowe okazje zawsze idą w parze z pewnym wyjątkowym problemem, który zawiera się w trzech słowach: co na prezent? Odpowiedź wcale nie jest taka prosta, a czasami nawet "strzały w dziesiątkę" okazują się strzałami, ale w kolano. Co warto wziąć pod uwagę, aby uniknąć spektakularnej gafy i dać się zapamiętać nie tylko z wyszukanych ruchów tanecznych i zjawiskowej kreacji, ale również z przemyślanego, pięknego i przede wszystkim trafionego prezentu weselnego?

Udany, czyli… przemyślany

Przy poszukiwaniu prezentu pierwsze na myśl przychodzą najbardziej popularne i trochę oklepane frazy, które często są zasłyszane w rodzinnych pogawędkach, przyjacielskich dyskusjach lub same wyskakują w oknie przeglądarki:

  • ładny i praktyczny – jedna z pierwszych oczywistości z milionem znaczeń, które zamiast ułatwić sprawę, komplikują ją jeszcze bardziej. Bo co to właściwie znaczy? I ładny i praktyczny dla każdego ma inne znaczenie. Dla obdarowującego może być to zabytkowy zegar ścienny, a dla młodej pary zmywarka pod zabudowę.
  • Przydatny – kolejna kategoria, która bynajmniej nie ułatwia wyboru. Przydatność danego prezentu weselnego to kwestia mocno subiektywna, bo tyle ile młodych par, tyle potrzeb.

Najlepszym sposobem będzie sprawdzone, ludzkie podejście. Jeżeli nowożeńcy zdecydowali się zaprosić nas na wesele, to prawdopodobnie jesteśmy z nimi dość blisko. Warto wygospodarować sobie wolną chwilę, by na spokojnie usiąść i przeanalizować sytuację – sięgnąć pamięcią do ostatnich spotkań z młodą parą i wyłapać z rozmów szczegóły, które mogą być przydatnymi wskazówkami. Może uwielbiają organizować spotkania dla przyjaciół i rodziny? Może pan młody jest z zamiłowania kucharzem i narzekał ostatnio na brak porządnych garnków? Może panna młoda uwielbia elegancką zastawę, a obecna nadaje się na wymianę?

Jeżeli nadstawimy uszu i wytężymy umysł, państwo młodzi sami wskażą swój idealny prezent weselny.

Para parze nierówna

Jeżeli ostatnio kontakt z młodą parą był ograniczony i nie ma żadnych wskazówek, które choć trochę naprowadziłyby na właściwy tor, warto postawić na elegancki upominek w połączeniu z kopertą. W ten sposób państwo młodzi będą mieli pamiątkę z wesela, a jednocześnie będą mogli sami zdecydować, na co wydać podarowane pieniądze. Taka opcja gwarantuje pełne dopasowanie do aktualnych potrzeb i na pewno spełni oczekiwania młodej pary.

Jak podkreślają specjaliści od prezentów z firmy Republika Łyżeczek, by takiemu prezentowi nadać indywidualnego charakteru, warto rozważyć personalizowany prezent weselny. Oryginalną i niebanalną propozycją prezentu na ślub będzie zestaw grawerowanych sztućców https://republikalyzeczek.pl/kategoria-produktu/prezent-slubny/ , gdzie wzór i napis można dopasować do nowożeńców. Takie sztućce z uwagi na najwyższą jakość wykonania mogą być używane na co dzień i nie wymagają specjalnej uwagi – można je nawet myć w zmywarce. Zakupione w zestawie z eleganckim pudełkiem świetnie sprawdzą się też jako ozdoba ściany w kuchni czy jadalni i niebanalnie wzbogacą wnętrze, nadając mu domowego charakteru. Będzie to najlepszy kompromis pomiędzy ładnym, praktycznym i przydatnym prezentem weselnym.

Złoty środek

Poszukiwania idealnego prezentu weselnego mogą być trudne i przyćmić całą radość z nadchodzącej imprezy. Dlatego trzeba podejść do nich z głową i lekkim dystansem. Kilka prostych zasad ułatwi zadanie.

  1. Daj sobie czas – szukanie prezentu na ostatnią chwilę to nie tylko stres, ale też wątpliwe decyzje. Poszukiwania lepiej zaplanować na kilka tygodni przed imprezą, aby nie martwić się nie tylko tym, czy prezent jest trafiony, ale także tym, czy dojdzie na czas.
  2. Przemyśl to – pochopne decyzje nigdy nie są dobrym sprzymierzeńcem, dlatego nawet jeżeli wydaje się, że wybrany prezent weselny jest tym właściwym, warto dać sobie kilka dni na przemyślenie sprawy lub konsultację z najbliższymi.

Koperta to naprawdę dobre koło ratunkowe – choć przez niektórych może być uważana za podarunek "nie na miejscu", to nie ma innego prezentu bardziej dopasowanego do młodej pary. Głównie dlatego, że sami mogą zdecydować, na co daną kwotę przeznaczyć. Jeżeli wesele jest coraz bliżej, a pomysły na prezent coraz dziwniejsze, warto skorzystać z tej opcji. Kopertę można połączyć z personalizowanym upominkiem i podarować ją w naprawdę elegancki sposób.

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top