Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl Wideofilmowanie - baza kamerzystów - filmy-wesele.com.pl

Miłość, ślub i malownicze sesje plenerowe...

Miłość, ślub i malownicze sesje plenerowe...
Najczęściej fotografów na ślub szukamy robiąc wywiad w środowisku znajomych i rodziny. Jeżeli jednak pozostajemy z kwitkiem po takim wywiadzie, to rozpoczynają poszukiwania na własną rękę. To jednak nie jest trudne.

Najłatwiej jest zasiąść przy komputerze i w przestrzeni internetu przeglądać kolejne oferty. Tutaj mamy wgląd w portfolia kolejnych fachowców. Warto te poszukiwania rozpocząć jak najwcześniej, bowiem najlepsi specjaliści w tej branży są wprost oblegani.


Sprawdzenie osobisćie kandydata

Gdy wytypujemy już kilku kandydatów, to warto się z nimi spotkać osobiście i zweryfikować na miejscu ich ofertę. W czasie takiego spotkania możemy przekonać się czy fotograf rzeczywiście dysponuje sprzętem o jakim była mowa w ogłoszeniu. Jeśli chodzi o marketingowe sztuczki niektórych speców, to raczej nie powinniśmy nazbyt poważnie traktować dyplomów za osiągnięcia w tej dziedzinie. Liczą się umiejętności, nie laury.


Formalności także są ważne

Najważniejsze jest by robiący zdjęcia miał pozwolenie miejscowej diecezji na fotografowanie wewnątrz kościołów. Przy okazji spotkania poprośmy też o większą ilość zdjęć, które mogłyby poszerzyć naszą wiedzę na temat danego fachowca. Warto zwrócić uwagę na zdjęcia z wnętrz kościołów i tych ze studio, ponieważ to najtrudniejsze pod względem technicznym do wykonania fotografie. Warto też po prostu porozmawiać z fotografem i przekonać się jakim jest człowiekiem. Dobrze też gdy podzielimy się z nim naszymi oczekiwaniami wobec tych zdjęć i opowiemy, np. jak chcielibyśmy aby wyglądała nasza sesja plenerowa.


Zdjęcia plenerowe bardzo atrakcyjne

Jeśli już mowa o „plenerze”, to warto zaznaczyć, że jest to najbardziej ekscytująca forma zdjęć ślubnych. Nienajlepszym pomysłem jest wykonywanie takich zdjęć w dniu ślubu. Para Młoda jest wtedy zaaferowana przebiegiem ceremonii. Ponadto, nie na miejscu jest pozostawiać gości weselnych na dłuższą chwilę. Mogą poczuć się zniesmaczeni faktem, ze zdjęcia są ważniejsze od nich. Dodatkowych napięć przysparza również ciągła troska, aby w czasie sesji nie zniszczyć strojów ślubnych, a w ubrudzonych i wygniecionych uniformach nie sposób kontynuować biesiady weselnej. Wszelakie napięcia i pośpiech niekorzystnie wpływają na ostateczną jakość zdjęć plenerowych. Wyjście w plener w dniu ślubu powoduje, że nie możemy udać się w kilka miejsc, a na ogół w jedno, co w efekcie spowoduje, że nasze zdjęcia będą mniej urozmaicone.


Miejsc z ciekawymi przestrzeniami nie brakuje

Ciekawych miejsc na wykonanie kilku plenerowych ujęć nie brakuje w Nowej Dębie. Miasteczko to położone jest wśród lasów Puszczy Sandomierskiej, więc na brak miejsc dla zdjęć na łonie natury jest bez liku. Okoliczne wsie także mogą być inspiracja do pleneru zaaranżowanego na scenkę rolniczą. Stare drewniane chałupy i pamiętające początek minionego wieku przyrządy gospodarskie mogą stać się znakomitym motywem Waszych ślubnych fotografii. Takie warunki stwarza z pewnością przestrzeń pobliskiej wsi Alferdówka. W sąsiednim Chmielowie również znajduje się kilka ciekawych obiektów, np. młyn z początków XIX w., stuletni budynek stacji PKP zbudowany przez Austriaków czy dworek zarządcy z przełomu XIX i XX wieku.

Autor: Paweł Hetnał

Polecamy porady i artykuły
  • Dodaj komentarz – napisz co myślisz.
Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu.
Top